Чи переменують Україну на Малоросію?


Автор назви «Майдан Незалежності» категорично проти його перейменування.

http://unso.sumy.ua

Про це заявив член Сумської обласної організації Української Національної Асамблеї (УНА) пан Петро Перепуст, який назвав цю площу столиці “Майдан Незалежності”.

З цього приводу сайт Сумської обласної організації УНА-УНСО публікує спогади автора цієї сучасної назви головної площі столиці України.

Знайомтесь – член Сумської УНА-УНСО Петро Перепуст. Подаємо його розповідь.

На світлині:

під час відкриття першого в Україні пам’ятника Степанові Бандері в Новому Угриневі, 1990 рік. Зліва праворуч: світлої пам’яті Анатолій Доценко – кореспондент радіо “Свобода” ,організатор кореспондентської мережі в СРСР “Радіо Республіка”; Петро Перепуст – голова Правління Московського територіального об’єднання РУХу; Марійка Галабурда-Чигрин – кеореспондент державної української радіопрограми з Австралії, активістка української діаспори Австралії; Андрій Васькович, активіст української діаспори в Мюнхені.

Це було в 1990 році. 16 липня біля Верховної Ради Української РСР зібралося чимало люду з усіх кінців України й делегації українців з Росії, Білорусі, прибалтійських країн, з Молдови та, звичайно ж, Західної української діаспори. Причиною стало те, що напередодні ВРУ РСР розглядали проект Декларації про державний суверенітет України. Доречи, Російська Федерація вже на той час прийняла такий документ для своєї радянської республіки. Правда багато хто дивувалися – від кого це Росія хоче огородитися, чи не від самої себе?

А справа була досить проста. Тоді головою Верховної Ради Російської Федерації був неугодний союзному керівництву пан Борис Єльцин. У російському парламенті більшість була його прихильників. Для того, щоб якось захиститися від натиску союзного Кремля пан Єльцин з однодумцями й вирішив проголосити декларацію про державний суверенітет Російської Федерації. Ну, а коли в Москві сказали «а», то й по всьому СРСР айкнулось. От і пішов «парад суверенітетів» у СРСР.

Українські ж комуністи не хотіли підтримувати починання єльцинської Росії та довго протистояли цій суверенній ідеї. Але в Україні тоді склалися обставини не на користь комуністам, бо їх головний предводітєль був запрошений на роботу в Кремль й покинув Україну. Люди це тикали комуністам на всіх рівнях й українські большевики подумали, що варто буде «кинути кістку» народу, нехай заткнеться. Вирішили, що цією кісткою буде Декларація про державний суверенітет України, бо вже не тільки Російська Федерація такий документ ухвалила, а й інші радянські республіки теж. Певно, що комуністи не надавали належного значення цьому документу, а зиск мали, бо видавали себе за «національних демократів».

У день розгляду цього питання, 15 липня, вияснилося, що для ухвалення документу не вистачає достатньої кількості голосів. Тодішній голова ВРУ РСР пан Леонід Кравчук відклав голосування на наступний день, тобто на 16 липня. З цього приводу було засідання ЦК КПУ де вирішено ухвалити Декларацію про державний суверенітет України, але дехто з оголтєлих комуняк все ж таки не підтримували цю ідею, їх потім виявилося всього чотири «штуки». Навіть нинішній одеський московський уніат, митрополит Агафангел, який тоді був депутатом ВРУ РСР, і той проголосував за ухвалення Декларації про державний суверенітет України.

Зранку 16 липня, без особливих зволікань, бо все вже було узгоджено в комуняцькій камарильї, було ухвалено Декларацію про державний суверенітет України. Але дивним для людей видавалося те, що депутати продовжили пленарні засідання й не вийшли з привітанням до народу. Тільки представники демократичної меншості виходили й розділяли з людьми своє задоволення ухваленим документом, а решта депутатів розглядала питання про якусь колгоспну діяльність.

Довкола ВРУ РСР люди зраділи цій ухвалі. Делегація московських українців на чолі з Петром Перепустом були затійниками різних народних дій під стінами ВРУ РСР, бо мали кілька мегафонів й були дуже активними. Московські українці відправляли кілька делегацій у місяць для підтримки демократичної меншості у ВРУ РСР. Особливо «затятими націоналюгами» були Євген Агітаєв, Володимир Бабко, світлої пам’яті Анатолій Доценко, Віталій Клочко, Сергій Крижанівський, Володимир Мартинюк, Мирослав Чмелик та багато інших.

Московське територіальне об’єднання Руху було одним з фундаторів Української Національної Асамблеї (УНА-УНСО) під проводом славного сина української нації паном Юрієм Шухевичем, двадцятилітній ювілей якої щойно урочисто відсвяткувала вся Україна.

Так от, було вирішено купити багато квітів та скласти 450 букетів й подарувати всім депутатам ВРУ РСР, навіть тим, які проголосували проти ухвалення Декларації про державний суверенітет України. Перед першою перервою в засіданні ВРУ РСР жіноцтво вишикувалося біля входу ВРУ РСР з кількома чудовими букетами квітів (гроші не пошкодували). Решта букетів була рядом «на підхваті». Але, коли почали виходити депутати, то жіноцтво вручало по кілька букетів квітів представникам демократичного блоку, а іншим дісталося декому, дуже мало кому.

