Про українські справи в Німеччині з фотоархіву Василя Марушинця.


гессен2010, Ветцлар, земля Гессен, Фатерланд. Вшанування пам’яті козаків Синьожупанної дивізії, яку відповідно до сепаратного договору від 27.02.1918 між УНР та Німеччиною було сформовано з українців-військовополонених московської армії, 13.000 яких знаходилися в таборі на околиці цього міста.
Дивізія брала участь у визволенні України від більшовиків. Опісля була переформована в 7-й “Синій” полк І Залізної дивізії Армії УНР.
Коло мене  стоїть заступник бурґомістра Карл-Гайнц Кройтер.
Пам’ятник, створений в 1919 українським скульптором М.Паращуком, освятив священик УПЦ КП за присутності представників українських громад міст Ветцлар, Франкфурт, Берлін, Гайдельберґ, Маннгайм, Дюссельдорф, Хофхайм та Марбурґ. Він відправив молебен за упокій душ козаків, загиблих за Україну під час визвольних змагань та померлих від ран і похованих в Німеччині. 
Цей пам’ятник виявлено з допомогою наших жіночок, які приходили ставати на облік до консульства у Франкфурті (70 км). Зараз інформація про нього є в інформаційному просторі України.
Слава Україні!
 
Зима 2002, Берлін. Міністр закордонних справ Анатолій Максимович Зленко відвідав могилу президента ЗУНР д-ра Є.Петрушевича та офіцерів – міністра оборони ЗУНР п-ка Дмитра Вітовського і його ординанця, поручника Юліяна Чучмана. Могили виявили в комуністичній частині кладовища Св.Ядвіги, переділеному Берлінським муром, разом із Віктором Бондарчуком, тодішнім головою Спілки Українців Німеччини. Почали впорядковувати силами діаспори, а потім підключилося Посольство. Після повідомлення до Товариства охорони воєнних могил “Броди – Лев”, останки було ексгумовано, відмолено в Церкві і перепоховано на Алеї Героїв Личаківського кладовища у Львові. На інші світлині є момент опечатування мною урн із прахом Героїв. Посередині – Лариса Хоролець, аташе з питань культури Посольства, колишня міністерка культури України. Позаду Зленка і посла Пономаренка стоїть  активістгромади Богдан Піх. Поруч –  іАнатолій Кінах. Зліва від Лариси Хоролець – українки Валентина Канзера і Віра Буш. Останній зліва – автор матеріалу.
berlin-zvyntar-1
 
Лютий 2002, Берлін. В залі зустрічей при Українській Церкві. З дружиною Олею отримали благословення від патріарха Любомира Гузара, гузар=архівякий відвідав нашу громаду.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s