Віртуальні мігранти Європи беруть справу в свої руки.


Автор: Ольга Самборська, Берлін
З ініціативи українських ассоціацій Португалії  між мігрантськими громадськими організаціями Європи налагоджується спілкування. На європейському рівні задля порозуміння, обговорення важливих питань, консолідації зусиль заради підняття іміджу і ролі мігранта останньої хвилі міграції   24 січні 2011 року відбулася скайп-конференція представників асоціації українців Європи під модераторством Олега Гуцька ( “Собор”, Португалія). Ред. “Іммігради” була теж запрошена до скайп-конференції.
Перше враження: віртуальне спілкування українців в Європі має потенціал здорового демократичного розвитку українських громад в Європі. Класичні варіанти типу з”їздів Світового чи Європейського Конгресів Українців будуть відходити чи залишатися репрезантивно-нееффективними. Натомість живе повсякденне спілкування активістів громад на демократичних засадах братиме верх над укладеними зразками патріархально-ієрархічного розкладу повоєнної діаспори українців. Не принижуючи роль Світового Конгресу Українців, українці Європи відкриті до нових форм самоорганізації і  форумів. Саме це довела остання віртуальна зустріч.  Формування європейського форуму українців триває.
Може так статися, що українські мігранти Європі будуть спроможні самі створити свої європейські мігрантські організації, спроможні захищати свої права в противагу до формально створених на державному рівні  так званих мігрантських профспілок (див. http://migrant.org.ua). В коментарі на інтернет-сторінці під Список членів Ради з питань трудової міграції громадян України при Кабінеті Міністрів України
слушко зауважено стороннім відвідувачем:
“Дуже цікаве представництво, розглядають питання про трудових мігрантів без них самих. Виходить так: ми самі себе назначили. Тих людей, яких ми бачимо в цьому списку, вони мають допомагати рішати питання, які виникають ,а не ставити їх. Де представники від мігрантів інших країн Європи і Америки??? Тепер можливості інтернету дають можливість спілкування і це потрібно використовувати. Дякую.” 

“Интересное предложение. А что если сделать открытое обсуждение вопросов в интернет конференции, имея представительство по одному человеку от организации мигрантов со всех стран без ограничения?”
Тож поки зайві бюрократи в Україні  познаходили собі ніші, до яких не належать, українські мігранти закордоном на шляху до самоорганізації і створення того, що належало б їм поправу: говорити самим про свої права і захищати їх.
Наступна віртуальна конференція відбудеться через два тижні.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s