“Кріста Сагер (Партія зелених) заявила, що «досвід видачі віз показує, як іноді під ширмою студентської молоді з аграрних університетів України до Німеччини приїжджає велика кількість українських дівчат, які залишаються працювати повіями».”


Джерело: day.kiev.ua

№63, п’ятниця, 13 квітня 2007

Поїздку українських студентів на Європейську студентську конвенцію затьмарили труднощі в Посольстві Федеральної Республіки Німеччина, пов′язані з візовим режимом.
Студентам коштувало великі зусилля виїхати в Європейський Союз, не дивлячись на те, що документи були у повному порядку, а німецька сторона підтвердила своє запрошення по телефону. «Якщо раніше запис на співбесіду з приводу в′їзду в Європейський Союз проходив безпосередньо в посольстві, то тепер доводиться користуватися послугами якоїсь фірми, яка видає талончик на співбесіду за 170 гривень.
Плюс до цього, посольство не розцінило Європейську конвенцію як захід, що має освітню мету, тому довелося платити ще 230 гривень за саму візу, – розповів «Дню» перший віце-президент УАСС Олександр Смирнов.

В Германії, на зустрічі, проведеній в рамках Європейської студентської конвенції, на питання українських студентів про складнощі при отриманні візи, депутат Німецького парламенту Кріста Сагер (Партія зелених) заявила, що «досвід видачі віз показує, як іноді під ширмою студентської молоді з аграрних університетів України до Німеччини приїжджає велика кількість українських дівчат, які залишаються працювати повіями».

Посольстві Федеральної Республіки Німеччина в Україні повідомило «День», що студент – це людина, яка їде чомусь вчитися, в цьому випадку віза йому видається безкоштовно. А ось візи на конференції, конвенції і інше, на думку працівників посольства, повинні оплачуватися людиною самостійно.
Також безкоштовну візу може отримати український студент, який їде вчитися до Німеччини і отримуватиме там стипендію не менше 585 євро. Взагалі, до кожного студента, який бажає поїхати вчитися до Німеччини, в посольстві підходять індивідуально.

Наприклад, дуже багато залежить від запрошення, висланого з Німеччини: який університет запрошує на навчання, яку обіцяють платити стипендію, готовність німецької сторони узяти на себе забезпечення студента житлом і живленням і багато що інше.

Таким відношенням українські студенти сильно незадоволені і наполягають на своєму. «Подібні дії блокують програму мобільності студентів, яка є одним з пунктів Болонського процесу», – відзначає Олександр Смирнов.
Він наводить приклад, як частина української студентської делегації на цю ж конвенцію брала візи в Посольстві Королівства Норвегія, і там жодних візових проблем не виникало.

Таким чином, питання видачі віз студентам в аспекті європейської освітньої мобільності стало одним з ключових пунктів прийнятої Берлінської декларації після завершення конвенції. Декларацію українські студенти передадуть міністрам освіти і науки країн-учасниць Болонського процесу.
«Також ми обов′язково підготуємо лист з вимогою спростити українським студентам в′їзд до Німеччини новому міністрові закордонних справ України, а також детальний опис проблеми для німецьких парламентаріїв», – пообіцяли в УАСС.

Нагадаємо, що днями в Берліні завершилася XIII Європейська студентська конвенція, участь в якій взяли більше 100 представників студентства з 40 країн Європейського континенту. Україну в ній представила делегація Української асоціації студентського самоврядування (УАСС), яка була однією з найбільш численних.
Сама конвенція стала підготовчим етапом до саміту міністрів освіти і науки країн-учасниць Болонського процесу, яка відбуватиметься в травні 2007 року в Лондоні. У травневому саміті очікується участь міністра освіти і науки України Станіслава Николаєнко

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s