“Маю перед очима приклад, як вчаться діти в Німеччині.”


http://www.wz.lviv.ua
29.12.2007
Яромир Боженко: «Фортепіано у моїй альма-матер – старше за мене…»
Тетяна КОЗИРЄВА
Стартував мистецько-благодійний проект на підтримку школи-інтернату ім. С. Крушельницької

Яромир Боженко: «Фортепіано у моїй альма-матер – старше за мене...»

Перший благодійний концерт проекту відбувся у Львівській філармонії 27 грудня. У програмі “Рециталь” у виконанні випускника Львівської музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької, лауреата міжнародних конкурсів Яромира Боженка, який зараз вчиться в аспірантурі в Ессені (Німеччина), прозвучали твори Франца Шуберта, Василя Барвінського, Миколи Лисенка, Кароля Шимановського, Ференца Ліста та Вольфганга-Амадея Моцарта. Яромир планує запросити до Львова для участі у благодійних концертах кількох випускників школи ім. С. Крушельницької – всесвітньо відомих музикантів. У планах й організація благодійного фонду.

Яромир Боженко вже брав участь у кількох благодійних акціях у Німеччині. У тому числі, в тій, яка допомагала гімназії в Рогатині. Після цього й виникла ідея допомоги школі ім. С. Крушельницької.

– Збираємо гроші на фортепіано, – розповідає Яромир Боженко кореспонденту «ВЗ». – Потрібно від 50 до 100 тисяч євро. Є такі інструменти, які можна спеціально регулювати під дитячі руки. Можливо, фірми, які продають, підуть нам назустріч. І самі стануть спонсорами. До акції має долучитися Мар’яна Гумецька. Хочемо телефонувати й до Юрія Башмета – найвідомішого випускника школи ім. С. Крушельницької. Багато випускників школи стали бізнесменами чи банкірами, треба пробувати залучати і їх до спонсорства.

– Чому виникла ідея допомогти саме цій школі?

– По-перше, я її випускник. По-друге, я був там влітку, і від побаченого в мене навіть серце заболіло. Бідні діти, як вони там вчаться? Маю перед очима приклад, як вчаться діти в Німеччині. Навчаюся у найгарнішій музичній школі Німеччини. Вона розташована у монастирі XV століття. Львів – прекрасне місто. Але чому школа в такому стані?

– Коли востаннє оновлювали інструменти у школі?

– Фортепіано у великому залі, яке ми хочемо замінити, – старше за мене. Куплене 1975 року. Його певний час зберігали у надто вологому приміщенні, через що сталася вада з декою – інструмент став таким тугим, що на ньому важко грати. У класах інструменти оновлювали, в основному, піаніно «Україна». А назагал у школі інструменти 1939 року, зібрані з приватних колекцій. Хтось, виїжджаючи, дарував. Ситуація у закладі жахлива.

P. S. Уже створено організаційний комітет мистецько-благодійного проекту Яромира Боженка «Присвята альма-матер», у складі якого народна артистка України, професор Львівської національної академії ім. М. Лисенка Марія Крушельницька (голова), викладачі школи-інтернату ім. С. Крушельницької та викладачі музичної академії.

Фото автора

На фото: Яромир Боженко: “Більшість інструментів у школі ім. Соломії Крушельницької 1939 року…”.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s