Про Катю і бобовий соціум.


"Бобовий соціум", Катерина Старостенко, Київ, 2010

"Бобовий соціум", Катерина Старостенко, Київ, 2010

 

 

Бобовий соціум.

Про Катю Старостенко розповідає Ольга Самборська, Берлін.

Я збиралася варити суп. Поклала боби у воду розмочити. І забула про них. Коли через кілька днів згадала про свої плани, то боби вже проросли. Те, що я побачила, було таким гарним, що я відклала свій намір готувати обід. Натомість взяла пензель і почала змальовувати цю красу,”-розповіла Катерина Старостенко, переможець Міжнародного конкурсу живопису “Український тиждень мистецтв” (http://www.artweek.org). Картину свою Катя назвала “Бобовий соціум”. Саме ця картина перемогла в 2010 році на українському тижні мистецтв в номінації: Жанровий живопис в Категорії «Профі».

А тепер вже як переможець картина разом з Катериною Старостенко приїхали до Берліна взяти участь в “Тижні Мистецтв у Берліні “(див. Art Weeks in Berlin). Восьмого лютого 2011 року відбулося відкриття виставки художників — переможців Тижнів Мистецтв з різних країн. Тема виставки – “Світ Без Кордонів”.

Експозиція картин молодих художників під збірною назвою “«Дні слов’янського мистецтва в Берліні» триватиме в Руському Домі до 14 лютого 2011 року. Полотна, представлені на виставці, дозволяють будь-якому глядачеві знайти «своє», співзвучне душі.

Мені ж тим “своїм” став саме “Бобовий соціум”. Тендітні паростки молодих талановитих людей проторують собі шлях серед загрубілих товстих бобів-дядьків і бобинь-тіток. І стільки їх, тих загрубілих та розповнілих, що і не проб’єшся. А паросточок тягнеться до світла, до правди, до свободи. Незахищено-ніжним пагінцем він оминає перешкоди. Задихаючись від смороду набубнявілих бобняків, кінчик молодої ніжки вишукує дорогу туди, де ще можна пробитися. Знайшов шпарку і туди. Пробився.

Катя Старостенко, художниця

Катя Старостенко, художниця

Саме так можна змалювати шлях до Берліна Каті Старостенко. Катю як переможця запросили презентувати свої роботи на виставці мистецтв Берліні. Від такої пропозиції в молодої художниці запаморочилось в голові. Як це здолати? Потрібна купа грошейі і віза до Німеччини. А ще і ті бобняки в німецькому посольстві. Друзі намовляли Катю не втрачати надії та долати всі перешкоди, щоб дійти до Берліна. Кілька тижнів суцільного стресу в бобовому соціумі і Катя має візу і квиток в Європу. Пробитися вдалося небагатьом з тих, кого запрошували.

Дорога минула миттєво. І ось він, довгоочікуваний Берлін.

На вокзалі, хоч і обіцяли організатори з “Русского Дома”, ніхто не зустрів. Дарма. Хоч і вперше за кордоном, та добралась до призначеного місця. Для проживання надали такий готель, що жодний поважний біб в ньому не забажав би навіть присісти. Дарма, пережила і це. Віддала свої картини організаторам виставки, а сама пішла гуляти по Берліну.

Ба, а тут бобняки ще крутіші. Ціну на транспорт так накрутили, що доводилось споглядати Берлін пішки. Дарма, все одно багато побачила.

А поки ті бобняки в журі конкурсу вирішуватимуть подальші долі картин молодих художників, Катя вирішила стратитись в Європі. Може махне до Амстердаму, а звіди до Бельгії. Треба використати кожну шпарочку, бо хто знає, як бобняки ще більше набухнуть, то чи віднайдеться шанс

Бобовий соціум, Катя Старостенко, м. Київ, Україна

Бобовий соціум, Катя Старостенко, м. Київ, Україна

побачити світло в бобовому соціумі.

Advertisements

One thought on “Про Катю і бобовий соціум.

  1. боби з України – як лотос з болота проростають. а “бобняки” в посольствах та інших установах лише доають перчинку. бобовий соціум – далі буде. Катя, Женя, я Вас вітаю!!!

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s