“Скажу чесно: не очікував я такого від шановного Spiegel’я. “


http://zaxid.net
П’яний прокол Spiegel’я
02.03.2011 12:17
Німецька преса (якщо говорити про якісні видання на кшталт Frankfurter Allgemeine, Sűddeutsche Zeitung, Spiegel тощо) завжди вважалася зразком об’єктивності й ретельності. Беручи інформацію з німецьких видань у мене ніколи не виникало підозр, сумнівів, намірів перевірити з інших джерел. Я з досвіду знав, що німецький журналіст може дати руку на відтин за все написане. «Слово промовлене стає брехнею» – це не про них.

Саме тому мене так вразило подання доволі сумнівної «алкогольної статистики» сайтом поважного німецького тижневика Spiegel.

Спершу у мене виникла підозра, що інформацію, яку вже встигла передрукувати маса українських сайтів, просто «невдало» переклала Inopressa.ru. Тож вирішив звірити з оригіналом. Ні, жодних перекручень не виявлено. Все як пише Spiegel-Online: і про те, що кожен третій українець у віці від 25 до 30- років – хронічний алкоголік і про те, що алкоголь тут вважають ліками, і про 14-літніх дітей, котрі на 100 відсотків ходять п’яними до школи…

ArticleImage_1_87326.jpg

Хоча все ж дечим Inopressa.ru таки зманіпулювала, хоча інформацію не перекручувала, лише недоказала. Зрештою, російський сайт й не мав наміру передавати увесь німецький текст, а зробив лише реферативний переклад. З цього «реферату» чомусь випало таке речення, де стверджується, що Україна, згідно з нещодавно оприлюдненим дослідженням ВООЗ, є європейським чемпіоном щодо споживання алкоголю.

Не складно зрозуміти чому російський сайт упустив саме це речення. Адже інформація такого характеру зразу ж стає доволі популярною, а оскільки оприлюднили її зовсім нещодавно, то вона ще аж ніяк не могла вивітритися з пам’яті ні росіян, ні українців. Нагадаємо, що згідно з дослідженнями ВООЗ, Україна здобула лише п’яту позицію. Перед нею ще йдуть такі європейські держави, як Молдова, Чехія, Угорщина та Росія.

Тож логічно припустити, що й решта повідомлень у статті є доволі сумнівними, зокрема й статистика, подана без вказання соціологічної інституції яка проводила дослідження. А що вже казати про якусь непевну винницьку вчительку Ірину Руденко, яка бачить своїх учнів вічно п’яними…

Скажу чесно: не очікував я такого від шановного Spiegel’я. Ретельніше треба ставитися до своєї роботи, панове колеги.

Advertisements

4 thoughts on ““Скажу чесно: не очікував я такого від шановного Spiegel’я. “

  1. Гм.. може там і не усе правда, а про те що кожен 3 хронічний алкоголік, я можу легко погодитись.. один лише пивний алкоголізм…
    Про п”яних підлітків у школах: вісім років тому коли я вчилась в Гімнізії у нас постійно по три, чотири людини приходили п”янючими на заняття. І це було 8 років тОму, томУ я і не здивуюсь якщо зараз відбувається те ж саме.
    Може у нас і не все так погано як описувалось, але і не супер гарно.

  2. тут головне правильно зробити акценти і не зациклюватись на тому, які ми погані. Це значить, не вестися на пропаганду, а вказувати на винуватців, хто довів країну до ручки, а дітей до пляшки. Серце болить про це писати, але діти не винні. Реклама алкоголю, почуття безвиходу, не має майбуття, перспективи. Повірте, в німеччині не краще. Діти малозахищених сімей мають ту саму проблему. А скільки залежних від наркотиків. Ви б знали скільки школярів я відігнала з-під вікон своєї квартири, де во збираються покурити “джоін” під час шкільного дня (біля нас поруч парк, де продають наркотики). Не треба націоналізувати проблеми, якщо вони не є національними. Транснаціональним корпораціям одноково, в якій країні консумують їх товар. Головне, щоб прибуток йшов.

  3. У Німеччині хоч діти з малозабезпечених сімей мають таку ж саму проблему, а у нас підлітки алкоголіки були з сімей адвокатів, прокурорів та бізнесменів. І вони теж нюхали клей і т.п.
    І шукати винних теж не треба, бо якщо є РОЗУМ, то хто б що не рекламував, чи як би тяжко не було б (я пам”ятаю у нас в ’98 ні за що було їсти купити), людина спиватись не буде…

  4. ПС. Я не казала, що ми “погані”. Я реально оцінила ситуацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s