“Ось так і вирушили 12 квітня до Дюссельдорфу, радіючи та хвилюючись водночас.”


Щоденник проекту pom

ЩОДЕННИК ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПРОЕКТУ «АБЕТКА МОЄЇ КРАЇНИ УКРАЇНИ» У ФРН ТА БРЮССЕЛІ.

Як вже неодноразово повідомлялося, с 14 по 18 квітня у ФРН та навіть Брюсселі відбудеться презентація проекту «Абетка моєї країни України». З урахуванням важливості та цікавості цього проекту ми вирішили знайомити вас з подіями кожного дня цієї презентації під рубрикою «Щоденник презентації проекту «Абетка моєї країни України» у ФРН та Брюсселі». Щоденник, який буде для вас вести автор цього проекту Олександр Помиткін (Україна, Харків). І все це починаючи с загальної інформації та певних висновків з цього приводу.

І ось нарешті сталося – 12 квітня делегація, сформована з учасників проекту вирушила до Дюссельдорфу, з якого ми і розпочинаємо заходи з приводу презентації. Презентації, насамперед, України та українського народу за допомогою виданої нами «Абетки моєї країни України», створеної дітьми України, в якій вони й розповідають дітям Німеччини про свою країну та свій народ.

А далі нагадаю, що проект «Абетка моєї країни України»:

– це перше у світі видання, яке розповідає про якусь країну вибраною формою дитячої абетки;

– це перше у світі видання, створене за безпосередньою участю дітей цієї країни;

– це дуже цікава мирна ініціатива, з якою виступають діти України, враховуючи, що зміст «Абетки моєї країни України» будується на їх пропозиції дітям інших країн через створення таких абеток починати дружити з дитинства, щоб запобігти у майбутньому міжнародних конфліктів.

Першою країною для дітей якої ми вирішили видати нашу «Абетку», було обрано Німеччину, що обумовлено провідною роллю цієї країни в Євросоюзі. 7 вересня 2012 року ми подарували «Абетку моєї країни України» учням Німецької школи Києва, де навчаються діти дипломатів та бізнесменів ФРН, що працюють в Україні. На цей час ми готуємо передачу «Абетки моєї країни України» дітям ФРН у вигляді подарунку від дітей та громадян України. Для офіційної презентації «Абетки моєї країни України» та України у ФРН ми направляємо делегацію, сформовану з учасників проекту. Головною метою вказаної презентації є знайомство громадян ФРН з Україною, спрямоване на встановлення дружніх стосунків між німецьким та українськими народами. А також початок реалізації дуже цікавої мирної ініціативи, з якою виступають саме діти України, що загалом можна розцінювати вкладом наших дітей у підготовку самміту Україна – ЄС, на якому буде вирішуватися доля підписання договору про асоціацію. Наскільки це дійсно так, ви можете судити з програми візиту, в яку входять зустрічі з депутатами Європарламенту в Брюсселі, зустрічі у Парламенті федеральної землі Північна Рейн-Вестфалія, з мерами міст Дюссельдорфу та Хельдену, запис спец-репортажу радіостанції «DW» у Бонні. Наскільки проект «Абетка моєї країни України» може дійсно впливати на розширення стосунків ФРН та України, свідчить відгук посла ФРН в Україні 2011 року д-ра Ганс-Юрген Гаймзьота, який оцінив його наступним чином: «Це дуже вдале видання, яке придатним чином робить Україну ближчою для німецьких дітей. Бажаю Вам великих успіхів з цією книгою».

Ну що ж, будемо сподіватися, що так воно й станеться. А поки що слідкувати за цією презентацією та обговорювати при цьому самі важливі питання, які стосуються кожного з вас, шановні громадяни України та українці, що проживають за кордоном.

Щоденник презентації. Роздуми вголос від автора про світовий імідж України та власний досвід.

Самим цікавим у даному випадку є те, що перша презентації «Абетки моєї країни України» за кордоном припала як раз на другу річницю від початку реалізації цього проекту. Так, уявіть собі, що рівно 2 роки тому, тобто, 14 квітня 2011 року на прес-конференції в УНІАН ми зробили офіційну презентацію нашого проекту. І зразу ж запросили учнів українських шкіл долучитися до створення  цієї «Абетки», анонсувавши початок всеукраїнської акції «Створимо «Абетку моєї країни України» разом!».

При цьому слід зупинитися на одній суттєвій деталі. На той час творча група робила значні акценти на меті проекту у вигляді формування позитивного іміджу України у світі. Головні причини такого ставлення починалися з впливу політичного життя в Україні, яке на той час в значній мірі було зосереджено на питаннях необхідності формування позитивного іміджу України у світі. З одного боку, наближення Євро – 2012. З іншого – все ті ж проблеми євро інтеграції. Таким чином розпочинаючи свою роботу творча група стверджувала, що проект «Абетка моєї країни України» має всі можливості реального впливу на формування позитивного іміджу України у світі, враховуючи його характеристики.

