Форум українців Німеччини є демократичною ініціативою українців знизу.


7 жовтня 2013 року відбулася перша скайп-конференція новоствореного Форуму українців Німеччини. Приводом для згуртування українців стала відмова використання української мови під час подіумної дискусії з української тематики, організованої німецькими інституціями в Берліні.. Історію виникнення дискусії з цієї тематики можна переглянути за посиланням https://ukrajinciberlinu.wordpress.com/2013/10/07/запрошуємо-вас-до-дискусії-на-тему/

Небайдужі в режимі скайп-конференції, яка відбувалася в редакції онлайн-часопису Імміграда (www.immigrada.de), обговорили стан справ зі вживання української мови в країні їх проживання – Німеччині. Учасники підтвердили той факт, що українська мова ігнорується не лише німецькими інституціями, але ї українськими, не кажучи про самих українців. Особливо неприємним є факт вживання російської мови співробітниками посольства України в Німеччині (Берлін) під час звертання до цієї установи українців. Учасниками скайп-конференції було наведено багато прикладів ігнорування українським там, де це зовсім недоречно.

Поскільки мова є першою ознакою тотожності людини і носієм культури країни її походження, ігнорування нею призводить до повної втрати тотожності українця в закордонному середовищі. Інтеграція в іншу культуру збагачує людину, але якщо вона не має стержня –власної культурної тотожності – то залишається лише інтеграційним шаблоном, подібним до багатьох інших.  Як підтримати земляків, розкиданих по всій Німеччині, коли в них не має можливості відвідувати українські заходи? Як не допустити повної втрати культури українця за кордоном? Як ставитися до тих українців, яким розмовну мову замінив навіть не суржик, але нецензурна лексика? Такі питання виплили як наболіле першими в дискусії.

Нелегко було триматися головної мети обговорення – як вести себе на заході з української тематики, організатори якого проігновували українську як мову дискусії. Ігнорувати цей захід, обов’язково бути присутнім і говорити чужими: німецькою чи російською або лише українською, якою володієш досконало і значить досконало формулюєш питання? А може виступити на заході з поясненням політичного значення вживання української мови для українців? Якщо так, то як виступити: м’яко чи різко?

Кожен учасник дискусії висловив свою думку з приводу означених питань. Учасників було не так вже й багато, але позиції розбігалися. Кожне питання мало свого відповідача зі стверджувальною складовою.

Сформулювати все під спільний знаменник не вдавалося, але якщо б і вдалося, то поставала іще одна складова, з якою потрібно рахуватися – це ті українці, які не брали участі в дискусії, але будуть присутні на заході. Вони безперечно візьмуть участь в дискусії і не рахуватимуться з результатами обговорення, якби до таких дійшло. Якщо б домовилися разом говорити лише українською і ставити організаторів в незручне положення, то однозначно знайшовся б той, хто нетактовно такатиме там, бе варто було б казати ні. Там, де б йшлося про принципи державної незалежності України і її культурної тотожності, однозначно знайшовся хтось, хто б показав, що українцям не так вже на цьому залежить.

В одному погодилися всі учасники дискусії: при невеликій кількості учасників дискусії недоречно виходити на публіку з вимогами. Як спільне погодження – спільної позиції вироблено не було. Натомість вирішили цього разу бути спостерігачами заходу і пізніше ознайомити українців Німеччини розвитком і результатами дискусії в Берліні.

Однозначно можна сказати, що українська громада в Німеччині не виступає одним блоком, є роздрібненою і погано згуртованою. Їй значно далеко до тієї ж турецької громади Німеччини, до якої прислухають місцеві журналісти і виклики якої розглядають в німецьких судах. Але українцям однозначно варто до того йти, щоб і з ними рахувалися.

Саме з цією метою і створено Форум українців Німеччини, метою якого є передусім:

  • Згуртування українців для обговонення тих чи інших наболілих проблем українців в Німеччині (в режимі скайп і в разі неохідності організація зустрічей на місцях)
  • Позиціонування українців в німецькому середовищі для покращення іміджу України і лобіювання її інтересів в Німеччині
  • Моніторинг використання української мови в німецькому суспільстві, в німецьких медіа і політикумі і вироблення стратегія подолання факту ігнорування українською мовою в Німеччині

Форум українців Німеччини є демократичною ініціативою українців знизу і не контролюється жодними інституція Німеччини і України.

Обговорення відбуваються в режимі скайп і обміну електронними листами в групі розсилки. Щоб підписатися на розсилку Форуму Українців Німеччини, варто послати запит на Вашу участь у Форумі Українців Німеччини за електронною адресою info@immigrada.de.

Mи внесемо Вас до скайп-групи “Форум Українців Німеччини”. Програму скайп можна безкоштовно завантажити зі сторінки http://www.skype.com

Наша група у Фейсбуці “Forum of Ukrainians in Germany” https://www.facebook.com/groups/646486425383240/members/

В разі потреби в телефонному спілкуванні можете скористатися телефоном 00491775495465.

Виносьте на обговорення Ваші питання і проблеми. Разом ми зможемо на них відповісти, а проблеми – вирішити.
Час зустрічі у скайпі повідомляється попередньо на Вашу скайпову чатову скриньку.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s