“«Кіровоград –Трієр» вчора не виїхав вчасно… “


Люди не мають грошей, що купити води чи кави

Пасажири автобуса, що прямував до Німеччини, добу живуть на автовокзалі

19 серпня 2013 

 50 пасажирів автобуса за маршрутом Кіровоград-Трієр уже добу перебувають на львівському автовокзалі на вулиці Стрийській. Спочатку автобус не пускали самі пасажири, адже виявилось, що квитків продали 55 людям, а місць у салоні всього 49. Відтак розпочалася сварка між самими пасажирами, пише«Новий погляд».

Люди стверджують, що до списку з проданими квитками хтось дописав ручкою ще 6 прізвищ, для яких не було місць.

Чоловіки, що чекають біля автобуса, кажуть, що це «хтось дописав своїх». Однак пані Вікторія, яка виявилась серед тих, кого дописали, каже, що нічого не знала, купувала квитки як і всі 2 місяці наперед.

Як розповідають люди, коли почали дзвонити до перевізника,який обслуговує автобус, а це київська фірма «Колумб-плюс», то її директорка, дізнавшись про стан речей, просто відімкнула телефони і зникла зі зв’язку.

Нарешті, як розповідають пасажири, ті, кому не вистачило місць, поїхали в Німеччину через Варшаву. На квитки до Варшави цим пасажирам гроші збирали теж з цілого автобуса, хто мав можливість, той давав. Врешті, інші 3 людей, яким не вистачило місця, розійшлися по домівках. 

«О 22.00 автобус рушив. Але не проїхавши і кількох метрів зупинився, із мотора потекла соляра. Водії самі щось там почали ніби лагодити. Чому одразу не звернулися по сервіс – незрозуміло. До третьої ночі вони щось там ремонтували, а потім пішли спати», – розповідають чоловіки-пасажири.

Зараз водіїв узагалі немає ніде, працівники вокзалу кажуть, що вони поїхали за запчастинами.

Найгірше те, що людям нічого не казали і тримали їх у невіданні. Також не запропонували не те що місця для ночівлі, а навіть води та горнятка кави. Хоча, як стверджують пасажири, кава передбачена у ціні квитка. Ще гірше – на вокзалі не дозволяли спочатку навіть скористатися безкоштовно туалетом.

«У нас немає гривень вже. Ось сходили в туалет і залишилась остання гривня, – розповідає пані Інна, яка їде до Німеччини з дитиною, – Ми вже запізнюємося – я на роботу, а дитина в школу, бо в Німеччині в такий час уже розпочинається навчання».

Люди вишукували останні гривні, щоб скористатися туалетом чи купити їжу, оскільки надіючись, що все буде добре, встигли поміняли всі гроші на євро.
«Ставлення до нас тут взагалі ніяке. Вночі у автобусі було дуже холодно. Я пішла зі своїм хлопцем всередину до зали очкування. Попросила в знайомого карімат, щоб на ньому поспати. А тут о пів на п’яту ранку чую крик: вставайте, лавка повинна бути вільною – зігнала нас працівниця автовокзалу», – розповідає молода дівчина, пасажирка автобуса.

Разом з дорослими серед пасажирів є 6 дітей від 5-ти до 12 років. Усі вони вночі хором плакали, кажуть жінки.

Здебільшого люди їдуть з Києва до Касселя. Квиток коштує близько 140 євро в обидва боки і 95 євро в один бік.

«Про відшкодування збитків навіть не йшлося. Єдине, що сказали – ми коли поїдемо наступного разу , то можемо розраховувати на безкоштовний проїзд. Але я сумніваюся, що вони дотримають слова», – каже молодий хлопець.

Серед пасажирів є і ті, що постійно користуються послугами фірми «Колумб плюс», оскільки до Касселя з України більше ніяк не добратися.
«Були завжди якісь проблеми. Але щоб таке, то жодного разу», – каже пан Олександр.

Як розповів Петро Білуха, начальник служби станційно-касового обслуговування автовокзалу на вул. Стрийській, керівництво фірми-перевізника звернулося з проханням організувати інший автобус.

«Всі люди, які до мене звернулися, мали можливість безкоштовно скористатися туалетом. Стосовно відпочинку, то звичайно є готель, але за нього потрібно платити, були випадки затримки рейсів, але фірма платила за ночівлю пасажирів. Все, що залежало від нас, ми зробили», – каже Петро Білуха.
За останньою інформацією, людям надали вже новий автобус і усіх розсадили по місцях, однак автобус ще не рушив. Щобільше, до місця призначення людей не довезуть. Обіцяють довести їх до міста Горліце, що розташоване на німецько-польському кордоні, а далі своїм ходом.

Нагадаємо, автобус, який курсує за рейсом «Кіровоград –Трієр» вчора не виїхав вчасно зі Львова, оскільки фірма-перевізник «Колумб плюс» реалізувала більшу кількість квитків, аніж залишалось у наявності. Заручниками нестандартної ситуації стало близько 50 пасажирів.

Фото: Ольга Ткаченко, “Новий погляд”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s