А тепер, уявіть собі, незважаючи на вказані характеристики проекту, ми так і не знайшли підтримки з боку державних органів, політиків, бізнесменів і навіть громадянського суспільства. Таким чином ми були вимушені працювати самостійно за власні кошти та за рахунок власного ентузіазму.

І це в той час, коли на якісь технологічні програми по формуванню світового іміджу нашої країни витрачалися десятки мільйонів доларів.

І що в результаті?

А в результаті не дивлячись на усі ці витрати, доволі сумнівний результат. Наприклад, характеристики України у тій же Європі не тільки в коментарях політиків та державних діячів Євросоюзу, але й в ЗМІ. І це невипадково. Бо як сьогодні виглядає Україна в очах світової спільноти?

Звинувачення збоку влади лідерів опозиції в самих смертних гріхах, звинувачення від опозиції представників влади в не менш тяжких злочинах. Бійки в українському парламенті, ознаки авторитаризму у державі, корупція та правовий нігілізм, бруд в політиці та бруд з розбитими дорогами на вулицях, навіть столиці І все це на тлі статистики, яка виявляє лідерство України в якихось соціальних негараздах і злиднях та самі низькі рейтинги по економічному і правовому забезпеченню, не кажучи про рівень демократії. І все це в умовах публічного обговорення українських негараздів у закордонних ЗМІ.

А далі питання – чи є сенс продовжувати вкладати значні кошти в програми по формуванню світового іміджу України?

Цілком логічна відповідь – такого сенсу не має. І це тому, що формування іміджу кожної країни світу будується не завдяки реалізації якихось хитрих іміджевих програмах, а на справах та досягненнях людей, які є громадянами цієї країни. Як приклад, та ж ФРН. Навіщо Німеччині витрачати кошти на формування світового іміджу, якщо цю країну знають у всьому світі як одного з світових лідерів як в політиці, так в економіці. Як демократичну, правову державу де поважають права людини, як країну яка сприяє забезпеченню миру на землі, розвитку людської цивілізації.

Звідси висновок – за для формування іміджу країни треба насамперед працювати. Працювати над вирішенням проблем, працювати розвиваючи економіку, культуру, освіту, роблячи добрі справи, як в межах своєї країни, так і на міжнародній арені. А що стосується усіх цих іміджевих програм – так це спроба одягнути на соціально неблагополучну людину престижний костюм. Іншими словами, спроба обманути не тільки когось, але насамперед самого себе.

Ось такий цікавий висновок, до якого ми прийшли після двох років реалізації свого проекту. Висновок, який став головною причиною зміни його пріоритетів та навіть ідеології. Якщо презентуючи проект два роки тому, ми стверджували, що він спрямований на формування світового іміджу України, то сьогодні вирішили зосередитися на іншому – проект «Абетка моєї країни України» спрямований на досягнення більш масштабної  мети. Проект «Абетка моєї країни України»:

–  це виховання через залучення дітей до написання змісту «Абетки» їх почуттів патріотизму, любові до свого народу та своєї Батьківщини, розширення їх знань про свою країну;

– це виховання через ідею створення «Абетки» для дітей інших країн світу схильності наших дітей до дружніх стосунків та взаєморозуміння з іншими народами світу, розширення їх знань про ці країни;

– це реальні дії по зближенню України та українського народу з іншими країнами світу;

– це реальні дії по ствердженню ідей миру та взаєморозуміння між народами через запропоновану «Естафету миру», в основі якої лежить організація створення аналогічних «Абеток» дітьми інших країн світу та обмін ними у світовому масштабі;

– це інформаційна кампанія по висвітленню та обговоренню місця України у світі та проблем, що визначають це місце, з конкретними пропозиціями їх вирішення.

Ось такі на цей раз характеристики, які дозволяють стверджувати – якщо ми разом зможемо досягти максимуму в його реалізації, ми дійсно зробимо дуже добру та корисну справу. Бо таким чином ми будемо виховувати наших дітей, що дозволить їм стати дійсно цивілізованим народом, розвивати дружні стосунки між народами, зближувати Україну з різними країнами світу. І тут же боротися з проблемами, які заважають характеризувати Україну цивілізованою, європейською країною.

Ось вам і самий простий шлях до формування позитивного іміджу України без показних балачок про це формування, а за допомогою доброї справи громадян цієї країни, яка формує позитивне ставлення до українців у світі набагато ефективніше, ніж якісь іміджеві програми.

Щоденник презентації. Про роздуми, радощі та переживання.

