“І тут результат праці не залежить від країни перебування”


Проблемами українських мігрантів в Німеччині не займається ніхто. Німецькі соціальні працівники проте їдуть в Україну вчити турботі про мігрантів українські соціальні служби. Шановні піклувальники, досить вивчати ситуацію, час її вирішувати!

ред.

Академічний візит німецьких гостей, які займаються проблемою міграції

22:12 16.05.11 22:12

http://www.ugcc.org.ua

16 травня 2011 року в Україну прибули гості з Німеччини – професори та студенти факультету соціальної педагогіки Католицького університету міста Ейштад (Баварія). Таким чином продовжується співпраця Комісії УГКЦ у справах мігрантів з німецькими колегами. Розпочалася вона у вересні 2010 року, коли в Україну для вивчення соціальної ситуації вже приїжджала група німецьких представників: науковців, християнських лідерів, керівників благодійних фондів, осіб, які займаються проблемою міграції.

«Міграція – непроста, багатогранна тема, – твердить керівник проекту Максим Бондаренко. – Не можна казати, що вона вирішиться, якщо всі повернуться додому. Але Церква має навчитися гідно приймати виклики, рятуючи українські родини від морального занепаду. Роль нашої Церкви – допомогти вірним жити у згоді зі своїм сумлінням. І тут результат праці не залежить від країни перебування. Комісія УГКЦ у справах мігрантів допомагає у вирішенні проблеми практичною роботою та соціальним служінням».

Візит німецьких колег буде дуже насиченим. Гостей цікавить рівень соціальної роботи у Львові та Львівській області. Перевага надаватиметься тим видам діяльності, які мають безпосередній стосунок до процесів міграції. За словами керівника проекту Максима Бондаренка, Німеччина розробила одну з найкращих соціальних програм у світі, яка нині успішно функціонує. Тож важливим пунктом візиту є спроба порівняти німецьку програму з українською. «Я, як співробітник Комісії у справах мігрантів, буду представляти практичний аспект нашої діяльності –  церковний досвід та працю громадських організацій. Під час візиту ми відвідаємо Благодійний фонд «Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії», де баварці ознайомляться з роботою реабілітаційного центру «Назарат», в якому лікуються алко- та наркозалежні особи. Крім цього, передбачена програма вільного часу – ознайомлення з історією та культурними особливостями Львова». Кульмінацією візиту стане відкритий семінар, який відбудеться 19 червня 2011 року в приміщенні Українського католицького університету у Львові. Студенти УКУ та Львівської політехніки на спільній зустрічі із молоддю Німеччини обміняються досвідом соціального служіння й обговорять спільні майбутні проекти. Тож перспектива співпраці чимала. «Німецькі методи соціальної програми не можуть бути скопійовані в українську реальність. Адаптація західного досвіду – робота нашої Комісії. А для цього належить передовсім вирішити питання підтримки й стимулювання соціального служіння в Україні та проблему кадрового забезпечення – нині бракує фахівців, які хотіли б і могли розвивати стратегію цієї роботи», – каже Максим Бондаренко.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s