Святкування Великодня у Вюртемберзі


Символ очищення і перемоги життя

Святкування Великодня у Вюртемберзі

Дмитро Мірецький, Штутгарт

Христове Воскресіння єднає нас вірою, надією та любов’ю. Вірою в мир і власні сили. Надією, що життя буде змінюватися на краще. Пасха – це символ очищення і перемоги життя. Паска вважається найважливішим християнським святом, котре виказує радість з приводу перемоги Божого Сина над Смертю та вічним Забуттям. У Воскресінні християни бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом святкування.

Цього року на Великдень у Штутгарті зібралося дуже багато вірних. У Капеллі Kolpinghaus майже не було вільного місця. У співслужінні отців Романа Врущака та Анатолія Теслі відбулася Великодня літургія, яку супроводжував спів Українського церковного хору. Потім отці посвятили Пасхи. Також відбулося мировання. Зібрані благодійні кошти були передані на харитативні цілі в Україні.

Після Служби Божої, як завжди, відбулася спільна Святочна трапеза. До великої зали Kolpinghaus прийшли учні Української суботньої школи, яка працює в Тюбінгені. Діти виступили з Великоднем привітанням та запросили всіх до танку «Подолянчик». Школяриків підготували до виступу вчителі Галина Бурт та Анна Арламова.

Для Парафії Святого Василія Великого cтало доброю традицією запрошувати до себе священиків з України під час Великого посту. Цього року гостем Парафії був священик Церкви на Аскольдовій могилі у Києві Анатолій Тесля. Між парафіями Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі (Київ – Печерськ) та Святого Василія Великого з центром у Штутгарті склалися добрі побратимські відносини.

Реколекії розпочалися Богослужінням на Благовіщення. Отець Анатолій проводив науку. Цього року духовні бесіди київського священика відбувалися як українською, так і російською мовою, бо серед тих, хто приходить до Української церкви у Вюртембергу побільшало нових парафіян. Це російські німці, що прибули з Росії та Казахстану. Тут вони знайшли свій Храм Божий. Також була відслужена Хресна дорога. Отець Анатолій повів і заняття і з учнями Української суботньої школи в Тюбінгені. Протягам реколекцій отець Тесля сповідав мирян, проголошував змістовні проповіді, розказував мирянам про Україну.

Дай Боже, щоб у нашій Україні панувала любов і єдність, – зверталися вірні нашої Церкви, проводжаючи київського пароха у зворотну дорогу.


Світлини автора та Олександра Клікмайєра.

На знімках:

київський парох Анатолій Тесля;

посвячення пасок у Штутгарті;

Великоднє мировання;

Настуня Бондар з Української суботньої школи у Тюбінгені;

дитячі привітання.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s