“це може бути прикладом також для Німеччини”


Балет між Україною і Німеччиною.

Автор: Ольга Самборська, © Імміґрада

Крістіна Тарелкін ( Christina Tarelkin) не радо погоджується на розмову. Каже, що їй ліпше працювати, ніж розповідає про себе. Все ж мені вдалося дещо вивідати від керівника дитячої асамблеї при Фрідріхштадтпаласті (Friedrichstadt-Palast) в Берліні.

Фрау Тарелкін, прізвище якої більше наштовхує на думку про принаймі російське походження, повідомила, що є народженою німкенею. Прізвище своє вона отримала від чоловіка, народженого в Німеччині відомого актора Лоти Тарелкіна (Lothar Tarelkin), родина якого походить з Києва.  Дід Тарелкін емігрував до Німеччини на початку 20 століття. Він був відомим спеціалістом з розведення коней. Родина мусила мати панське минуле, припускає фрау Тарелкін. В самій Україні вона була лиш раз, коли в молоді роки здійснила круіз країнами тодішнього Радянського Союзу.  Лише брат Лоти Тарелкіна Детлеф підримує тісні контакти з Україною. Зате серед вихованців Крістіни Тарелкін в Берліні багато українців.

Ми говоримо про роботу самої Крістіни Тарелкін у Фрідріхшдатпаласті  і про її вихованців

Christina Tarelkin (Foto Yan Revazov)

– дитячий ансамбль при Фрідріхштадтпаластi: «Ми є мультикультурним ансамблем. Ансамбль існує ще з часів НДР, коли в східному Берліні,  починаючи з 1945 року діяв ансамбль для дітей з хором і танцювальною групою.  Тоді  вони працювали в іншому будинку. Зараз це будинок BERLINER ENSEMBLE. Тоді теж відбувалися дитячі виступи, тільки дещо в іншій формі.  В дитячому шоу був  хор і балет-група.  Коли в 1984 році відкрився новий будинок, дитячий ансамбль набрав сучасної форми, тобто співають і танцюють діти разом від початку і до кінця в одному шоу і так само тренуються. Ще від початку існування  в ансамбль входили діти різних національностей. Головне для керівника ансамблю – це талант дитини.

В групах не існує жодних проблем у контексті  хто звідки походить.  Тим не менше тенденція така, що більшість дітей, які танцюють в ансамблі, саме діти з Росії, України, Польщі.  Крістіна Тарелкін пояснює це вискоким мистецьких вихованням в родинах східної Єврори. Саме ця мистецька якість і привертає увагу жюрі, яке переглядає дітей кожного року на кастінгах. Досвідчені педагоги балету  відразу помічають дітей музичних, які добре відчувають ритм. Часто вже поглянувши на те, як дитина рухається  в танці, можна сказати, що вона виховалась в добре розвиненій культурній традиції.»

Крістіна Талелкін відхиляється від теми ансамлю і роздумує на важливості музичного виховання в родині: « І це дійсно так, бо в Україні зокрема розвинена мережа дитячих ансамблів, хорів, танцювальних колективів. Це тримає культурних рівень країни через покоління досить високо. Особливо це помітно, коли ці діти потрапляють за кордон разом з батьками-мігрантами.» Крістіна Тарелкін зауважує, що це може бути прикладом також для Німеччини, щоб можна було б сказати: «Кожен може співати, кожен може танцювати…»

Отже, коли вибирають дітей до ансамблю, звертають увагу на талант дитини. Коли складають списки, то виявляється, що більшість цих дітей саме з України і Росії. Саме так потрапила до дитячого ансамблю при Фрідріхштадпаласті і українка Олеся Благай (Alesja Blagay).

Вона приїхала в Німеччину, коли їй було два роки. Батько отримав роботу в Берліні і родина переїхала в німецьку столицю. З п»яти років Олеся танцює. В колективі дитячого ансамблю з 2009 року. За її плечима вже зіграна роль привида в шоу 2010 року. Останній шоу-сезон  зими 2011-2012 в Фрідріхштадтпаласті був відомий музиклом „Schnekönigin“ («Сніжна королева»). В ньому Олеся тарцювала троянду

Alesja Blagay (Foto Zoryana Svystovych), 2012

(див. Фото). А зараз на неї чекає вже нова роль гамбурґера в новому музичному спектаклі «Ganz schön anders“, який публіка побачить в кінці 2012 – на початку 2013.

Займаються танцюристи в дитячому ансамблі два рази на тиждень. Під час показу шоу діти у Фрідріхштадпаласті мало не кожен день, хоча для кожного є свій графік тренувань і виступів. Тут вже створився свій колектив, діти товаришують один з одним і навіть не уявляють життя без Фрідріхштардпаласту. Коли їм виповнюється 16 років, Крістіна Тарелкін випускає свої вихованців «у вільне плавання». Багато обирають танець своєю основною професією, для інших на все життя залишається приємна згадка про цікаві роки в дитячому ансамблі.

Як складеться доля в Олесі, ми поки не знаємо. Знаємо лише, що їй дуже подобається танцювати в дитячому ансамблі Фрідріхштадпаласту. Тут в неї багато друзів.  А в  Україні залишилися бабусія з дідусем, яких вона час від часу відвідує. На запитання, де їй краще подобається, Олеся відповіла: « Подобається  і в Німеччині, і в Україні.»

Від редакції ми бажаємо Олесі та іншим українцям у дитячому ансамблі при Фрідріхшдадтпаласті в Берліні успіхів в її творчому житті між Україною і Німеччиною!

Більше про українців у Фрідріхштадпаласті можна прочитати за посиланням http://immigrada.de/?p=11968

.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s