“наша делегація прибула до Дюссельдорфу, де їх очікувала ще одна несподіванка. “


Член делегації проекту Аня Гаган (Київ) підписує подарунок Абетки для представника громадськості міста Хільден
Член делегації проекту Аня Гаган (Київ) підписує подарунок Абетки для представника громадськості міста Хільден

Ми продовжуємо анонсований щоденник презентації проекту «Абетка моєї країни України» у ФРН, яку проводить делегацію проекту, сформована з учнів та вчителів українських шкіл, що були залучені до створення цього видання.

І все це починаючи з першого дня, який припав, уявіть собі, на 13 квітня. Тобто, день прибуття делегації проекту до Німеччини. Звідси, мабуть, і незручності, які почалися з того, що автобус, в якому їхали наші діти спізнився майже на чотири години. Таким чином, провівши у дорозі більше доби, наша делегація прибула до Дюссельдорфу, де їх очікувала ще одна несподіванка.

Як вже казалося, відправляючи делегацію до ФРН, ми турбувалися з приводу браку коштів. Саме тому наші діти поїхали до Європи, зауважте, на заради розваг, а з  важливою місією для своєї країни, більше доби знаходилися в автобусі. І це тому, що представники української політичної еліти, які добираються до Європи за дві години в літаку, відмовилися допомогти нам у фінансуванні цієї подорожі. Скоріше за все їм бракувало на це коштів, якщо згадати, що всі навіть самі маленькі представники української влади чи політики вважають за необхідне літати за кордон бізнес класом, на що щорічно Україна витрачає мільйони доларів. Бо це ж еліта, а тут усього лише учні українських шкіл, які поїхали до Німеччини з метою виправлення іміджу України в Європі, який ця еліта за останні роки вщент зіпсувала.

Але про це ми ще поміркуємо після того, як отримаємо результати нашого візиту. Зараз же повернуся до того що в умовах фінансового дефіциту ми були вимушені ламати голову над самим актуальним на ті дні питанням – за рахунок чого скоротити витрати? Не скорочувати ж групу виключивши з неї декілька дітей? Звісно ж – ні! Ось і вирішили, по-перше, групу все ж таки скоротити, але не за рахунок дітей, а виключивши з неї дорослого члена делегації. У даному випадку – мене, як автора, доручивши представляти авторський колектив моєму синові, якого теж звати Олександром. Справа в тому, що він є одним з розробників цього проекту, хоча ще й молодий, з випливаючим з цього рішенням – мене залишити в Україні, а він хай їде бо, як звісно, молодь це майбутнє нашої країни.

По-друге, з метою скорочення бюджету подорожі, вирішили декілька членів делегації розселити у сім’ях партнерів нашого проекту у Німеччині, що дозволяло зекономити на двох номерах готелю. Готелю хоч і самого дешевого, але все ж таки готелю, що за п’ять діб проживання становило певну суму.

При цьому слід зазначити, що цю проблему взявся вирішити головний організатор презентації нашого проекту в Європі голова правління «Deutsch-Ukrainisches information und kulturzentrum» Олександр Шиян (Дюссельдорф). Як слід зазначити й те, що саме завдяки клопотам пана Олександра ця презентація відбулася, про що мова ще буде йти окремо. Таким чином, Олександр знайшов сім’ї, що погодилися взяти до себе членів нашої делегації, на чому ми й заспокоїлися. Але, як з’ясувалося цього клятого 13 квітня, заспокоїлися даремно. Справа в тому, що адміністрація готелю відповіла на цю ідею категоричним – ні! І все це тому, що ми ще до оформлення віз забронювали номери на всю команду. Таким чином, визріла певна конфліктна ситуація. І звісно ж ми у цьому випадку могли б спробувати відстоювати свою позицію самим рішучим чином. І звісно ж мали усі можливості настояти на своєму. Але ми вирішили взагалі не дискутувати з цього приводу, мовчки погодившись з вимогами адміністрації готелю. І це тому, що ми приїхали з України розповісти громадянам ФРН, що український народ являє собою цивілізованих та культурних людей. А головне, приїхали запропонувати цим громадянам дружити, що починати зі скандалу з власниками цього готелю було б просто безглуздо. Тому, хай воно так і буде, прийшли ми до висновку, вирішивши відмовитися від оренди автобусу для пересування делегації, яке все той же Олександр Шиян запропонував спростити за рахунок власного авто. З урахуванням кількості членів делегації звісно це ускладнювало пересування, але це вже хай буде на совісті представників різних українських еліт, які, нам відмовили у допомозі.

