Гірка українська правда в Берліні.


Автор: Ольга Самборська

Фото автора.

21 березня 2011 року в Берліні відбулася зустріч, анонсована (див. http://deukrainians.wordpress.com) як “Актуальний політичний стан в Україні. Погляд української опозиції”. Для тих, хто не зміг бути присутнім на зустрічі українських опозиційних політиків Володимира Ар’єва, Олеся Донія, Юрія Стеця і Андрія Павловського з німецькими колегами, зацікавленими тематикою України, до вашої уваги ряд світлинВолодимир Ар'єв, Берлін, 21.03.2011. Фото: Ольга Самборська, які допоможуть відтворити атмосферу в приміщені Німецького товариства зовнішньої політики (Deutschen Gesellschaft für Auswärtige Politik) – місця проведення зустрічі.
Першим надали слово Володимиру Ар’єву.
Володимир був неголослівним і навів докази порушення прав людини в Україні.
Володимир Ар'єв, Берлін, 21.03.2011. Фото: Ольга Самборська
Після Ар’єва вступив Олесь Доній, який поглибив картину політичних репресій в Україні на власному прикладі.
Олесь Доній, Берлін 21.03.2011. фото: Ольга Самборська
Олесь Доній, Берлін 21.03.2011. фото: Ольга Самборська
Далі на черзі були Андрій Павловськи від партії “Батьківщина” і Юрій Стець.
Юрій Стець, Берлін 21.03.2011
Юрій Стець, Берлін 21.03.2011
Юрій Стець розповів про факти порушення свободи слова в Україні, про рух “Стоп цензурі” і наголосив на впливові олігархічного капіталу на українські медіа.
під час зустрічі з українськими політиками, Берлін, 21.03.2011
під час зустрічі з українськими політиками, Берлін, 21.03.2011
Публіка уважно слухала. Подекуди занадто уважно. Посипалась купа запитань, яка часто зводилась до одного: що ви від нас власне хочете або самі винні?
Присутній в залі Якоб Пройсс, режисер нещодавно відзнятого фільму “Інший Челсі”, з заднього ряду виклав своє бачення демократії в Україні, яке дещо відрізнялося від поданого з подіуму. Це підштовхнуло доповідачів далі все більше в емоціях і все більше на пальцяхВолодимир Ар'єв, Берлін, 21.03.2011. Фото: Ольга Самборська втирати про українські реалії далеким від неї німецьким слухачам. Було кинуто мессідж про загрозливий стан української демократії як для України, так і для Європи.
Якоб Пройсс, Берлін, 21.03.2011. Фото: Ольга Самборська
Якоб Пройсс, Берлін, 21.03.2011. Фото: Ольга Самборська
Олесь Доній, Берлін, 21.03.2011.
Олесь Доній, Берлін, 21.03.2011.

На закінчення, Віола фон Крамон, представник партії “Зелених” і ініціатор зустрічі, виступила з заключним словом, не оминувши дати своє бачення ситуації в Україні.

Віола фон Крамон дає рецепт, як краще покращити ситуацію в Україні. Один з тіпів, надати російській мові статус державної і визнати російську спільноту як рівноправну в Україні. При цьому “зелений” політик нічого не каже про те, що турецька спільнота, яка на подібним умовах як і російська влилася до німецького суспільства, в Німеччині не має статус турецької мови як державної і турецькі політики до сих пір воюють за надання їм політичних прав.
Віола фон Крамон, Берлін, 21.03.2011
Віола фон Крамон, Берлін, 21.03.2011

Після презентації української правди присутні мали змогу запити її гіркоту келихом вина чи соку і заїсти німецьким претцтлем. В колуарах точилися розмови і презентувалися інші правди. А німецькі журналісти встигли навіть взяти інтерв’ю для ширшої публіки. Українська гірка правда потрапила на ще невідомі їй терени. Як їй складеться, побачимо. Однозначно, вечір залишив гіркуватий присмак у присутніх, бо їм піднесли дещо, чого вони ще не знають, від чого відвикли, а значить ставляться з острахом і обережністю. Та і мова депутатів дещо відрізнялася від мови політологів, до яких звик Берлін. Доповідачам з України все ж варто не забувати, що перед ними не українці і що в Німеччині існую певні правила вживання чи не вживаня тих чи інших політичних зворотів. Чим частіше українські політики навідуватимуться в Європу, тим швидше віднайдуть вони мову з нею і в довірливі формі вирішуватимуть спільні проблеми з демократією на європейському континенті.

Для кращого розуміння того, що відбувалося під час зустрічі українських політиків-опозиціонерів в Берліні 21 березня 2011 року в німецькому товаристві зовнішньої політики  (див. також Гірка українська правда в Берліні), до вашої уваги посилання на відео-сюжет, відзнятий українськими телевізійниками в Берліні ( Наталія Фібріг та Ілля Лєвінтов) для 5 каналу, і аудіо-файл запису зустрічі, яке можна почути за посиланням Аудіо ( ©Immigradа).

На аудіо можна почути повні виступи Юрія Стеця, Володимира Ар’єва, Олеся Донія і Андрія Павловського, а також відчути реакцію німецької публіки на виступи депутатів парламенту. Просимо вибачення зи низьку якість запису.

Юрій Стець дає інтерв'ю німецькому журналісту, Берлін, 21.03.2011
Юрій Стець дає інтерв'ю німецькому журналісту, Берлін, 21.03.2011

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s