Після перерви було оголошено жінкам, які роздавали квіти, що вони поступили неправильно, бо не вручили букети всім депутатам, як було визначено. Вирішили купити ще квітів і у велику перерву знову вручати букети, але всім депутатам. Деякі з жінок були настільки налаштовані проти комуністів, що їх довелося відсторонити від цієї акції. Букети видалися гіршими, бо красивих квітів уже на базарі майже не залишилося, та й коштів було менше, то обійшлися по кілька великих красивих ромашок та троянд в букеті, але вручили кожному депутатові. Як не дивно, але й комуняки були дуже задоволені увагою народу.

Ось тоді, на великій перерві ВРУ РСР, за ініціативи Петра Перепуста, було вирішено святкувати ухвалення Декларації про суверенітет України до кінця цього дня, тобто, до півночі. А розпочати о 18 годині мітингом на площі 50-ти річчя жовтневої революції – це сучасний Майдан Незалежності. Також було заплановано походи вулицями Києва до пам’ятника Батьку Нації Тарасу Шевченку, на Софіївську площу де проголошувалися важливі українські акти тощо.

Перед закінчення цього пленарного дня у ВРУ РСР, приблизно за двадцять хвилин до вісімнадцятої години, колона людей під національними прапорами в піднесеному душевному настрої рушила до площі 50-ти річчя жовтневої революції. Очолювали цю колону делегація московських українців.

Йдучи сучасно вулицею Грушевського, Петро Перепуст у мегафон почав запрошувати перехожих на площу 50-ти річчя жовтневої революції для участі в святковому мітингу на честь Дня Незалежності України, тоді слово суверенітет було замінено на незалежність. І тут Петро Перепуст в мегафон сказав, що від нині ця площа буде називатися Майданом Незалежності й продовжував запрошувати перехожих приєднатися до колони, яка йде на Майдан Незалежності, при цьому додаючи – це колишня площа 50-ти річчя жовтневої революції, а від нині буде називатися Майданом Незалежності. Люди це сприйняли й надалі тільки так її називали, а Київрада через якийсь час вже оформила цю назву в законний спосіб.

А чому саме майдан, а не площа, як це прийнято називати в поселеннях України? Справа в тім, говорить Петро Пере6пуст, що ще в школі, коли вивчали вірш Павла Тичини «на майдані біля церкви…», то він запитав – а що то є за слово майдан? Учителька української мови Ольга Андріївна Хоруженко сказала, що то є теж саме, що й площа. Ця відповідь не задовольнила Петра Перепуста. Енциклопедій в той час «під рукою» не було. Це слово «засіло» десь у підсвідомості на довгі роки. І от, в час емоційного піднесення це слово вирвалося назовні й постало з вуст Петра Перепуста. Красиві слова – Майдан Незалежності!

Власний кореспондент часопису

Сумської обласної організації УНА-УНСО

«Нащадки Святослава» Євген Бобровський.

Advertisements

One thought on “Чи переменують Україну на Малоросію?

  1. І я пам”ятаю, що Україна стала незалежною внаслідок рішення Верховної Ради УРСР, більшість депутатів якої були комуністами чи безпартійними, а не дякуючи колаборантам. В Києві вже багато років існує Майдан Незалежності. Навіщо його перейменовувати? А всілякі байки про героїзм С.Бандери – то для тих, хто не знає історії України. Орест Суптельний пише про Бандерівців та Мельниківців. Так, було 2 течії колаборантів. Але Незалежність Україна здобула остаточно після референдуму, який відбувся в межах конституції радянського Союзу та конституції Української Радянської Соціалістичної Республіки, а не внаслідок громадянської війни чи діяльності диверсантів.
    Чим займався С.Бандера? спочатку він шукав прихисту в гітлерівців. Потім в нього з ними виник конфлікт не через незалежну позицію чи боротьбу за Україну, а небажання підпорядковуватися простій військовій дисципліні, як союзнику. С.Бандеру не знищили в фашистських концтаборах як 6млн. євреїв Європи. Там він перебував замість гаупвахти, оскільки не бувна той час офіцером збройних сил Рейху, а цивільним. Потім, як німці почали відступ, С.Бандера всупив до збройних військ Рейху на правах офіцера та був амністований. Коли Радянська армія та Союзники підійшли до Західного кордону СРСР німці створили УПА. С.Бандера після війни продовжував служити офіцером збройних військ ФРН, професійним диверсантом зі спеціалізацією по організації диверсій в Західних регіонах СРСР, а саме Україні та Білорусії. його вбили не в концтаборі чи ГУЛАГах, а він пережив і Сталіна. С.Бандеру вбили у 1959 році агенти СРСР за спеціальним завданням у Німеччині. Бо Україна страждала від післявоєнних лихоліть, а тут ще диверсанти з Федеративної республіки Німеччини. Народ прохав владу навести порядок. Влада відреагувала. Чого не зробив Сталін, зробив хтось з підлеглих Хрущова.
    А як Україна стала Незалежною? а після ГКЧП в Россії терпець урвався навіть у українських комуністів. Перший Президент України Л.М.Кравчук очолював відділ Ідеології ЦК Компартії України та Верховну Раду. Потім його за громадську позицію обрали Президентом україни. Пізніше він не витримав конкуренції з Кучмою. той був 2 строки. Після Л.Кучми народ обрав В.Ющенка. той протримався весь термін президенства, але на нових виборах навіть не став другим. Тепер Президент україни В.Янукович…

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s