Саме так – про роздуми, радощі та переживання.

Роздуми з приводу того, що не отримавши підтримки з боку держави, політичної та бізнес еліти України за два роки роботи максимум чого ми досягли, так це залучення до акції по створенню нашої «Абетки» усього лише 4 шкіл України. Та видання усього лише 1000 примірників «Абетки» для дітей Німеччини. І це за два роки наполегливої праці, за які у випадку хоча б незначної підтримки можна було б досягти значно більшого. Звідси й роздуми про те – чому так сталося? І так до осмислення українських проблем, які можуть відповісти на це питання, про що мова буде йти окремо.

Радощі від того, що незважаючи ні на що, ми все ж таки досягли поставленої мети. Хай лише усього 1000 примірників хоча б для дітей однієї країни, але ж ми цю «Абетку видали». Видали і домоглися того, що з 14 по 18 квітня її отримають діти Німеччини. При тому отримають з рук головних героїв цього видання – українських дітей, які приймали участь у її створенні та відбули  до ФРН на це свято 12 квітня.

Та переживання за те, наскільки подорож цих дітей в Європу буде дійсно святом. І все це через те, що делегація нашого проекту відбула до ФРН в умовах обмеженого фінансування.

Чому?

Та все ж з тієї причини байдужості та цинізму тих, хто відмовив нам у допомозі не те що в виданні нашої «Абетки», яке може встановлювати якісь значні кошти, а навіть у допомозі фінансування поїздки до ФРН дітей учасників проекту. Просто не знайшлося у людей, які вважаються національною та державною елітою України, на цю подорож, уявіть собі усього лише 1500 євро, яких нам не вистачало.

При цьому хочу зауважити, за двадцять один рік незалежності України українські діти отримали від громадян ФРН різних видів гуманітарної допомоги, включаючи сюди фінансування лікування, та подарунків на десятки, а може й сотні мільйонів євро. Що стосується України, я не пам’ятаю прикладів якоїсь діяльності такого ґатунку. Звідси підстави для ствердження, що подарунок дітям ФРН нашої «Абетки моєї країни України» буде першим значним подарунок з боку громадян України дітям Німеччини. Саме значним, якщо згадати, що подарунок у вигляді книжки має особу цінність. І саме від громадян, враховуючи, що до видання та створення цієї «Абетки» українська державна, політична та бізнесова еліта України ніякого відношення не має. Все це робилося за наші власні кошти, тобто самих звичайних громадян України, з-за чого наклад видання обмежується усього лише 1 000 примірниками, бо у української еліти коштів на подарунок дітям ФРН не знайшлося.

А далі повернемося ще раз до головної мети нашого заходу у вигляді зовсім не формування позитивного іміджу України  у світі за допомогою хай і цікавого проекту, а дуже доброї справи, яка формує цей імідж набагато ефективніше ніж самі грандіозні іміджеві програми. І все це тому, що організована проектом презентація – це поглиблення стосунків між українським та німецьким народами через знайомство з Україною в такий оригінальний спосіб. Це початок реалізації дуже цікавої мирної ініціативи, з якою виступають саме діти України. Це вклад наших дітей у підготовку самміту Україна – ЄС, на якому буде вирішуватися доля підписання договору про асоціацію, враховуючи мету візиту довести устами дітей, що Україна є цивілізованою європейською країною незалежно від існуючих в нашій країні негараздів.

Як бачите, шановні друзі, по значимості візит делегації нашого проект можна вважати державною справою, яка не чим не відрізняється від візитів в Європу українських політиків та можновладців. А ось наскільки це дійсно так, судіть з програму візиту, в яку входять зовсім не дитячі розваги, а наступні заходи.

14 квітня. 12.30 – 13.30 – зустріч з мером міста Hilden по його запрошенню. 15 квітня. Прес-конференція у Кельні, запис спец-репортажу радіостанції «DW» у Боні. 16 квітня. 12.30 – зустріч у Представництві України в ЄС, 15.00 – зустріч в Європарламенті з депутатами, 16.30 – зустріч у Гете-інституті. 17 квітня. Презентація «Абетки» у Парламенті федеральної землі Північна Рейн-Вестфалія, презентація «Абетки» в мерії Дюссельдорфу, включаючи сюди зустріч з мером по його запрошенню. А окрім цього маса зустрічей з учнями різних шкіл ФРН та їх батьками, головнею темою обговорення на яких буде розповідь українських дітей про Україну.

А тепер поміркуйте, можна характеризувати візит делегації нашого проекту до ФРН державною справою, чи ні. Як я гадаю, у даному випадку якісь коментарі зайві – це дійсно сама важлива місія, з якою їдуть до Німеччини та у Брюссель на цей раз діти України.

