«Українську редакцію “Німецької хвилі” не закриють. Це точно»?


В той час, коли світові радіостанції трусить в перердчутті закриття (радіо “Свобода”) або вже від закриття (BBC), kерівник української редакції радіо «Німецька хвиля» Бернд Йоганн самовпевнено заявляє, що  “Німецьку хвилю” не закриють ніколи. Коли дочитати матеріал (див. внизу), то можна зрозуміти звідки ця самовпевненність. Бо “Німецькій хвилі” вже давно не йдеться про свободу, а про “фірми, які виробляють продукт в Україні, і німецькі фірми, які продають свої продукти в Україні”. Про українську діаспору “Німецькій хвилі” теж не йдеться. Про проблеми мігрантів і права людини – то взагалі не тема. Якщо і згадають когось, то тільки з подачі “посольських” і про “посольських”. І ще в майбутньому часі, так що подія невідомо чи відбулася, але засвітила і посольство, і припосольських. То хто їх закриє?
ред.
«Українську редакцію “Німецької хвилі” не закриють. Це точно»«Українську редакцію "Німецької хвилі" не закриють. Це точно»

Олена Коркодим 05-10-2010

Керівник української редакції радіо «Німецька хвиля» Бернд Йоганн розповів про найближчі плани компанії та про важливість демократичних цінностей для вступу України до Євросоюзу

Розшукати Бернда Йоганна в напівпорожніх залах демократичної київської піцерії на розі Володимирської не так просто. Раніше я мала можливість бачити його на офіційних фото, а в житті керівник української редакції DW нічим не відрізняється від викладача університету, який забіг повечеряти в найближче від навчального закладу кафе – скромний, доброзичливий, спокійний. Навіть дуже спокійний: у зал, де ми спілкуємося, весь час вриваються галасливі діти, та це нікому не заважає. Так в атмосфері кольорових кульок і маленьких навіжених киян і відбувається зустріч пана Йоганна з українськими кореспондентами «Німецької хвилі». Під час розмови з нечастим гостем із Бонна вони дозволили ТК поставити кілька власних запитань.

– Пане Бернд, із чим пов’язаний ваш візит до України та прес-конференція в Інтерфаксі?

Привід моєї нинішньої поїздки до Києва – це доповідь про результати нещодавнього опитування, яке зробила соціологічна компанія DW-Trend. Його було проведено з нагоди двадцятиріччя об’єднання Німеччини, яке ми святкуємо 3 жовтня. Власне, питання стосувалися того, як українці та росіяни бачать тепер Німеччину, що вони думають про Німеччину і країни Європи в контексті ЄС. Ще одна частина опитування стосувалася того, які проблеми мають нині українці і росіяни, як вони їх оцінюють.

Формат мовлення «Німецької хвилі» такий, що ми постійно спостерігаємо за Україною. На нас покладено виконання двох місій. Перша – це презентація Німеччини світові через радіо, телебачення та інтернет. У контексті України – багато українців, як ми знаємо, цікавляться Німеччиною і Європою, і тут уже встановлено тісні зв’язки. Другий напрям – інформування щодо подій в Україні. Ми подаємо ці матеріали в такому контексті – як німецькі експерти чи фахівці сприймають ці події в Україні, як вони їх оцінюють. І власне ця друга місія – це сприяння діалогу між Україною та Німеччиною.

– Чи змінилося ставлення DW та решти німецьких медіа до України після того, як президентом став Янукович?

Сам погляд на Україну ми не змінили, але ми доповідаємо чи робимо матеріали про те, яким чином політика впливає на економіку і як змінюється сама політика. На рівні економічних відносин з боку Німеччини є велика економічна зацікавленість в Україні – з боку інвесторів, приміром. І вони самі в коментарях відзначають певні зміни у сфері економіки. І німецькі фірми, які виробляють продукт в Україні, і німецькі фірми, які продають свої продукти в Україні, звісно, зацікавлені в тому, щоб за нової влади змінилося ставлення до інвесторів і взагалі інвестиційна політика.

Також своїми висновками діляться фахівці зі сфери політики. Тут ідеться про захист прав і свобод в Україні, про те, як реалізується свобода ЗМІ, свобода думки і слова. Наприклад, нас цікавить, чи буде реалізовано європейські цінності під час місцевих виборів.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s