Дем’янюк – Дрейфус навпаки.


16 травня 2011

Автор: Аскольд С. Лозинський

Ті, хто пережив Голокост, живуть довше, ніж очікувалося. Відшкодування, виплачувані Німеччиною, виявилися недостатніми для компенсації. Ізраїль просив більше грошей. Німеччина прагнула альтернативних джерел. Теорія була розроблена заздалегідь: нацистська Німеччина не змогла б виконати “остаточне вирішення” питання євреїв без допомоги ненімців. Справа Дем’янюка крім того, що є глибоко порочна, була найбільшою невирішеною справою Голокосту.

Сполучені Штати, маючи денатуралізувати Дем’янюка вдруге, поспішили визнати його депортаційним. Німеччина погодилася з шарадою, але не зробила запит про екстрадицію, як це було необхідно, щодо ретельного розслідування того, що Німеччина планує зробити і на яких підставах. Німеччина , незважаючи на недостатність доказової бази, видала ордер і Сполучені Штати просто депортувати Дем’янюка до Німеччини. Нарешті в цьому, в основному показовому процесі німецька судова система відмовилася від будь-яких претензій на пристойність і незалежність. Це просто здійснювалось в політичному денному порядку уряду Німеччини.

У Івана Дем’янюка ніколи не було шансів у Німеччині. Він був звинувачений у співучасті  вбивства майже 28 тисяч. Правда, він не був безпосередньо  відповідальним за смерть,  навіть не існувало заяви про особисту участь у злочині. Його офіційним злочином було знаходження в Собіборі,  таборі смерті. Хоча жоден свідок з Собібора не міг впізнати його. Так старий шматок радянського сумнівного доказу сплив нагору. Навіть американське Федеральне Бюро Досліджень визнавало, що цей документ, швидше за все, підробка. Тим не менш, шоу повинно  продовжуватися і суд винести вирок . В іншому випадку, вся політична діяльність була би виставлена як обман. І тому німецький суд визнав винним та  засудив 91 річного українця Америки, військовополоненого бійця Червоної Армії, за звинуваченням у  співучасті  вбивства майже 28000 тисяч.

У 1890-х і початку 1900-х роках інша країна, Франція, провела аналогічні квазі судові  фіктивні дійства власного рецепту. Справа стосувалася засудження за зраду (за іронією долі на користь Німеччини) капітана Альфреда Дрейфуса, французького офіцера артилерії єврейського походження. Доказів його провини було кричуще недостатньо. Але французькій громадський антисемітизм наполягав на засудженні. Два роки по тому з’явилися нові докази, які  чітко вказували на іншого злочинця. Останній був притягнутий до суду, але Франція не змогла позбавитися антисемітизму, тому реальний злочинець був виправданий. Винність єврея була визнана, незважаючи на очевидну безвинність. Дрейфус був виправданий, але тільки через дванадцять років після його початкового засудження і після того, як жага французького суспільства в єврейській крові вщухла.

Справа Дем’янюка  є справою Дрейфуса у зворотньому напрямку. Дрейфус був кричущим прикладом несправедливості в результаті крайнього суспільного антисемітизму, настільки серйозного, що він зачіпив всю країну, її політичну та судову систему і навіть ЗМІ. Точно так само Дем’янюк є яскравим прикладом несправедливості, в результаті якраз навпаки – крайнього громадського тиску не видатися антисемітом,  якимось чином не вшанувати пам’ять жертв Голокосту через покарання їх мучителів, не залежно чи вони насправді що-небудь зробили чи ні.

Крім фарсу правосуддя і очевидної нелюдяності, існує ще одна проблема. Ця проблема є більш тонша, ніж іронія, що злочинець, тобто Німеччина переводила суд над своєю жертвою, полоненим противником. Навіть якщо припустити, не зважаючи на факти,  що Іван Дем’янюк був коли-небудь в Собіборі, за кожним рахунком, він був військовополоненим у німецькому рабстві під страхом смертної кари. Він не міг ні  не підкорятися, ні бігти. Тепер, коли Німеччина простягає ілюзію, що вона юридично розправилась і засудила Дем’янюка  належним судовим розглядом, вона зобов’язана перевірити кожен гвинтик у її нацистському апараті, вільно чи не вільно, кожного охоронця, кожного солдата і, від так, кожного капо. Але Німеччина прийняла законодавство, яке виключає будь-яке судове переслідування  таких німецьких осіб . Єврейські капо повинні відчувати себе в безпеці також.

Випадок Джона Дем’янюка в даний час є міжнародною головоломкою. Німеччина, безумовно, повинна мати свої вже  криваві руки, повні переслідування або  вияснення, чому вона переслідує одних, але не других. Сполучені Штати, в рівній мірі винні в потуранні махрової кровожерливості єврейських виборців у даному випадку, повинні бути зайняті у своїй незмінній ролі  німецького співадвоката і конспіратора. Росія заангажована, так як часто, як у випадку Дем’янюка,  пропонує готові докази первинних джерел з радянських лабораторій, які служать основою для звинувачення. Незважаючи на факт  розпаду Радянського Союзу, архіви Росії залишаються закритими. Правда Росія  не потребує захисту від критики, оскільки вона не дотримується  правил  відносин цивілізованого суспільства. Ізраїль видається цілком респектабельним– звинувативши, дослідивши– розправився, а потім відхилив усі звинувачення проти Джона Дем’янюка, в тому числі будь-яку  роль у Собіборі. Єдина пляма в тому , що це  змусило Дем’янюка перебувати   в камері смертників протягом п’яти років. Можливо, що це блідне у порівнянні з усіма його більш ніж тридцятирічними спробами довести своєю невинність. Шукання додаткових компенсацій для своїх громадян, не може вважатися неправомірним. Справді, це було обов’язковим для Ізраїлю.

З іншого боку є  частина глобальної єврейської громади, яка не може погодитися з невинністю Дем’янюка, результатами ізраїльських судів чи верховенства права. Багато зацікавлених євреїв не згодні, але мовчать. Це саме тому антисемітизм існує і донині. Сьогодні він годується екстремізмом самих євреїв та мовчанням і схваленням інших.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s