“українці в Німеччині поділилися на дві групи: організовані в Об’єднання українських організацій і активні українці-індивідууми.”


В соціальній мережі фейсбук днями відбулася цікава дискусія щодо стану і розвитку українства в Німеччині. Станом на сьогодні українці в Німеччині поділилися на дві групи: організовані в Об”єднання українських організацій, яке щойно народилося, і активні українці-індивідууми. Про їх співпорозуміння і існування можна прочитати нижче. Якщо Ви маєте свою думку на подану тематику, але не зареєстровані в фейсбуці, можете подати свою думку коментарим до цієї статті.
ред.
Джерело: https://www.facebook.com/
 • В Німеччині ніби об”єдналися організації. Залишилося “об”єднатися” вільно думаючим українцям, що неорганізовуються в структури. Інакше частину організованих українців представляє новостворене об”єднання, а іншу частину представляють решта самі себе. 2-1=1.За об”єднанням організацій має послідувати щось цікавіше, сучасніше, транспарентніше, піратське…відмінне від консервативних настроїв попередньої діаспори. Принаймі так мені видаєтьсяhttp://maidan.org.ua/2012/10/zasnovano-objednannya-ukrajinskyh-orhanizatsij-v-nimechchyni/

  Засновано Об’єднання українських організацій в Німеччині.