На цьому рішенні і закінчився перший день перебування делегації проекту «Абетка моєї країни України» у Німеччині. Закінчився о 23 годині ночі, закінчився втомою та деяким розчаруванням маленьких представників України, що прибули до ФРН відстоювати гідність своєї країни.

ДЕНЬ ДРУГИЙ (14 квітня).

Щоденник презентації проекту «Абетка моєї країни України» у ФРН, яку проводить делегацію проекту, сформована з учнів та вчителів українських шкіл, що були залучені до створення цього видання.

Тетяна Попова (м. Миколаївка) та мер м. Хільден пан Horst Thiele
Члени делегації проекту та мер м. Хільден пан Horst Thiele.

Незважаючи на те, що перший день перебування у ФРН для членів делегації проекту був не зовсім вдалим, ранок 14 квітня почався весело та оптимістично. Це була неділя, що унеможливлювало почати зустрічи з дітьми Німеччини. Тому, ще плануючи візит, ми запланували на цей день екскурсію по Дюссельдорфу та відвідування парку розваг цього міста, відомого навіть за межами ФРН, як фантастичного місця відпочинку для дітей та дорослих. В той же час на 14 квітня у нас була запланована зустріч з мером міста Хільден, розташованого за 5 км. від Дюссельдорфу. І це на його особисте запрошення, яке було результатом знайомства пана Horstа Thiele з «Абеткою моєї країни України», котру йому якось показав Олександр Шиян, ще до нашого візиту. На цю зустріч ми планували їхати усією командою, для чого і збиралися орендувати маленький мікроавтобус. Як і планували в наслідок цього першу половину дня 14 відпочивати та розважатися, а другу – посвятити цій зустрічі. Але, як кажуть, не так сталося, як гадалося. З-за браку коштів ми були вимушені відмовитися від відвідування парку розваг, обмежившись прогулянкою по Дюссельдорфу. Та доручити відвідати Хільден усього лише 4 членам делегації, які вміщалися в авто Олександра Шияна. На цьому і зупинилися. При цьому про враження наших дітей від екскурсії по Дюссельдорфу та взагалі Німеччини, ми ще не раз поговоримо окремо. Тому далі я зупинюся на візиті нашої делегації до Хільдену, який почався в кабінеті мера цього міста пана Horsta Thiele.

З цього приводу слід почати з того, що зустріли нашу делегацію в Хільдені вкрай люб’язно та з зацікавленістю. Усім присутнім на зустрічі з мером було дуже цікаво – і що ж то воно за «Абетка», яку привезли українські діти у подарунок дітям ФРН?

– «Абетка» про Україну, – з усмішкою роз’яснював представник авторського колективу нашого проекту мій син Олександр. Про державний устрій України, про економіку, історію, культуру нашої країни. Та про характерні риси українського народу, які доводять, що українці є цивілізованим та європейським народом. І все це від «А» до «Я», з-за чого видання й отримало назву «Абетка». І все це, уявіть собі, за допомогою дітей України, які писали зміст цієї «Абетки», для чого ми організували та проводимо всеукраїнську акцію «Створиом «Абетку моєї країн України» разом!». При цьому хочу відмітити, що у створенні цього видання приймали участь не тільки діти з великих та відомих міст України, а навіть з невеличких містечок, як місто Миколаївка з Донецької області.

