Карітас України поповнила бібліотеку “Іммігради”


Ред. отримала 3 нові книжки з друкованих видань Карітас України (див. далі). З книгами можна ознайомитись в нашій бібліотеці (див. Бібліотека). 

ред.

http://caritas-ua.org

Що таке Карітас?

 

Карітас (від лат. “caritas” – милосердя, самовіддана, безкорисна любов) – це міжнародна мережа благодійних організацій, яка займається підтримкою розвитку суспільства, соціальною діяльністю та наданням допомоги людям. Основна ціль Карітас – стати джерелом натхнення та життєвим центром усправі солідарності, допомоги та служіння.  

 


Перша організація Карітас була створена у німецькому місті Фрайбург у 1897 році священником о. Лоренцом Вертманом (1858-1921). Згодом почали утворюватися подібні організації в інших країнах. 1950 року благодійні організації Карітас з різних країн об’єдналися в Карітас Інтернаціоналіс – який зараз є конфедерацією 162 національних благодійних організацій, що діють у близько 200 країнах світу.

Карітас Європа є одним з семи Регіонів Карітасу Інтернаціоналіс. Ця структура була утворена в 1971 році та поєднує для співпраці 48 організацій з 44 країн Європи. Карітас Європи тісно співпрацює з структурами Європейської Спільноти та багатьма відомими політиками і громадськими діячами.

Перші регіональні організації Карітасу почали виникати в Україні з набуттям незалежності ще у 1992 році з ініціативи відроджених місцевих греко-католицьких громад. В основному, вони займалися розподілом гуманітарної допомоги. Проте суспільні потреби зумовили розширення напрямків соціальної роботи Карітасу в Україні, що привело до створення громадської організації – Карітас України. У 1994 році було утворено керівний і координаційний центр фонду – Національне Бюро, розташоване у Львові, з представництвом у Києві, основним завданням якого стало об’єднання окремих організацій Карітас в мережу єдиної організації Карітас України. У 1999 року Карітас України став повноправним членом міжнародної конфедерацій Карітас Інтернаціоналіс та Карітас Європа.

Місією Карітасу України є розвиток традицій доброчинної діяльності та здійснення соціальної роботи, виходячи із християнських морально-етичних цінностей.

Метою Карітасу України є розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України незалежно від національної приналежності чи віросповідання.

Карітас України фокусує свою діяльність на основні національні програми у сфері охорони здоров’я, включно з домашньою опікою та паліативним лікуванням, на допомогу дітям та молоді (www.kids.net.ua), на діяльність, пов’язану з процесами міграції та допомогу людям у кризових ситуаціях. Співробітники фонду мають належну кваліфікацію, регулярно проходять навчання, які проводить Карітас України, до реалізації проектів та програм Карітасу також залучені волонтери.

Крім того регіональні Карітаси на місцях реалізують «базові послуги»: роздача гуманітарної допомоги, благодійні їдальні, соціальні центри для дітей. Також Карітас України проводить постійні благодійні акції, спрямовані на збір пожертв для надання допомоги потребуючим та реалізації соціальних проектів та програм: Різдвяна Свічка Допомоги, Шкільний Портфелик, Великодній кошик, Святий Миколай іде до сиріт…

На сьогодні серед основних завдань нашої організації є подальший розвиток співпраці із партнерами за кордоном та в Україні, розробка нових концепцій соціальної роботи, впровадження в життя нових соціальних програм та проектів. Карітас України в усіх сферах своєї діяльності намагається розвивати конструктивне співробітництво з іншими організаціями та державними службами для досягнення спільної мети – допомогти потребуючим.

 

Результати досліджень міграційних процесів

НА РОЗДОРІЖЖІ
АНАЛІТИЧНІ МАТЕРІАЛИ
комплексного дослідження процесів української трудової міграції
(країни Європейського Союзу та Російська Федерація)
Рекомендовано до друку Вченою Радою Інституту народознавства НАН України (Протокол №2 від 17 лютого 2009 року)

Авторський колектив:
Марков І.,  єрм. Бойко Ю., Бондаренко М., Іванкова-Стецюк О., Селещук Г., Якуб’як А. – Львів, 2009 – 260 с.

Дослідницький проект виконано та видання підготовлено за фінансової підтримки Фонду RENOVABIS. Частково дослідження проведено на кошти дотації Канадського Інституту українських студій Альбертського університету (з Меморіального фонду ім. Миколи Кліда та Меморіального фонду ім. Марусі Онищук та Іванка Харука).
У книзі викладено результати дослідження сучасної української трудової міграції у семи державах Європейського Союзу та Росії, проведеного Карітасом України у співпраці з сектором етносоціальних досліджень Інституту народознавства НАН України. У дослідженні здійснюється спроба поєднання різних методів або, у широкому значенні, усіх доступних інформаційних потоків (включаючи аналіз статистики і різного роду непрямих даних). Автори видання розглядають українську імміграцію у цих країнах як єдиний соціальний процес, що існує у контексті міграційних потоків глобалізованого суспільства, зосереджуються на проблемі зміни ідентичностей мігрантів у динаміці цього процесу, визначають моделі інтеграції українців у суспільства перебування, намагаються відповісти на питання про перспективи їх повернення на батьківщину. На цій підставі здійснюється аналіз відповідності правових основ міграційної політики ЄС і сучасних міграційних викликів. У руслі глобалізації розглядається проблема становлення іммігрантських церковних спільнот на прикладі Української Греко-Католицької Церкви.
…………………………………………………………………………………………………………………………. 

