Форум українців в Києві як рудимент совітського номенклатурного істеблешменту в діаспорі


Автор: Ольга Самборська

Незабаром столиця України відкриє свої обійми блудним синам діаспори. З 19 серпня 2011 року в Києві проходитимуть різноманітні діаспорні зібрання як-то Форум Українців і Збори Світового Конгресу Українців.

Цим зібрання передує довгий підготовчий процес. Українцям, що спостерігають вишиванкових діаспорян на вулицях Києва, мало впадає в око, що кожен з тих делегатів не простий, а особливий, виборений в довгих і виснажливих дискусіях між організаторами зібрань (у випадку Форуму Українців: Українська Координаційна Рада на чолі з Дмитром Павличком)  і ними ж поставленими “ланковими”, які і вибирають делегатів на збори Форуму Українців. Як правилo ці “ланкові” – керуючі регіональними або представницькими організаціями українців за кордоном. Так чи інакше кожна країна представлена якимось чином у Всесвітній Координаційній Раді і СКУ.

Німеччина ж не представлена. Після закриття німецькими контролюючими інституціями з причини фінансових зловживань (голова організації на той час Ірена Сп”єх) в 2004 році Центрального Представництва Українців Німемеччини (ЦПУН) Німеччина легітимно не представлена в вишезгадуваних діаспорних інституціях. Це не завадило проте Всесвітній Координаційній Раді самій вирішити, хто представлятиме українців Німеччини на діспорському форумі.  Вибір впав на Центральну Спілку Українців Німеччини, яка завдяки своїй голосній назві мімікрувала як представницька організація, не будучи такою ні де-юре, ні де-факто. Організатори Форуму Українців доручили їй відібрати з Німечини делегатів на зібрання в Києві. Саме тут і почалася епопея з совітським “присмаком”. Бажаючих від Німеччини поїхати на Форум Українців виявилося багато. Та ще дорогу обіцяли оплатити делегатам. А вибрано з подачі ЦСУН наступних осіб:

Людмила Млош (Мlosch Ludmyla),  Вайнерт Мирослав (Weinert Miroslaw), Пріступов Петро (Pristupow Petro), Ємельяненко Олексій ( Emeljanenko Oleksij) – представник партії “Свобода” (Франкфурт), Шиян Олександр (Schijan Oleksandr), Зайнулін Олег (Sainullin Oleg) – активіст партії “Свобода”, Чехія.

Почесні гості: Мельник Марія (Melnik Maria)

Олександра Гільдебрандт (Fr.Hildebrandt)

В процесі вибору делегатів на Форум Українців Німеччини були здійснені спроби пробитися іншим активним українцямНімеччини. Про це виразно говорить лист, який копію якого надіслала в редакцію його автор Ірина Ястреб (див. З приводу квот делегатів від Німеччини). Жодного ефекту лист не мав. Варто зауважити, що паралельно у віртуальному просторі циркулював ще один лист (див. Керівникам громадських організацій в Німеччині).

Поки українська громада Німеччина не самоорганізується, сама не вибере своїх гідних представників і не почне діяти за принципами демократії (див. Діспора демократична), доти порожнє місце представницької організації українців Німеччини на міжнародному рівні і в самій Німеччині займатимуть всі, кому не ліньки. Наявна мішанина і плутанина ще раз підтвердила, що совєтська номенклатурна психологія діє не лише на постсовєтському просторі України, але і в діаспорі, як це не дивно. Тенденція створювати організації “зверху”, ставити одних людей над іншими теж “зверху” завжди була притаманна совєтському менталітету. Чому цього не бачать українці громади Німеччини, які вже довший час проживають в країні з дещо іншим менталітетом, залишається загадкою. Як загалом і те, хто ж представляє Українців Німеччини. А може їх і не треба представляти? Тоді відпаде сенс існування різних форумів і конгресів. А чи треба вони дійсно діаспорянам?


20-07-2011-1

2 thoughts on “Форум українців в Києві як рудимент совітського номенклатурного істеблешменту в діаспорі”

  1. Дійсно, це питання …
    На Другому Форумі Українців у 1997 р. пощастило академіку Академії економічних наук Україні і академіку Ново-Йоркської Академії наук, Д-ру комерції, к.е.н.,с.н.с. Валерію Олександровичу Васильєву спілкуватись із представниками діаспори Канади, а також отримати підтримку від Першого Гетьмана Українського Козацтва Вячеслава Максимовича Черновола відносно проведення у 1999 р. святкувань 145 річниці оборони козаками Війська Азовського українського Приазовья під проводом спадкових отаманів-офіцерів Війська Азовського. І ця конференція – розширене засідання вченої ради Азовського відділення Академії ЕНіПД відбулось 18.12.1999 р. у Володарську. А у 2011 р. в станиці Нікольській (хутір Гладкого), яка зараз має назву Володарське, відкрили Поклінний Хрест козакам і офіцерам Війська Азовського. Цей позитивний факт багато про що свідчить …

  2. В Австрії українське посольство запросило представників різних громадських організацій на зустріч і там почали кандидатури висувати під одобрямс. Хто в кінцевому результаті поїхав- невідомо….

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s