“як додзвонитися до посольства?”


Інформаційна плутанина навколо харківських артистів в Берліні.
  • Інформація про незахищеннність українських музикантів в Німеччині (див. внизу і за http://galinfo.com.ua/ ) вміщує багато протиріч. Як повідомили ред. Імміґради працівники консульського і культурного відділів посольства, від самого початку перебування групи артистів в Німеччині менеджер групи  мав контакти на працівників посольства, навіть номери їх моб ільних телефонів. Культуратташе посольства Юрій Никитюк пояснює: “контакти Посольство  підтримує з менеджером групи Ігорем Петриченком. Звичайно коли йдеться про 160 осіб, то не всі можуть мати телефони, але це не говорить про те, що посольство  «вмило руки».” Начальник консульського відділу Олександр Сергійович Гирич стверджує: “Посольство вже другий день займається цією проблемою. Ми ведемо переговори з місцевою владою м. Франкфурта, готелем, артистами (контактна особа п. Петриченко), в адміністрації міст в Україні написані листи з проханням допомогти коштами, в тому числі  і на МЗС. Якщо у Вас є ідеї і можливості знайти швидко 17 тис. євро для відправки артистів додому будемо вдячні.”
  • Ред. в свою чергу пояснила: “звертаючись до вас, я посилалася на телефонну розмову з директором готелю “Рамада” пані Виговською, яка станом на сьогодні, 8.09.2011 року 10 год. ранку, повідомила, що жодного контакту з посольством не мала і звернулася з проханням допомогти знайти відповідні українські авторитетні установи для вирішення ситуації з українцями. Те, що очевидно відбулися інформаційні плутанини, я вияснила близько 11 год. в телефонній розмові з паном Олексієм Головко і паном Юрієм Никитюком. Мені дуже шкода, що не існує ресурсів для українців, що потрапляють в скрутні ситуації за кордоном. Наскільки я знаю з преси, раніше ще при колишньому міністрові Порошенку був створений спеціальний фонд для потреб вирішення проблемних ситуацій, в які потрапляють українці за кордоном. На жаль, я не знаю про долю цього фонду. Я радо візьмуся за журналістське дослідження того, чому посольства мусять потрапляти в безвихідні положення, коли йдеться про термінову допомогу українцям за кордоном. Особисто вважаю, що в даній ситуації “умивають руки” німецькі організатори, які власне і запросили групу в Німеччину. В даному випадку дотичною інстанцією мало би бути міністерсто закордонних справ Німеччини або інші установи Німеччини. Зі свого боку я спробую долучитися до цієї справи і підтримати вас у цьому нелегкову для вас завданні.”
  • Інформація про концерти віддавна висить на сторінці посольства. Виходить, присутність українських артистів – ніякий не секрет для посольства. Чому менеджер групи не повідомив німців про це – таємниця. Можливу із-за незнання мови і поганої комунікації, а може і тому, що важливо було знайти рішення, в чому німці є сполегливішими?
  • Німецькі організатори концерту явно кинули українців. Директор фірми  Multiversa KulturProjekt GmbH, яка запросила українських артистів, Вольфґанґ Зауер по телефону пояснив, що дійсно було продано мало квитків на концерти і фірма змушена була оголосити банкрутство. В том самий час він заспокоїв, що все  між сторонами вирішено полюбовно. Відповідальна ж за звязки з пресою Міністерства закордонних справ Німеччини пояснила редакції, що в таких справах, коли німецька приватна організація чи фірма створює проблеми іноземним громадянам, то відповідальність за це несе тільки сама організація. А сприяє такій відповідальності лише судова інстанція. Міністерство закордонних справ Німеччини втручається лише в тому випадку, якщо є причетним до події.
  •   В кінці виникає багато питанть:
  • чи не кинули працівників готелю, примушуючи шукати шляхи виїзду для українців, коли все ж менеджер мав конктакт на посольство?
  • чому редакції ЗіКу, української правди і галінфо посилаються на інформацію з одного джерела (скайп одного артиста чи лист артистів) і не шукають кілька, як це роблять професійні журналісти?
  • чому посольство України в Німеччині досі не бере телефонну слухавку?
  • На останнє питання ред. отримала таку відповідь від посольства: “Все питання в тому, що коли йде консульський прийом, вони просто фізично не можуть брати слухавку і це створює не зовсім приємне враження…” Це означає, що коли посольство працює в прийомні дні, воно фізично не може брати слухавку. Ред. знає, що далі люди починаються дзвонити нашої редакції, телефон якої вільно гуляє в інтернеті. Але ж редакція теж працює і не може відповідати на консульські питання.
  • Зараз українські артисти повернулися в Україну. Питанням залишається все ж: як додзвонитися до посольства?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s