Так, саме так, – підтвердила вчитель школи № 1 міста Миколаївка, учні якої долучилися до участі в проекті у 2012 році, Тетяна Попова. – В нашому проекті було задіяне багато дітей, включаючи сюди й учнів нашої школи. Наше місто, дійсно невелике. По розмірам вдвічі менше ніж ваше, пане мер. Місто Миколаєвка дуже молоде, воно будувалося у 60 роках минулого століття для забезпечення роботи потужної електростанції, яка є головним підприємством нашого мста. При цьому хочу відмітити, що в нашому місті про вашу країну знають дуже багато. Справа в тому, що у 70 роках до нас неодноразово приїжджали фахівці енергетики з Німеччини для обміну досвідом у роботі. Як розповідав мені мій батько, дуже приємні люди. Тому саме тоді у мешканців Миколаївки сформувалося саме позитивне ставлення до вашої країни та німецького народу, яке ми тепер розвиваємо за допомогою цього проекту. Тому, шановний пане мер, я від лиця мера нашого міста, керівництва нашої електростанції та усіх мешканців Миколаївки хочу подарувати вам ось ці сувеніри.

Після цього Тетяна разом з учнями школи № 1 Миколаївки подарували меру та присутнім на зустрічі співробітникам мерії дуже цікаві сувеніри у вигляді розписних фарфорових виробів, що виготовляють в районному центрі їх міста Слов’янську та яскраві буклети і книжки, які розповідають про Слов’янськ і Миколаївку. А потім члени нашої делегації  звісно ж подарували для дітей Хільдену привезену їми «Абетку моєї країни України».6 Дружнє розтавання членів делегації з громадськістю міста Хільден

Члени делегації проекту та мер м. Хільден пан Horst Thiele
Члени делегації проекту та мер м. Хільден пан Horst Thiele

А далі сталося непередбачене регламентом цієї зустрічі. Присутнім з боку німецької сторони так сподобалася наша «Абетка», що вони запропонували далі продовжити спілкування у неформальній обстановці та запросивши до мерії представників громадськості Хільдену. І звісно ж представники делегації проекту зустріли цю пропозицію з радістю.

ДЕНЬ ДРУГИЙ (14 квітня).

Щоденник презентації проекту «Абетка моєї країни України» у ФРН, яку проводить делегацію проекту, сформована з учнів та вчителів українських шкіл, що були залучені до створення цього видання.

Продовжуючи розповідь про другий день перебування делегації проекту «Абетка моєї країни України» у ФРН, слід зазначити, що зміну формату зустрічі в мерії міста Хільден на просте людське спілкування, можна вважати першим досягненням візиту нашої делегації до Німеччини. І це дійсно, так, якщо згадати, що саме людське спілкування без усякого офіційного етикету закладає фундамент для дійсно дружніх стосунків. Дійсно дружніх стосунків, як між окремими людьми, так і між народами. А ось наскільки це спілкування представників делегації проекту з громадськістю Хілдену можна розцінювати таким чином, свідчить одна цікава деталь – щирість та відвертість цієї розмови. Розмови, яка будувалася на розповідях її учасників про свої країни та народи, згадуванням якихось веселих історій та навіть байок. І в цей же час, на відвертому обговоренні доволі складних питань. Наприклад, чим можна пояснити, що маючи позитивні риси національного характеру, культуру та духовність коріння яких ростуть з тисячоліть історії, Україна зараз лідер в Європі  по якимось соціальним негараздам і в той же час значно відстає по економічному та правовому забезпеченню. І це не кажучи про політичні скандали та кримінальні сенсації, які дуже часто стають центром уваги європейської спільноти.

– Все дуже просто, – пояснював цю ситуацію мій Сашко, як представник авторського колективу проекту. – Для того, щоб відповісти на це дійсно складне для нашого проекту питання, враховуючи його спрямованість на доказ саме цивілізованості українського народу і України, вдамся до християнського вчення, яке особисто для мене пояснює все що завгодно. Так от, якщо згадати, як характеризує все людство, часткою якого є українці, Слово Боже, то тут слід починати з уточнення – у першої людини на землі Адама, створеного за образом і подобою Божою, народилися первістки в особі Авеля і Каїна. При цьому, один з них, Авель, був праведником, а другий, Каїн – вбивцею.

Чи означає це, що створене Богом за образом Своїм творіння у вигляді людини заслуговує осуду і знищення?

