“«Євроньюс» стане першим закордонним цілодобовим телеканалом, який заговорить українською мовою.”


До дня незалежності в Україні планують відкрити україську редакцію
“Euronews”. Зараз ведеться набір кадрів і підготовка роботи редакції. Що про це пише медіа, якою ж буде європейсько-українська Євроньюс, див. далі в підпірці посилань.
ред.

 

Власть откроет в Украине Euronews к Дню независимостиФото: all-world-tv.ru

Євроньюс» українською

Олег БОРОВСЬКИЙ

http://www.umoloda.kiev.ua

Загальноєвропейський інформаційний телеканал EuroNews («Європейські новини») зважує можливість транслювати свої програми у супроводі ще кількома мовами. На цей час телеглядачі мають можливість вибирати звуковий супровід однією iз семи європейських мов: англійською, французькою, іспанською, італійською, німецькою, російською та португальською. Один із керівників телеканалу Філіпп Кайла повідомив, що зважується можливість розширення мовлення ще чотирма мовами: болгарською, турецькою та українською. Четвертою буде, ймовірно, білоруська.

Це великий і дорогий проект як з врахуванням технічної сторони, так і потреби набрати штат перекладачів. Але якщо він буде реалізований, то «Євроньюс» стане першим закордонним цілодобовим телеканалом, який заговорить українською мовою. Російською працюють вже більше десятка популярних закордонних телеканалів.

«Євроньюс» розпочав транслювати свої програми 1 січня 1993 року з французького міста Ліон. Він був задуманий як перший загальноєвропейський інформаційний телеканал, що мав скласти конкуренцію американському інформканалу Сі-Ен-Ен. З цим завданням керівництво каналу впоралося. На цей час «Євроньюс» транслюється на 82 країни Європи, Африки, Північної Америки та Середньої Азії. Його щоденна телеаудиторія становить вісім мільйонів осіб. На телеканалі на цей час працюють 250 технічних працівників та 160 журналістів.
За матеріалами інтернет-видання Parabola.cz.Борис Колесніков – про співпрацю з «Євроньюс»

23-10-10 20:13:03
http://shakhtar.com
Борис Колесніков - про співпрацю з «Євроньюс»

Підписання контракту про створення української версії телеканалу «Євроньюс» стало одним з головних подій останнього тижня. На підписання договору між «Євроньюс» та НТКУ в Парижі прибув віце-прем’єр Борис Колесніков, який останнім часом виступає одним з головних «промоутерів» нової влади на Заході (проекти по Євро-2012, а тепер і «Євроньюс»). Сама церемонія підписання проходила в готелі «Ріц» на Вандомській площі, що в п’яти хвилинах ходьби від Лувру.

Колесніков сформулював кілька причин, за якимиканал «Євроньюс» важливий для України. «Промоушен Україна у світі – це перша і головна задача, – вважає Колесніков. – І я думаю, що новини, зроблені українськими журналістами, будуть тепер більш затребуваними. Взагалі, ми ніколи не станемо цікаві Європі і світу, якщо будемо сидіти, як збиті льотчики. Потрібно діяти. Завдання № 2, за словами Колеснікова, дати українському глядачеві об’єктивні новини. До останнього моменту опозиція ставиться дуже скептично – наводячи аргумент про те, що музику замовляє той, хто платить (а платить зараз кабмін через НТКУ). На самому «Євроньюс» подібні звинувачення відкидають: за словами його гендиректора Міхаеля Пітерса, підписаний з урядом меморандум виключає можливість його впливу на зміст новин. Крім того, керувати української редакцією будуть дві людини – віце-президент НТКУ Валід Арфуш і представник центрального офісу європейського телеканалу.

Втім, навіть незначні зміни в тональності висвітлення Україна в «Євроньюс» могли б піти команді Януковича на користь, адже зараз інформаційна картина в Європі для неї несприятлива. Колесніков бачить у цьому роботу опозиції: «Дуже хороша промоутерська робота була проведена опозицією на Заході. Там дуже талановиті люди – Немиря, Баграєв, Абдуллін. Їм треба серіали знімати, на кшталт «ТАРС уповноважений заявити», і заробляти на наступні вибори. Уявляєте, головний режисер Юлія Володимирівна, креативний продюсер Немиря, плюс Абдуллін де-небудь на режисерській роботі ».

Завдяки цим талантам або з інших причин, але Європа так і не позбулася від кліше «проросійський Янукович» і «прозахідний Ющенко» (варіант – Тимошенко). Європейців навіть важко звинувачувати в цьому – адже і ми самі навіть про серйозні діячів Заходу знаємо тільки те, що запало в голову з повідомлень ЗМІ, на кшталт «скандальний мільярдер Берлусконі». Тому, щоб змінити своє реноме «проросійського», Януковичу потрібно було б грунтовно і голосно побити горщики з Кремлем, як це зробив Лукашенко, – але в плани українського Президента це явно не входить. Залишається лише тривалий шлях поступової зміни масового європейської свідомості, і «Євроньюс» тут, можливо, зіграє найважливішу роль. Причому, мова йде не про те, щоб піарити нинішню владу – вже тільки відмова від іменування Януковича “проросійським”, а Тимошенко – «прозахідної» буде великою перемогою влади. До слова, Міхаель Пітерс на підписання договору з’явився в клубному шарфику донецького «Шахтаря». Показова еволюція, враховуючи, що в 2004 році симпатії «Євроньюс» були явно на боці «помаранчевої революції».

Прес-служба ФК «Шахтар» за матеріалами сайту газети «Сегодня»

3 thoughts on ““«Євроньюс» стане першим закордонним цілодобовим телеканалом, який заговорить українською мовою.””

  1. На фото явно не Борис Колесніков, хоча коли наводиш курсор, показуе, що це саме він. Може мае сенс підкоригувати підпис до фото.

  2. Цікаво, що про це пише пресслужба ФК Шахтар. “Переформатування” в інфо-агентство? 🙂

  3. Та ні, там с статті сказано: “Міхаель Пітерс на підписання договору з’явився в клубному шарфику донецького «Шахтаря»”, Їм все одно, які шарфики, головне, щоб країна платила за ефір і внески.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s