«Українська європейська перспектива» продовжує традиції” ?


В  Європі з’явився ще один претендент на об’єднання українців. Подаємо інформацію радіо “Свобода” про вчорашню презентацію новоствореної громадської організації Богдана Данилишина. Не зрозуміло чому український економіст-бізнесмен з уряду Юлії Тимошенко подався на громадську роботу? На думку ред. харизма Богдана Данилишина або ж вірніше її відсутність вносить замішання в голови тих, хто знає історію української діаспори і ціну українсько-чеським відносинам, взаємостосункам українських інтелектуалів з чеською політичною і науковою сценою.  Намагання вправити ім’я  Богдана Гаврилишина до дискурсу українських діячів епохи Масарика  викликає посмішку. Якщо слово інвест починається з “і”, це не означає, що його треба вживати як синонім слова інтелектуал, історик чи ідеолог. Це “і”нша парафія, навіть якщо добро на таку “і”деологію дала редактор радіо “Свобода” “І”рина Халупа. Треба поставити врешті крапки над і, хто є хто в українські діаспорі.
ред.
 
http://www.radiosvoboda.org
Суспільство
Потрібно об’єднати українців навколо загальноєвропейської системи цінностей – Богдан Данилишин
Колишній міністр економіки України Богдан ДанилишинКолишній міністр економіки України Богдан Данилишин
12.05.2011
Прага – У Празі в четвер розпочала роботу нова міжнародна громадська організація «Українська європейська перспектива». Одна з головних цілей організації – об’єднати українських громадян навколо загальноєвропейської системи цінностей. Серед керівників організації – колишній міністр економіки України Богдан Данилишин, який у січні отримав політичний притулок у Чехії.«Українська європейська перспектива», як записано в її статуті, є міжнародною неурядовою, неприбутковою організацією, що ставить за мету об’єднання українських громадян заради утвердження в Україні демократії, рівноправності, свободи слова, тобто тих переваг, які зараз становлять європейськість і той спосіб життя, що склався в країнах Європейського Союзу.В інтерв’ю Радіо Свобода Богдан Данилишин зазначив: «Українська європейська перспектива» ставить за мету формування і наближення України до тих переваг, які формує й надає сучасна Європа, сучасний цивілізований європейський світ, у тому числі й тим країнам, які в майбутньому прагнуть інтегруватися до європейської спільноти. Тому «Українська європейська перспектива» якраз і ставитиме за мету формування в Україні європейських цінностей, формування європейського рівня свідомості наших громадян і утвердження того, що тільки європейський вектор розвитку буде тим дороговказом, тим майбутнім для нашої держави, який забезпечить у подальшому демократичний розвиток України».

Освітні та економічні програми організації

Серед форм роботи Богдан Данилишин виділяє допомогу українським громадянам адаптуватися на чужині, а також низку освітніх та економічних програм, серед яких адаптація законодавства для створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, налагодження дієвих механізмів співпраці між підприємницькими структурами України та ЄС, в тому числі й Чехії. Найближчим заходом цієї програми має стати економічний форум «Україна – Прага – КиївInvest», запланований на жовтень цього року.

«Звичайно, ми не будемо закриватися самі в собі, – зауважує Богдан Данилишин. – Ми розраховуємо на ефективну співпрацю з низкою міжнародних організацій, в тому числі з організаціями, які займаються захистом прав людини, тому що це є досить болюча проблема в тому числі й для нашої країни. Ми розраховуємо на співпрацю з цілим рядом організацій економічного напрямку, які забезпечують доступ до кредитів для розвитку підприємництва, в тому числі й з організаціями, які будуть надавати різні освітні програми».


Важливо, що «Українська європейська перспектива» розпочинає свою роботу в Чехії, країні, яка має давню й багату традицію чесько-української співпраці, зокрема, в наданні допомоги українській діаспорі. Про прихильне ставлення чехів до української справи свого часу згадували Михайло Грушевський, Олександр Олесь, Олена Теліга, багато інших українських діячів.

У нових умовах початку 21-го століття «Українська європейська перспектива» продовжує цю традицію. Як зазначив Богдан Данилишин, за відносно короткий час вдалося налагодити активні робочі контакти з українськими громадськими організаціями, а також з багатьма громадянами, які живуть і працюють у Чехії та поза нею.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s