“8 листопада вийшов друком компакт Андрія Несмачного.”


Хто співає – молиться подвійно!

св. Авґустин

8 листопада вийшов друком компакт-диск члена Спілки Української Молоді в Німеччині, дяка і співака катедрального собору УГКЦ Покрови Пресвятої Богородиці та Андрія Первозванного у Мюнхені, Андрія Несмачного.

Диск під назвою “Пісні моєї Батьківщини“ дуже цікава музична мандрівка Україною, який Андрій присвячує своїм дорогим батькам Анні та Олександру Несмачним, як також своій любій дружині Ренаті та синові Олександру. 

 

На ньому звучать 17 творів, серед яких українські народні пісні, літургійні композиції у супроводі унікальної і славетної Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Георгія Майбороди.

Як музика так і сольний і хоровий спів кожного із цих творів представлених на диску прекрасні! В них відчутний і зачаровує не тільки талант баритона-співака, але й також внутрішнє світло, теплота душі, сила віри, глибока духовність, радісна і святкова урочистість, патріотичність, щира любов до України, її історії, культурних традицій та музики! Слухаєш – хочеться продовження…

Цей цікавий за виглядом диск, який обложений розкішним буксліфом-обкладинкою, доповнює оригінальний і цікавий буклет українською, німецькою та англійською мовами. Він надає прекрасну можливість кожному слухачеві і любителю музики ознайомитися із коротко, але дуже вдало описаною історією України, її культурою, які тісно переплітаються із текстами пісень. Тут також подано історичну довідку про український національний інструмент кобзу та бандуру, історію української музики та співу, про Національну заслужену капелу бандуристів України, тощо.

Тримаючи в руках цей високоякісний диск, як із технічного так і мистецького боку, слухаючи його, можна сміло ствердити, що він є дійсно “святом, насолодою і бальзамом для кожної душі“, яка любить, шанує і цінить українську музику, хоровий спів, або хоче з ними ознайомитись!

Представлення компакт-диску відбудется 7 грудня 2012, при парафії УГКЦ Мюнхена. Диск вартістю 15,- євро можна буде предбати при українських парафіях в Німеччині або за адресою A. NesmasznyjUkrainischePfarreiSchönstr. 55 -81543 München.

Андрій Несмачний народився 28-го лютого 1969 року в місті Штутґарт як другий син в еміґрантській родині, яка змушена була залишити свою українську Батьківщину. Прізвище Несмачний походить від давнього козацького роду.

Натхненний прикладом свого батька, котрий був колись добрим танцюристом, володівши також грою на цимбалах, Андрій ще змалку захоплювався надбанням української культури, особливо церковною та народною музикою.

Його здібності виявилися вже в дитинстві. В п’ятирічному віці він танцює в українському танцювальному ансамблі “Київ”, яким керував його батько Олександр і в якому колись танцювала його матір – Анна. Андрій подорожував багатьма містами й відтак звикав до сцени. На інтернаціональних конкурсах фолькльору “Фолькльорада” у місті Фельбах (осінь 1976 р.) та “Золота Троянда” (літо 1978 р.) в Штутґарті ансамбль посів відповідно перше та друге місце. Незабутнім залишився для хлопця виступ перед Святійшим Отцем Іваном Павлом II в Майнці 17-го листопада 1980 року, який в прямому ефірі транслювало німецьке телебачення.

В семирічному віці Андрій почав вивчати гру на акордеоні і співати в дитячому хорі хорової спілки Мерінґена, спочатку без особливого захоплення, яке, однак, з роками прийшло. Хоча родина i не була заможною, батьки уможливили своїм дітям навчання в Українській Папській Малій семінарії оо. Салезіян – Дон Боско в Римі. Отець і вихователь Євген Небесняк, пізнавши талант хлопця, сприяв його музичному розвиткові. Це вилилось y численні виступи в багатьох містах Італії разом iз семінарійним хором, танцювальною групою та оркестром, в якому Андрій грав на акордеоні, пізніше на ударних та бандурі. Варто згадати також запис, здійснений державним телебаченням та Ватиканською студією звукозапису в Кастельґандольфо.

По здобутті Атестату зрілості, Андрій розпочав богословсько-філософські студії, спочатку як семінарист Українського Kатолицького університету та Колеґії св. Климента, заснованих в 1963 році в екзилі великим мучеником церкви, Патріархом УГКЦ Йосифом Сліпим, згодом в семінарії святого Йосафата в Римі. Також i тут відразу помітили великий талант Андрія до співу i сприяли його розвитку Мітрат Др. Іван Музичка та студит Гліб Лончина (тепер Апостольський Екзарх для українців візантійського обряду у Великобританії). Завдячуючи їм, Андрій отримав ґрунтовні знання про український церковний спів і опанував майстерність дяківства.

В середині 80-х закінчив курси співу та гри на бандурі в Мюнхені та різних містах США, був також їхнім успішним співорганізатором та співкерівником, про що, зокрема, згадується в книзі Богдана Жиплинського та Дарії Ковальчук “Українські кобзарі, бандуристи, лірники”, виданій у Львові в 2011 році. В США Андрій вдосконалює майстерність гри за допомогою знаних бандуристів як Юліан Китастий, Лідія Чорнa, Микола Дейчаківський, Оксана Родак, Марко Фаріон, Олег Махлай – всі колишні учні відомого композитора, бандуриста та дириґента неповторної капели бандуристів імені Тараса Шевченка в США Григорія Китастого, як також Віктор Мішалов, Алексіс Кохан, Богдан Черевик, Остап Стахів. Врешті Андрій перейняв керівництво семінарійного хору й організовував чисельні концерти з нагоди різних культурних заходів, з-поміж них деякі транслювалися також в ефірі Ватиканського радіо.