BraiNet-Working

Трудова міграція як інструмент інтернаціоналізації
Збірка матеріалів комплексного дослідження трудової міграції та ринків праці (Іспанія, Італія, Молдова, Україна, Російська Федерація)
Львів 2010 – 380 c.
Збірка є українським виданням книги «BrainNet-Working: Migration Flows Feeding into Business Internationalisation» (ISBN 978-88-498-2721-7) під редакцією проф. Аріанни Монтанарі. Видання підготовлено та зроблено з дозволу Університету Ла Сапієнца, Рим, Італія.
Збірка під назвою «Brain-net working: Трудова міграція як інструмент інтернаціоналізації» сформована та базується на результатах досліджень, здійснених міжнародною командою партнерів з Італії, Іспанії, Молдови, України та Російської Федерації в 5-ти державах-учасницях проекту «BraiNet-Working», який фінансувався Європейським Союзом в рамках реалізації програми AENEAS в 2008-2010 роках.
В рамках даного дослідження, з використанням кількісних та якісних методів, досліджується феномен трудової міграції в країнах–учасницях проекту з метою пошуку можливостей легалізації трудової міграції, а також запровадження якісно нових офіційних міграційних моделей, як інструменту боротьби з нелегальною міграцією.
Авторами проводиться перехресний аналіз соціальних і культурних аспектів становища трудових мігрантів та наслідків впливу трудової міграції на українське, російське та молдавське суспільство і на суспільства приймаючих країн.
У дослідженні здійснюється ґрунтовний огляд ситуації на ринку праці та в підприємницькій структурі популярних серед трудових мігрантів зі Східної Європи регіонів Італії та Іспанії, і впливу на них світової економічної кризи. В контексті процесів глобалізації розглядаються тенденції до інтернаціоналізації та модернізації європейського бізнесу, що покликані вивести трудову міграцію з тіні та підвищити якість вакансій для мігрантів.
Авторами проводиться аналіз економічної та соціокультурної посередницької ролі етнічного бізнесу у місцевих спільнотах мігрантів, як «соціального агента», що сприяє ресоціалізації цих громад, пом’якшує наслідки культурного шоку, а також є однією з альтернатив підневільній праці.
Видання здійснено в рамках проекту «BraiNet-Working» програми AENEAS за фінансової підтримки Євро комісії.
Авторський колектив:
Рафаель Лафонт Деніз (Raphael Lafont Deniz), Ізабель Обрадор Медіна (Isabel Obredor Medina), Фундація «Фундеун» при університеті Аліканте, Іспанія.
Оксана Іванкова-Стецюк, Ростислав Кісь, МБФ «Карітас України», Львів, Україна.
Аріанна Монтанарі (Arianna Montanari), Антоніо Путтіні (Antonio Putini), Татіана Наполітано (Tatjana Napolitano), Марія Антоніетта Батіста (Maria Antonietta Battista), Університет Ла Сапієнца, Рим, Італія.
Оксана Харитонова, Наталія Малікова,  Благодійна Організація «Екілібр-Солідарность», Москва, Російська Федерація.
Віктор Морару (Victor Moraru), Валерій Мошняга (Valeriu Mosneaga), Міжнародний незалежний університет Молдови ULIM, Кишинів, Молдова.
Головний редактор: Ростислав Кісь.
Переклад: Мирослава Андрущенко, Ірина Брич, Роксоляна Гера, Ростислав Кісь, Анна Михайлинин, Оксана Нос.
…………………………………………………………………………………………………………………………….
НАВІГАТОР
УКРАЇНСЬКОГО МІГРАНТА
Львів, 2009 – 256 с.
Довідкове видання про умови міграції до держав Євросоюзу та Росії. Довідник призначений для кожного українця, що має намір виїхати закордон.
Дане видання задумане як своєрідний компас для подорожуючих в економічно-політичних та соціально-культурних реаліях країн Європейського Союзу та Росії. Адже навігатор – це той, хто володіє майстерністю водити корабель/літак, свідомий усіх перешкод на своєму шляху до мети і вправно їх долає.
Довідник поділено на розділи, кожен з яких містить дані про окрему державу перебування сучасних українських трудових мігрантів. Розділ включає наступні параграфи:
– Місце в міграційних процесах;
– Соціально-економічні умови;
– Міграційне законодавство;
– Корисний адресар містить адреси про соціальнодопомогові
структури даної країни.
Окремо подаються адреси священників Української Греко-Католицької Церкви, що надають душ пастирську опіку та можуть допомогти налагодити зв’язки з християнськими центрами інших конфесій та з українськими громадами даної країни, регіону чи міста. У випадку Росії подано адреси спільнот російських греко-католиків.
Упорядники видання:
Максим Бондаренко
єрм. Юстин Бойко
Ігор Марков
Григорій Селещук
Андрій Якуб’як
За підтримки Акції солідарності німецьких католиків з людьми в Центральній та Східній Європі Renovabis.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s