” Тепер бізнесмени будуть повністю платити за висилання нелегалів на батьківщину.”


03.04.2011
А студентів змушують вчитися…
Німцям потрібні українські лікарі. Юристів мають власних
Уляна ІВАНИШИН   
Нелегалів висилатимуть з Німеччини за кошт роботодавців.

Німецькі підприємці, які беруть на роботу іноземців-нелегалів, тепер змушені будуть оплачувати витрати на їх депортацію на батьківщину. Уряд ФРН прийняв законопроект, яким збільшує відповідальність бізнесу за незаконне працевлаштування представників інших країн.

Тепер бізнесмени будуть повністю платити за висилання нелегалів на батьківщину. Колишні працівники-іноземці зможуть свідчити проти свого роботодавця. На час суду нелегали здобудуть тимчасове право на проживання. Тим, кого вислали з країни за порушення законодавства, заборонять в’їжджати до Німеччини протягом п’яти років», – заявив представник німецького уряду Норман Грум.

За даними проекту Zarobitchany.org, у Німеччині нелегально перебувають кілька тисяч українців. Свого часу вони виїхали до Німеччини за туристичними чи студентськими візами і залишились на роботу. В Італії та Іспанії було уже кілька кампаній з легалізації нелегальних мігрантів — коли люди, які працювали в країні без офіційних дозволів, могли зголоситись у певні органи, де їм видавали документи. Німеччина таких легалізацій не проводила.

Влаштуватись на офіційну роботу у Німеччині іноземцеві, який не є громадянином ЄС, важко. Студенти, які навчаються у цій країні, працювати можуть обмежену кількість годин. Якщо студент прогулюватиме навчання, щоб при цьому працювати повний робочий день, його депортують.

«Нам часто телефонують люди, які хочуть виїхати на роботу саме у Німеччину, але змушені їм відмовляти, – каже менеджер компанії «Алекс Групп Україна» Тетяна, яка займається працевлаштуванням українців за кордоном. – Наразі маємо лише вакансії лікарів. Але кандидату недостатньо мати диплом медика. Треба ще добре знати німецьку мову — на так званому рівні «В+2». Знання мови має бути підтверджене сертифікатом. Потім треба пройти співбесіду з роботодавцем — по скайпу, заповнити купу анкет. І лише тоді, коли роботодавець переконається, що кандидат підходить, починаємо оформляти документи».

Українським лікарям у Німеччині пропонують зарплату від 35 до 80 тисяч євро на рік. Це сума брутто, тобто до вирахування податків. На роботу до Німеччини «просяться» чимало українських юристів. Проте влаштуватись за фахом їм нереально — українські дипломи юристів там не визнають. Українець може працювати юристом у Німеччині лише у випадку, якщо здобув там освіту

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s