В червні 1992 року, завдяки духовній опіці Його Преосвященства єпископа Платона Корниляка, тодішнього Екзарха для українців-католиків Bізантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, Андрій успішно завершує студії на Папському університеті Урбаніана в Римі та повертається до своєї названої Батьківщини – Німеччини.

1992 року Андрій почав працювати викладачем релігієзнавства й став членом чоловічого хору “Україна” під керівництвом його засновника, талановитого музиканта, аранжувальника, дириґента пана Євгена Задарка, в якому на той час вже співали його батько й брат Гарі. Свого часу цей хор був візитівкою української культури співу в Європі, випустив два успішні компакт-диски і об’їхав ще перед розвалом СРСР, в липні 1990 року, як перший український хор з тогочасного так званого “Заходу” рідну Україну. Роком пізніше було офіційно проголошено Незалежність України.

На прохання тодішнього пароха о. Мирона Мольчка, починаючи з кінця 1992 року Андрій, окрім своєї викладацької діяльності, працює дяком катедрального собору УГКЦ Покрова Пресвятої Богородиці й св. Aпостола Андрея Первозванного в Мюнхені. Назавжди вдячним залишиться Андрій як своєму попередникові Іванові Задаркy, котрий, після закінчення Андрієм студій у ба-варській столиці, багато допомагав корисними порадами, так і прелатові Др. Лотару Вальдмюллеру.

За згоди пароха і виявленого ним довір’я Андрій, з великим завзяттям і посвятою, завдяки організаційним здібностям, проявляє ініціативу в створенні на початку 1993 року катедрального хору “Покров” в Мюнхені й багато років є його співаком та солістом. Він організовує успішні концерти в Мюнхені. Незабутньою залишиться концертна подорож на Пасху 2003 року до Вічного Міста – Риму, з нагоди 10-літнього ювілею хору.

З цього хору з’являється вокальний квартет під керівництвом о. Любомира Федорака, обдарованого тенора, дириґента й великого знавця української духовної музики, голос котрого в дуеті з Андрієм Ви чуєте на цьому диску. Учасницею квартету є також дружина Андрія, Рената.

Квартет швидко здобув популярність. 23-го вересня 2009 року з нагоди святкування 50-літнього ювілею заснування Апостольської Екзархії для українців-католиків в Німеччині та Скандинавії, в катедрі міста Фульди співає вечірню, в якій взяли участь всі єпископи Німецької Єпископської Конференції.

Взаємне кохання, глибоке внутрішнє відчуття приналежності до УГКЦ, а також муза українськогo співу поєднали колишню співачку відомої львівської заслуженої хорової капели “Трембіта” Ренату з Андрієм. Вони одружилися в червні 1995 року, а через кілька років на світ з’являється син Олександр.

B серпні 1997 Андрій приймає участь в пісенному конкурсі “Через терни до зірок” в Черкасах. Його виступ транслювався в прямому ефірі українського телебачення i здобув велике визнання, преса хвалила природній голос і вміння самовираження, засвідчивши великий талант присвоєнням “Призy глядацьких симпатій”.

2006 року Андрій відвідує додаткові заняття з вокалу у відомого співака, дириґента й знавця візантійсько-слов’янської церковної музики Володимира Ціолковича. Між ними розвивається дружня й миcтецька співпраця.

На культурне, патріотичне, національно-свідоме й релігійне виховання Андрія мала великий вплив приналежність вже з дитинства до Спілки Української Молоді у Німеччині. Андрій керував нею в 1990-х та 2000-х роках і в травні 2011 на світовому Kонґресі СУМу в Палатайні-Чикаго був нагороджений за багатолітню віддану працю.

Цей компакт-диск є виявом Андрієвої вдячності батькам Анні та Олександрові, без яких доступ до української культури, батьківщини, віри, передусім однак, до музики, залишився би для нього закритим.

Водночас цей диск є виявом великої пошани до дідусів Василя й Олександра та бабусь Теодозії й Раїси, котрі боролися за волю України, пережили депортацію, вигнання, переслідування, війну та змушені були залишити свою Батьківщину, Україну. Таку долю вони розділили з мільйонами інших українців, котрі змушені були втікати від радянського режиму. Проте тут, на еміграції, вони ніколи не забували прищепити своїм дітям, внукам любов до Батьківщини, України, а також глибоку віру й любов до рідної Церкви.

Цей диск є також подякою і виявом великої любові до коханої дружини Ренати і сина Олександра, котрі завжди з великою любов’ю та глибоким розумінням підтримують його творчу діяльність.

Здійснилася мрія Андрія. Він сприймає цей запис з Hаціональною заслуженою капелою бандуристів України імені Георгія Майбороди як велику честь і ласку Божу. Українську пісню він шанує і сприймає так, як колись писав відомий український композитор та дириґент Олександер Кошиць: “Українська пісня – це джерело духовного й національного здоров’я українського народу, мов Біблія минулого, мов Заповіт майбутнього.”

Доротея Бурґер

(Перекладіз німецької мови о.Б. Підлесецький)

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s