“Музикантам бракує трьох тисяч євро на дорогу до Кельну.”


Одеський Національний оркестр не має коштів на міжнародний концерт

Марина Шевченко, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

http://5.ua

Поїздка Національного Одеського філармонічного оркестру на престижний міжнародний концерт у Німеччині під загрозою зриву. Музикантам бракує трьох тисяч євро на дорогу до Кельну. 14 лютого вони мали б виступити на одній сцені з кращими симфонічними оркестрами світу.

Хобарт Ерл, головний диригент оркестру, художній керівник: “Мы не можем не ехать, потому что если мы не едем – это просто очень престижный абонемент, где и Лондонский и Венский и Немецкий, и другие оркестры представлены. То есть, об этом и думать нельзя”.

У Кельні одесити виступали вже тричі. Давали по кілька концертів. Тоді фінансування брала на себе німецька сторона. Цьогоріч організатори заходу виділили музикантам 80 відсотків із необхідної суми. Щоби покрити решту витрат, музиканти звернулися до обласних чиновників. Ті кажуть,- допомогти не можуть, адже фінансують оркестр із державного, а не з обласного бюджету.

Дмитро Флоров заступник начальника управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації: “При всем желании это не можем сделать, потому что статья 85 бюджетного кодекса Украины говорит о том, что нельзя финансировать одну организацию, одну творческую единицу, из двух бюджетов”.

До профільного міністерства у Києві керівництво оркестру по допомогу не зверталося. Кажуть, у держбюджеті передбачені тільки кошти на потреби музикантів і зарплату.

Іван Косяченко, генеральний директор Національного одеського філармонічного оркестру: “Потому, что на гастроли оркестру, и для гастролеров, которые к нам едут, к сожалению денег нету. Должны подключатся какие-то спонсоры, законы по меценатству должны приниматся”.

По фінансову допомогу оркестр звернувся і у мерію. Проте, відповіді звідти ще не отримав.


Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s