А далі згадаємо скільки витрачають на свої візити українські політики та можновладці державних коштів. Як відомо якісь грандіозні суми, що пояснюється і умовами проживання у п’ятизіркових готелях, і орендою шикарних авто для пересування, і харчуванням у дорогих ресторанах. І навіть культурно-розважальною програмою з відвідуванням самих престижних театрів, а то й взагалі розважальних закладів. Що стосується візити нашої делегації, то тут картина зовсім інша. Проживання у недорогому готелю за 30 євро за добу, харчування 15 євро на день, пересування за допомогою недорого мікроавтобусу, подорож до Європи в автобусі, бо це самий дешевий варіант. Розваги – екскурсія до художнього музей Дюссельдорфу та одне відвідування парку розваг типу Діснейленду за 15 євро. Іншими словами, самий економний бюджет візиту, враховуючи, що далі економити було ні на чим, який складає усього лише 3 400 євро. І це на 10 членів делегації, з яких 8 – діти. Та ще 700 євро, пов’язані з витратами на шталт доставки накладу «Абеток» у ФРН та іншими дрібницями організаційного характеру. Тобто,  усього лише 4 100 євро, зверніть увагу, на делегацію, яка виконує дуже важливу для нашої країни місію, про що йшла мова раніше. Та зверніть увагу, зовсім не державних грошей, враховуючи, що держава у співпраці з нашим проектом відмовилася ще у 2012 році.

Звідси питання – тоді що це за кошти? Може народних депутатів чи представників політичної та бізнес еліти України, які майже щодня розповідають своїм громадянам про власні грандіозні зусилля по вирішенню проблем євро інтеграції України та виправленню світового іміджу нашої країни, який вони ж і зіпсували?

Зовсім ні. З одного боку, це допомога спонсорів, які не належать до якихось українських еліт, що не завадило їм виділити на цю подорож загалом 1500 євро. З іншого, таке, що взагалі не підлягає осмисленню з точки зору здорового глузду. Уявіть собі, 4 члена нашої делегації, з яких одна учениця Скандинавської гімназії Києва та вчителька школи № 1 міста Миколаївка з Донецької області їдуть за власні кошти. І це, зауважте, не заради розваг чи політичної кар’єри, а за для того, щоб відстоювати інтереси своєї країни на європейському рівні!!!

Ви уявляєте, скажу відверто, маразматичність ситуації? Учениця української школи їде до Брюсселю та у ФРН презентувати зовсім не наш проект, а насамперед Україну як державу, за рахунок своїх батьків!!! Але це ще не останнє диво в цій історії. Самим страшним у даному випадку є те, що за 4 дні до поїздки нам не вистачало на цю подорож 1100 євро.

І що було робити у такій ситуації? Виключити з членів делегації 3 особи? І тепер уявіть настрій цих дітей, які вже налаштувалися на зустріч з дітьми Німеччини за для того, щоб подарувати їм створену ними «Абетку моєї країни України». «Абетку», в якій вони стверджують, що їх країна сама краща у світі, пишаються цією країною. І в той же час, країна, яка не змогла забезпечити їх подорож до ФРН, де вони збиралися розповідати про цю країну самі позитивні речі.

Звідси рішення – прикласти максимум зусиль за для вирішення цієї проблеми, звернувшись ще раз до громадян України та українців, які не байдужі до того, що будуть думати про свою країну ці діти. Звернулися, але на жаль – безрезультатно. І тим не менше скорочувати кількість членів запланованої делегації, на яких вже навіть візи оформили, не стали. Вирішили частину делегації поселити не в готелі, а в сім’ях українців чи громадян ФРН партнерів нашого проекту, що дозволяло зекономити кошти, яких нам не вистачало.

Ось так і вирушили 12 квітня до Дюссельдорфу, радіючи та хвилюючись водночас.

One thought on ““Ось так і вирушили 12 квітня до Дюссельдорфу, радіючи та хвилюючись водночас.””

  1. Чудова ініціатива, не бачила ще самої “Абетки”, хоч і дуже хотіла це зробити, а саме, приїхати на перс-конференцію у Бонні. Але дізнатися про конкретні терміни проведення прес-конференції так і не вдалося, незважаючи на звернення як до самого п. Олександра Помиткіна, так і до п. Олександра Шияна стосовно конкретної програми перебування української делегації.
    Тому дуже хотілось би хоч тут дізнатися,а що саме відбулося – не плановані, а вже проведені заходи.
    Також не дуже хочеться сприймати загальне “ми не знайшли підтримки з боку держави, політичної та бізнес еліти України” – хотілось би знати, хто конкретно відмовив у допомозі, а хто конкретно допоміг (це ж не комерційна таємниця?)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s