Зустріч вчителів українських шкіл Німеччини


Роман Рокицький
(голова Українського Товариства у Франкфурті-на-Майні)

Зустріч вчителів українських шкіл Німеччини

5 та 6 листопада 2011 року з ініціативи Українського Товариства у Франкфурті-на-Майні та Товариства «Наша Школа» з міста Гайдельберг відбулася перша зустріч вчителів українських шкіл Німеччини. Було запрошено представників близько 15 шкіл, контактну інформацію яких ми, організатори, змогли знайти в інтернеті чи отримали з інших джерел.

Ідея проведення такої зустрічі виникла під-час однієї зі спільних акцій які наші товариства спільно організовують вже кілька років поспіль.

Отже, мета даної зустрічі –  започаткувати традицію проведення щорічної конференції для обміну досвідом, навчальними програмами та матеріалом, обговорення проблем та пошуку шляхів їх вирішення, а також налагодження тісніших контактів між вчителями українських шкіл Німеччини. На  нашу першу зустріч змогли приїхати представники шкіл з Гайдельбергу, Гановеру, Мюнхену, Нового Ульму та Франкфурту-на-Майні, але ця ідея була дуже позитивно сприйнята й іншими школами, представники яких з тих чи інших причин не змогли приїхати до нас цього року.

Тематика зустрічі була дуже широкою – від деталей роботи українських шкіл до більш загальних тем, як от співпраця між школами та церквою, цілі наших шкіл, для чого ми це робимо, мотивація дітей до вивчення української мови та культури, історії та традицій. Дуже приємно було відчувати єдність у цих загальних питаннях і дуже цікаві живі дискусії точилися навколо «деталей реалізації» шкіл.

Зустріч почалася з представлення наших шкіл, історії їх створення та розвитку, і плавно перетекла в обговорення форми навчання в кожній з шкіл, їхньої шкільної та позашкільної програми, співпраці з батьками, джерел фінансування та статтей витрат шкіл. Також на початку зустрічі п. Наталя Самотос з Гайдельбергу зачитала лист-привітання від Міжнародного інституту культури, освіти та зв’язків з діаспорою (МІОК) і представила їхній підручник з вивчення української мови як іноземної, який вчителі можуть використовувати для навчання української мови неукраїномовних батьків учнів наших шкіл, а пані Олена Юст від імені української школи в Мюнхені подарувала вчителям книжки та інший навчальний матеріал.

Перший день проминув дуже швидко, ми не зчулися, як були змушені залишити приміщення, яке було винайняте лише до 18:00. Приємно було бачити готовність вчителів обмінюватися темами занять та навчальними матеріалами.

«Вечірнє засідання» ми провели в автентичній кнайпі у Заксенгаузені, живописному районі Франкфурта, з двома великими бембелями яблучного вина та величезними порціями смачних реберець, а завершили ми перший день зустрічі прогулянкою по нічному місту.

Другий день зустрічі розпочався о 8:30 з Літургії, яку для нас відслужив отець Роман Лірка, оскільки через насичену програму ми не могли піти на Службу Божу до української церкви у Франкфурті. У своїй проповіді отець привітав цю ініціативу а також розказав про роль митрополита Андрея Шептицького у розвитку українських шкіл в Західній Україні.

У першій частині недільного засідання вчителі продовжили обговорення навчальних програм шкіл та уточнювали їхні деталі. Невтомно працював копіювальний апарат, і як сказала одна вчителька – «я приїхала сюди з важкою сумкою, все роздала, але бачу, що повертатися буду з ще важчою».

А далі було обговорення наших наступних кроків: ми домовилися про створення сайту, на якому б кожна школа мала можливість опублікувати коротеньку інформацію про себе з контактною інформацією та посиланням на сайт своєї школи. Ми домовилися звернутися до українських сайтів у Німеччині та в Україні, церков та громадських організацій щодо поширеня інформації про цей сайт. Також ми домовилися створити інформаційний майданчик, де вчителі могли б обмінюватися навчальними програмами та матеріалами, а також допомагати один одному з перевезенням підручників та іншої літератури з України, оскільки з цим в Німеччині є певні проблеми.

І на завершення ми домовилися провести наступну зустріч восени наступного року, орієнтовно на початку листопада, у форматі практичної конференції з засіданнями робочих груп з різних тем, як от заняття в дитячому садочку, українська мова, народознавство, організаційні теми, тощо. Надіємося, що на цю зустріч приїдуть представники тих шкіл, які не змогли бути присутніми цього разу, і закликаємо надіслати нам на адресу info@ukraine-frankfurt.de Вашу актуальну контактну інформацію, щоб ми спільно узгодили час та місце зустрічі, а також теми засідань.

Передаємо щирі вітання з Франкфурту-на-Майні і надіємося на плідну зустріч наступного року!

Від імені шкіл Гайдельбергу, Гановеру, Мюнхену, Нового Ульму та Франкфурту-на-Майні,

Advertisements

One thought on “Зустріч вчителів українських шкіл Німеччини

  1. Дякую за публікацію. Цікаво було би нав”язати контакт з керівництвом шкіл хоч би ближчих до Австрії регіонів Німеччини: Мюнхену чи Нового Ульму.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s