Квіти українським жінкам-в’язням Равенсбрюка (22.04.2012).


Квіти українським жінкам-в'язням Равенсбрюка (22.04.2012), фото Оксана Марцюк

22 квітня 2012 року Равенсбрюк знову приймав гостей – жінок- колишніх в’язнів концентраційного табору “Равенсбрюк” (Mahn- und Gedenkstätte Ravensbrück) та членів їх родин. До ред. надійшло повідомлення від постійної читачки нашого порталу Оксани Марцюк, яка брала участь у вшануванні пам’яті жінок-в’язнів 22 квітня в Равенсбрюці. Оксана Марцюк – донька відомої в українській громаді політичної діячки  Лідії Марцюк-Укарми, яка була в’язнем табору в Раверсбрюці (про історію Лідії Укарми читайте за http://immigrada.de). Пані Ліда, якій в цьому році виповнюється 92 роки, не змогла поїхати до Равенсбрюка. Сили вже недозволяють їй здійснювати далекі поїздки. В телефонній розмові з редакцією пані Люда Марцюк дуже шкодувала, що не була присутня на події, яку вона відвідувала з 1990 року, як тільки стало можливим відвідування Равенсбрюка після падіння Берлінської стіни.  Вона ніби намагалася виправдатись тим, що обов’язково поїде до Дахау, коли там вшановуватимуть пам’ять в’язнів (Дахау знаходитсься близько Мюнхена, де мешкає пані Ліда).

Родину Марцюк в цьому році в Равенсбрюці представила молодша дочка пані Ліди Оксана Марцюк, яка вболівала і вболіває про гідне вшанування пам’яті в’язниць-українок  в Равенсбрюці (Чи дочекаються вони відкриття меморіальної дошки з вшанування пам’яті українок Равенсбрюка?). В 2011 році МЗС України спромоглося відкрити дошку, присвячену українським в”язням Равенсбрюка. На церемонії вшанування жертв Равенсбрюка як заведено – жодного представника української громади Німеччини. З українців був присутнім на церемонії покладання квітів до стіни пам’яті, на якій знаходиться дошка пам’яті жінкам-українкам, крім пані Оксани Марцюк, представник посольства Україні в Німеччині Юрій Никитюк. 

Зі слів пані Оксани в події вшанування брало участь багато молодих людей, але жінок-свідків воєнних подій, колишніх в”язнів, було дуже мало. Не зустріла вона там і жінок з України, які раніше приїжджали до Равенсбрбка. “Тепер все більше приїжджають  діти колишніх в”язнів,” – констатує пані Оксана. https://ukrajinciberlinu.wordpress.com

Пані Оксана радо поділилася світлинами, зробленими під час її перебування в Равенсбрюці.

від ред. Ольга Самборська

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s