  maidan.org.ua

  8 жовтня 2012 року м. Берлін
  • Olga Lewalder und Volodymyr Priadko gefällt das.
  • Markiyan Yanyshevskyy Пані Самборська, хто хотів, той об”єднався! А хто цього не бажав, це їхні проблеми. Тому спочатку треба Вам дивитися на себе, а не на інших, які проявили волю до об”єднання!
  • Samborska Ol’ha кого не хотіли об”єднати, то аккуратно обійшли, якщо бути корректим. Хто знає “кухню” цього процесу, знає про що йдеться. А обійшли тих українців, які не реєстрували “мертвих” організацій. Йдеться про активних індивідуумів, які роблять часом більше, ніж перераховані організації. Позитивом є те, що це згрупування саме цих напівметвих або так званих організацій одної особи (ich-ag). Хто ж не увійшов до цього збору, і надалі представляє іншу неструктуризовану частину українства Німеччини, які за духом відрізняються від структуризованих чи процедуральних українців, тобто є вільними від пут бюрократії. Вони роблять свою справу і все. Питання репрезентацій цих українців Німеччини і делегування їх позиції залишається відкритим.
  • Markiyan Yanyshevskyy Питання представництва було вирішене на вихідних. Крапка. Представником буде ОУОН. А те, що певні “індивідууми” залишилися незадоволеними – це їхня особиста проблема, яка нікого особливо не цікавить.
  • Samborska Ol’ha ну в дусі сучасної української влади. диктат, ховайся.
  • Markiyan Yanyshevskyy Ви могли приїхати і висловити свою думку, а не філософствувати постфактум.
  • Samborska Ol’ha не могли. show must go on.
  • Markiyan Yanyshevskyy І ще одне неструктуризовані українці апріорі не можуть презентувати громаду, бо вони не об”єднуються. Все ясно як білий день
  • Markiyan Yanyshevskyy Тому займаєтеся своїми справами, і не лізьте куди Вас не просять
  • Markiyan Yanyshevskyy Об”єднання буде успішним і без Ваших “корисних” порад
  • Samborska Ol’ha ну з вашого тону я в цьому переконана, але в цьому пості йшлося не про вас,а про тих, хто представляє іншу частину українства. З організаціями все зрозуміло, вони по списку всі об”дналися, то хай частить. А тепер дайте нам, межоритарникам, поговорити між собою без вашого втручання, добре?
  • Markiyan Yanyshevskyy та ви собі спілкуйтеся. Ніхто у вас цього права не забирає.
  • Markiyan Yanyshevskyy Але критикувати треба не за кущів, а треба бкло приїхати на збори й подати конструктивні пропозиції.
  • Markiyan Yanyshevskyy Вам ніхто це не перечив
  • Samborska Ol’ha ще раз повторю, що на збори були запрошені представники ОРГАНІЗАЦІЙ. моя ж візія про форум українців німеччини без обмежень, тобто візії не сходяться. Я не бачу сенсу нав”язувати свою думку, натомість і надаалі переслідую свою візію, бо вважаю її доречнішою.
  • Markiyan Yanyshevskyy Знаєте, що суспільство зараз є структуризованим, тобто громадяни об”єднуються навколо спільного інтересу. Ми, українці у Німеччині, також повинні об”єднатися на осонові спільного національного інтересу. Але не індивідуально, оскільки це нічого не дасть, а працюючи спільно в організаціях, які доносять свою точку зору, приміром, до німецького парламенту чи уряду
  • Markiyan Yanyshevskyy Жодний окремо взятий індивідуум це не зробить, така моя думка
  • Samborska Ol’ha Ви неуважно слідкуєте за розвитком суспільства, бо воно навпаки деструктуризується. Обертів набирає вільне висловлювання думки і повага до цієї думки, думки кожного, яку демократичне суспільство враховує. Україна ж повернула в інший бік, а з нею і деякі пост-ретрократи.
  • Olga Raab Пане Маркіяне не псуйте нерви і час, про те що пані Самборьській щось не сподобається було відомо нам усім, і про те що її на зборах не буде (як завжди)теж і знайде тисячу причин чому…., ну але нас це уже не цікавить, Дахова організація створена і пані Самборська лишилась , як завжди ОДНА, то може і з себе зкине “корону” ” компетенццентрума та цвейте ботшавт”?
  • Samborska Ol’ha мушу попередити, що за образливий тон по відношенню до інших членів групи учасник групи буде видалений. Дотримуйтесь, будь-ласка, поважного тону.
  • Marichka Czyhryn Олю, наскільки мені відомо ВCІ організації були запрошені ще коли почалися розмови про якусь репрезентативну органіацію в Ніеччині. І так як це робиться в інших країнах, були делегати від організацій – поодинчі особи нігде до обєднавчих організацій чи Централі невходять. Ні до Cоюзу Укр Організацій Aвстралії, ні до УККA, ні до КУК – це раз. Два – мені сказали що тобі 2 запрошення вислано прийти. Я незнала, що буду, бо я AВCЛЕНДЕР, але мене взяли – моя ціль була оглянути Берлін. Cподівалася, що ти будеш…у мене проблеми з сполукою з інтернетом – й я поки інтернет включений можу дещо подати. Дуже шкода, що ти негативно оцінюєш відбуте. Треба було бачити і чути в якій атосфері все проходило – так, як казав Єв. Чолій хтось вийде незадоволений з злі. Я знаю, що такі і були – але на загал наразі все Ок. Як на мене – те, що чула, говорила з делеґатаи – все нормально відбулося. Як буде спрацьовувати Обєднання Українських Організацій Німеччини – назва була моєю пропозицією – якраз вернулися з міста коли ця точка обговорювалася. Хто з організацій не був на установих зборах – може долучитися пізніше чи коли вважатиме, що треба там бути…Не треба ззародку критикою стріляти… Дайте можливість Управі – а більшість новоприбулі з України – діяти. Вони дотрималися слова і за день таки випустили пресове звідомлення.
  • Samborska Ol’ha ще раз повторю, що прочитавши тодішнє запрошення, стало зрозуміло, що з індивідуумами буде важко, бо були поставлені умови мати зареєстровану організацію станом на якесь там число, тому я себе нігде і ніяк не бачила і не претендувала. Мені йдеться виключно про решту українців в Німеччині, які надзвичайно цікавими особистостями, думка і інтелегентність яких заслоговує на повагу, і які просто в силу своєї природи не структуризуюся. Вони просто хронічно вільні, Але при цьому їм потрібен обмін думками і ідеями. В даховій організації їм буде задушно. Тому моє звертання було до них. Чому так болісно реагують ті, хто вже структурувався, мені не зрозуміло. Зрозуміло, що те, що було створено, представляє тих, хто підтримує ідею такої структури. При цьому не можна виключати, що є люди, які дійсно одні і не потребують субординації, бо так вони краще експресуються. Кожному своє. То ж чому не можна решті поза об”єднанням обмінюватися думками про стан справ щодо українства. Якщо назріває вільний форум українців Ніеччини, який знайде свою нішу, він аж ніяк не загрожує, але навпаки збагачує рівень українства, який судячи з попередніх деяких коментарів не достатньо високий, щоб виходити на всенімецький рівень і тим більше говорити від імені всіх без виключення українців Німеччини. Всі не можуть бути в партії, бо завжди є позапартійні. Така динаміка будь-якого суспільства. На даний момент я бачу великий позитив об”єднаня організацій в тому, що відфільтрувалися ті і інші. Чи знайдуть вони спільну мову – справа часу, але і теперішньої дискусії.
  • Igor Piroschik Маєте рацію, Олю. Багато в чому згоден з Вами, як і з Марічкою Чигрин. А от тон, яким звертається до Вас Markiyan Yanyshevskyy, з найнищої шухляди совкових часів. Образи не мали би мати місце тут. Я підтримую створення ОУОН і бажаю їй успіхів. Надіюсь, що ОУОН буде прислухатись і до думок “неорганізованих”. Я готовий їй допомагати при нагоді, включно матеріально. Свої критичні зауваження залишу на майбутнє (якщо буде потреба).
   • Kateryna Proskura репрезентувати комусь сукупність неорганізованих іднивідів – велика технічнічна пролема. Хіба би вони самі взялися, а не кивали на тих, хто намагається щось робити
   • Samborska Ol’ha