Категорично – ні, хоча б з урахуванням того, що Авель був праведником. А що стосується Каїна, то в даному випадку Бог через його образ показав людям, що в їхньому житті крім їх Творця, який уособлює добро і цивілізованість, є ще й зло в образі диявола, що штовхає людей на вбивство. І так для життя кожного народу, включаючи сюди і громадян України, серед яких частина людей дійсно може називатися національною елітою, через наявність в їх душах характеристик українського народу, що дозволяють називати цей народ цивілізованим. А ось інша, елітою тільки називається, тому що до вказаних характеристик ніякого відношення не має. Це з урахуванням того, що навіть Богом для цієї еліти є не Господь Ісус Христос, а долар. Як цей же самий долар є богом і для певної частини самих простих громадян України. Долар, що дозволяє отримувати брудні задоволення, заради яких вони готові переступати через основи моралі та людської гідності, що й дозволяє цій же еліті характеризувати український народ хворим самими різні соціальні хвороби. І все це при наявності в цій же самій Україні другої частини цілком нормальних громадян, що повністю підходять під характеристики українського народу, про які розповідають наші діти. При цьому слід зазначити, що цілком цивілізованих людей в Україні набагато більше, ніж тих, хто собою ганьбить нашу державу і показними нахабством з цинізмом «на горі», і відвертим хамством, пияцтвом і безкультур’ям «знизу». Одна проблема – на жаль, ось це переважний в Україні здоровий і цивілізований громадський початок на цей час все частіше залишається непомітним. Так ось наш проект і має мету довести народу Німеччини, саме цю істину і таким чином зробити нормальних та цивілізованих людей України більш помітними, а точніше, обличчям нашої країна у ваших очах.

А ось наскільки ця відповідь вплинула на громадян Німеччини, присутніх на цій зустрічі свідчить її завершення. Завершення, тепле, з усмішками на обличчях. І в той же час, з долею суму, яке можна розцінювати розставанням людей, що стали друзями, але вимушені розтаватися.

– Але давайте не прощатися, – вирішила підбадьорити це розставання Тетяна Попова. – Давайте скажемо один одному до побачення. При цьому, пане мер, та шановні панове, яких я тепер можу просто називати друзями, від лиця мешканців нашого міста я хочу запропонувати вам дуже цікаву ідею – зробити ваше та наше місто Миколаївку містами побратимами.

Цю ідею присутні сприйняли під оплески, що можна вважати ще одним цікавим результатом другого дня перебування нашої делегації у ФРН. Усього лише одного дня, головним результатом якого можна назвати висновок – мешканці міста Хільден тепер впевнені, що Україна та українці достойні місця в сім’ї європейських народів та членства в Євросоюзі. Так що один крок до поставленої мети делегація проекту «Абетка моєї країни України» вже зробила!

ДЕНЬ ДРУГИЙ (14 квітня).

Щоденник презентації проекту «Абетка моєї країни України» у ФРН, яку проводить делегацію проекту, сформована з учнів та вчителів українських шкіл, що були залучені до створення цього видання.

 під час зустрічи з українцями Німеччини
Під час зустрічи з українцями Німеччини

Закінчився ж другий день перебування делегації проекту у ФРН в офісі «Deutsch-Ukrainisches information und kulturzentrum» (Дюссельдорф), куди голова правління цієї організації Олександр Шиян запросив на зустріч з головними героями цього видання українців Німеччини. Але закінчився несподіванкою – на відміну від німців, мешканців міста Хільден, на зустріч прийшло усього три особи. Тим не менше, навіть це настрій нікому не зіпсувало, бо ця зустріч вилилася в спражнє дружне спілкування з роздумами про Україну та українців. А що стосовно «Абетки моєї країни України», одна з учасниць цього спілкування Женя Шабаліна, яка приїхала до Дюссельдорфу з Кельну спеціально заради знайомства з членами делегації нашого проекту, сказала:

– Дуже гарна книжка! Я її усього лише пере листала і мені відразу додому захотілося.

А ось наскільки це було сказано від щирого серця свідчить те, що Євгенія придбала у нас 10 примірників «Абетки», щоб подарувати її своїм друзям та знайомим німцям. Подарувати і таким чином познайомити їх з Україною ще більше, а головне, в котрий раз довести, що ми, українці, дійсно гідні поваги де б ми не жили.

One thought on ““наша делегація прибула до Дюссельдорфу, де їх очікувала ще одна несподіванка. “”

  1. Не дуже гарно підготовлені заходи-це не реклама ,а антиреклама Украіни.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s