Як вюртемберзькі козаки у футбол грали


Як вюртемберзькі козаки у футбол грали

Дмитро Мірецький, Штутгарт, Леонберг

Фото автора та Ірини Карп’як

Захоплюючим і видовищним був цьогорічний 32 футбольний турнір католицької дієцезії Штутгарт-Ротенбург, який проходив 7 травня у спортивному комплексу професійної школи в Леонбергу. Уперше у ньому взяла участь і Українська футбольна команда.

До футбольних ігор долучилися отець Роман Врущак, Ярослав Вінтоняк, Роман Форкавець, Ігор Стефанюк, Олексій Карп’як та Юрій Киреєв. Грали українці в помаранчевих майках.

Футбольні матчі відбувалися у залі. Футза́л — командна спортивна гра в залі, в якій беруть участь дві команди з 5 гравців, один з яких воротар. Дозволяється необмежена кількість замін для кожної команди. На відміну від деяких інших видів Indoor soccer (футбол на траві або шоубол, як його називають в Латинській Америці), гра відбувається на площадці з твердим покриттям, позначеній лініями; щитки чи бортики не використовуються. В футзалі використовують менший за розмірами м’яч, з меншим відскоком, ніж звичайний футбольний м’яч. Правила створюють акцент на імпровізації, креативності та техніці, а також контролі м’яча та передачах в обмеженому просторі. Назва гри походить від порт. futebol de salão та ісп. fútbol sala. За правилами футзал нагадує футбол, хоча існують деякі суттєві відмінності. В Україні та деяких інших країнах часто використовують термін «міні-футбол».

Слід зазначити, що українські футболісти тренувалися на відкритому полі, тому їм було важко адаптуватися в залі. Перший матч відбувся з польською командою. Вона вже багато років тренується при Польській католицькій місії в Штутгарті. Друга гра відбулася з німецьким клубом Святого Миколая. А третя гра випала з французькою футбольною командою, яку українці перемогли. Найкращим бомбардиром став Юрій Киреєв, котрий забив 3 голи. Воротар польської футбольної команди був травмований, а запасних гравців у польських братів не було. Тому за проханням їхнього капітана пана Яцека Кашубського на ворота польської команди в двох матчах став отець Роман Врущак.

Усі учасники турніру не забули про олімпійський принцип: головне не перемога, а участь.

Ми ставили собі за мету пропаганду здорового способу життя серед молоді, і працюємо над тим, щоб її досягти. Власне, як і минулого року, ми запросили українську молодь пограти у футбол, поспілкуватися, весело і з користю провести вільний час на Славу Божу, – вважає парох Роман Врущак.

Майже кожної середи на стадіоні відбуваються тренування українських футболістів. До гри може долучитися кожен бажаючий.

Отже, вперед до нових перемог, українські аматори спорту.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s