“для нової генерації німців майже нічого не було відомо про тісні історичні зв’язки між нашими народами.”


Учасники конґресу

Редакція звернулася до організаторів конференції “Німеччина-Україна: історичні, культурно-наукові, економічні зв’язки” з проханням надіслати матеріали про конференцію для наших читачів. Відповідь надійшла від президента  Німецько-Українського наукового об’єднання ім. проф. Ю. Бойка-Блохина (про об’єднання) проф. д-р. Д.Т.-Блохин.

“Мюнхен, 26.04.2011.

Вельмишановна редакціє,

Це уже ІІІ Міжнародний Конґрес: І – „ Українці в світі і німецька діаспора в Україні” 13-14.04.2008.; ІІ – „ Голодомор 1932-1933рр. в Україні – геноцид українського народу” 16-18.11.2008р.

По двох останніх вийшло два Наукових Збірники. Зараз вийде Н. Збірник і про ІІІ Конґресу.

Коротко про останній конґрес. Все як є в програмі  (див. programma-München)так і починався: Служба Божа, тоді відкриття мною Конґресу: відспівування двох державних гімнів учасниками і гостями; виступи-вітання: Консула Ю.Ярмілка, о. Володимира Війтовича, учасниці УПА п. Слави Філь, маґ. Б.Шарко, учасниці концентраційного лаґеру в Равенсбрюку п. Лідії Марцюк

Даріана Блохин, Ліда Марцюк, Богдан Шарко, Консул Юрій Ярмілко, і Слава Філь.

; вітання від громадських і наукових Організацій: Сковородинівський центр у Переяслав-Хмельницькому Університеті (директор проф. Микола Корпанюк), Переяслав -Хмельницький Університет ім Г.Сковороди (адміністрація, ректор проф. д-р. Віктор Коцур), Наукова бібліотека П.Хмельницького Університету (директор Ольга Шкира), викладачі цього Універитету : доц. Ольга і Андрій Бодугай, проф. Ганна Токмань, М. Малинки та ін.; вітання від ОУН ( голова П. Дорожинський), голови „Жіночої Ради” в Полтаві заслуж. працівн. культури Шемчук Валентини, Голови „Україна-Світ” п. В. Кошова (Полтава), Голови полтавської Організації німців „Wiedergeburt” S. Ritter, відкабінету бурґомістера Мюнхена – Крістіан Уде, директора Славістичного інституту Седлце (Польща) проф. , д-ра Романа Мних, д-р. Галини Миронової( Брно, Чехія), Національного – досл. Інституту Українознавства ( директор акад. проф. П.П.Кононенко), д-ра Г.Гертеля, проф. Льове ( ЛМУ) і багато , проф. Данута Сцимонік ( Польща , Подляска Академія Наук), к. наук. Л.Сірик ( Польща, Університет Марії Складовської –Кюрі, Люблін) та ін.

Після розпочався концерт заслуженої бандуристки , багатократної лауреатки премії, доц. зав. катедри народних інструментів і музичного фольклору Прикарпатського національного Університету ім. В. Стефаника ( Ів. Франківськ)  Віолетти Дудчак

Виступ на концерті: стоїть Ганна Карась, сидить – Віолетта Дутчак

і проректора , доц. проф. ( цього ж Університету) Ганни Карась.

Концерт тривав 1,5 год., на високому мистецькому рівні.

Після обіду розпочалася робота конгресу. Учасники виступали з доповіддями : 10 доповідей було німецькою мовою, а в інші мовах доповіді супроводжувалися перекладом на німецьку мову для розуміння німців, або письмово мали коротко викладений матеріал німецькою мовою. Доповіді були цікаві і супроводжувалися технічними засобами, що надавало більшого розуміння і зацікавленнями.

11.04. 11. Продовжувалися виступи учасників, які показали тісні укр. і німецьких зв’язки в галузях мистецтва, культури і релігії. Надзвичано цікаві були доповіді учасників Національної Академії Мистецтв (Львів): канд. мистецтвознавства і доц. Ростислави Грималюк, Оксани Герій, Володимира Жижковича, Ганни Карась, Віолетти Дутчак та студентів Володимира Свачія ( 4 курс), Тетяна Думан ( 6 курс) та ін.

12.04.11. Заключне засідання. Прийняття резолюцій . Після обіду була проведена культурна програма: екскурсії по місту, музеї, Пінакотека, Арена і ін. вільна програма за бажаннями учасників.

Учасники: Маріане Форвеґ, проф. Йозеф Айхмаєр, Оксана Герій, Ірина Мусієнко, В.Дутчак, В. Жижкович, Д.Блохин, Г. Карась, Ростислава Грималюк, Т.Федорів, Володимир Богдашевський, сидить – Богдан Шарко. Титули візьміть із прогоами конґресу.

Проведення таких конгресів має важливе значення для пізнання культури і науки та релігії давніх часів та тісні зв’язки з німцями на протязі тривалої історії, був час що після Світ.війни це було заборонене і в дальнішому для нової генерація німців майже нічого не було відомо про тісні історичні звязки між нашими народами.

Проф. Д.Блохин”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s