“барон Микола фон Василько похований на православному кладовищі Тегель у Берліні”


Николай_Николаевич_ВасилькоУ Німеччині знайшли могилу соратника Петлюри – Миколи фон Василька
15 квітня, 2013

У Німеччині знайшли могилу відомого діяча українського національно-визвольного руху з Буковини, соратника Симона Петлюри барона Миколи фон Василька,повідомила прес-служба нардепа Геннадія Москаля.

«За різними джерелами, політик був похований у місті Бад-Райхенхаль. Однак на моє звернення Посольство України в Німеччині повідомило, що ні на кладовищі міста Бад, ні на кладовищі Мюнхена знайти інформацію про поховання Василька не вдалося. Тоді я звернувся до державного архіву Німеччини, який встановив, що барон Микола фон Василько похований на православному кладовищі Тегель у Берліні».

Могила українського діяча збереглася, однак перебуває у занедбаному стані. Нардеп уклав угоду з берлінською фірмою, яка спеціалізується на догляді за похованнями.

Барон Микола фон Василько був одним із засновників Головної Української Ради. Брав активну участь в організації загонів Українських січових стрільців. 20 листопада 1914 року в Селятині (нині Путильський район) зібрав 150 гуцулів для боротьби з російською армією і створив загін Українських гуцульських стрільців Буковини.

У 1918 році брав участь у переговорах із укладання Брест-Литовського мирного договору і входив до Української Національної Ради.

З приходом до влади Директорії став міністром і соратником Симона Петлюри. Після захоплення Києва більшовиками займав посади посла УНР в Італії та Швейцарії, в 1923 році – посла УНР у Німеччині.

Помер Микола Василько 2 серпня 1924 року.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s