    роблять ті і інші. Суперечка хто робить більше є неумісною, бо кожен певна робить в міру своїх можливостей. Як правило індивідууми є людьми інтелектуальної або іншої праці, які працюють на повну і мають мало часу на роз”їзди. Але навіть і ті, які абсолютно нічого не роблять, заслуговують на увагу і представлення їх інтересів і вирішення їх проблем. Самі окремо взятий індивід потребує захисту в Німеччині, бо він тут абсолютно один, не потрібен ні державі, ані посольству, ані тим організаціям, за виключенням може кількох. Неорганізовані індивідууми можуть теж організуватись, якщо вони знайдуть однодумців або людей, які за їх інтелектуальним рівнем і поглядами можуть порозумітися, без показухи. Саме для цього і ведуться дискусії, щоб знайти точки дотику, а не для того, щоб відфутболити тих, хто не вскочив вчасно кудись там і створив видимість роботи. Треба бути толерантнішими до своїх земляків, особливо до тих, хто ще не зіп”явся на ноги, бо саме їх інтереси потрібно представляти в Німеччині.
   • Volodymyr Priadko Та хай будуть і такі і інші, – аби не сварилися, аби гуртом

6 thoughts on ““українці в Німеччині поділилися на дві групи: організовані в Об’єднання українських організацій і активні українці-індивідууми.””

 1. тоді творимо українську партію піратів…а щодо критики …..критикувати не дозволяється,дозволяється тільки хвалити…Якщо урахувати,що на збораз більшість присутніх представляла суботні школи,то логічніше було б створити об”єднання суботніх шкіл Німеччини…Треба бути завжди чесним по відношенню до себе і своїх друзів.Правда,Ромчику?Ідея перших сборів у франкуфті була ж твоя,ти пам”ятаєш?І пам”ятаєш,як я тебе довго агітувала щодо об”єднання???

 2. Якщо ‘Ромчику’ – це до мене, то ні, ідея зустрічі у 2009 році мені не належала. Я про неї почув або від Вас, або від пані Марії. Франкфурт був вибраний через географічне розташування, принаймні я знаю таку версію. А щодо того, що більшість присутніх на зборах у Берліні – суботні школи, то це теж не так. Організацій, при яких є суботні школи там було 4 чи 5 з більше 20.

  А щодо критики – я в багатьох пунктах погоджуюся з пані Олею, в деяких не погоджуюся. Але організацію створено, тому після бійки махати кулаками вже пізно.

  Я теж маю своє бачення куди треба то все рухати і я далекий від того, щоб теперішню структуру вважати зафіксованою на роки. Скоріше навпаки – зараз лише починається її творення. Український дім вже входить в організацію, для пані Олі я постараюся знайти аргументи для приєднання до нас.

 3. Чомусь саме українці бояться об”єднання на теренах інших країн, хоча спілкуватись всім нам хочеться, адже ми єдина нація і у нас спільні подумки про нашу чудову країну, яку ми якимсь чином залишили. Скептично відноситись до об”єднання не потрібно, а навпаки – давати розумні і потрібні поради, проводити зібрання та лекції, відповідати на запитання які назріватимуть у кожного з нас. Я вітаю організацію українців в Німеччині з її утворенням і бажаю творчих успіхів в її подальшій діяльності.

 4. В тому то і справа, як Ви, пані Любо, підмітили, що підтримувати потрібно об”єднання всіх УКРАЇНЦІВ, а не кількох осіб, які структурно називають себе організаціями. Я за те, що кожен українець, який проживає в Німеччині за статутом і за духом, був частиною об”єднаня українців, а не був залишених поза ним, бо в нього немає зареєстрованою за ним організації. Як може частина українців в Німеччині представляти інтереси іншої частини українців, якщо апріорі відмежовується від них? Зараз і надалі стоїть питання об”єднання українців (індивідуумів і таких, які зареєстрували себе в організацію) для фронтальної роботи в справі України. Тільки там можна заявити про себе в Німеччині. В цьому сенсі Ваш коментар є абсолютно правильним.

 5. Індивідум, або краще сказати, особистість нашої національності, яка проживає на теренах Німеччини, може і духом не відати про утворення ОУОН. Не всі ж мають доступ до інтернету. Тому розводити полеміку про об”єднаних українців і тих, які тримаються осторонь, вважаю недоречним Ми, наприклад, дві щирих українки з Лейпцігу: Хідченко Богдана – заслужена оперна співачка України і я, Смолянська Любов, викладач англійської мови в минулому(16 років мешкаю тут), хотіли б співпрацювати з організаціями наших земляків, а може в тій же ОУОН. Та ми не знаємо статуту організації, її плану роботи, завдань на майбутнє і т.д. Хотілось би знати, чи спонсорує хтось цю організацію? Мета і ціль її утворення? Нам не байдужа доля нашої країни, тому давайте спілкуватись не поодинці, а гуртом. “Разом нас багато, – нас не подолати.”

 6. На жаль, в українців не розвинена культура полеміки, зате розвинений страх перед полемікою. Спілкування без полеміки гуртом приречене на провал, бо це совєтський союз чистої води. Саме він і присутній в більшості організацій і не кожен індивідуум здатний його проковтнути. Але в кого ще свіжа пам”ять, то може їм легше.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s