“Їй аплодують у Парижі та Нью-Йорку, в Канаді та Австралії, у Німеччині та Японії, в Бельгії та Фінляндії…”


УКРАЇНСЬКА ПРИМА ВАРШАВСЬКОЇ ОПЕРИ ЗАВОЮВАЛА СВІТ. ОКРІМ УКРАЇНИ
Віктор ВЕРБИЧ
http://www.simya.com.ua
Їй аплодують у Парижі та Нью-Йорку, в Канаді та Австралії, у Німеччині та Японії, в Бельгії та Фінляндії… Проте примадонна Варшавської камерної опери завше репрезентує Україну. З наших співвітчизників тільки вона отрималп польський Золотий хрест за заслуги. Українку Ольгу Пасічник, яка записала майже 40 (сорок!) компакт-дисків, з-поміж яких – золоті та платинові, знає і шанує весь мистецький світ. Окрім рідної країни. У її переліку – сотні нагород і відзнак різник країн. Окрім рідної.  

МАТЕМАТИКА + ПСИХОЛОГІЯ = МУЗИКА
«Стояла я і слухала весну, весна мені багато говорила…». Леся Українка з уст восьмирічної Олі Пасічник звучала дитинно-зворушливо. Дівчатко, використовуючи стілець як сцену, цілком опанувало увагою невеликого родинного кола. Відтак батьки Ігор та Ядвіга розчулено-вдячно аплодували, а на три роки молодша Наталя захоплено дивилася на сестру.
Хоча на перший погляд Ольга, як і Наталя, була приречена повторити шлях чи матері-математика, чи батька-психолога. Однак сталося інакше. «Допомагаючи донькам, – розповідає Ядвіга Августівна, – сама опанувала гру на фортепіано». «Мотивація, бажання чогось досягти у житті, – каже Ігор Демидович, – завжди йшли від наших дітей». Максимальна довіра і віра у дочок, виховання на українських традиціях (Пасічникам докорятимуть, як це вони віддали доньок у неперспективні українські школи з «буржуазним» поглибленим вивченням англійської), свобода вибору таки зробили свою справу.

УЧИТЕЛЬ СТАЄ ЧОЛОВІКОМ
Сьогодні Ользі Пасічник, примадонні Варшавської камерної опери, дарують букети квітів і найщиріших зізнань митці, можновладці, магнати. «У польській столиці я зазвичай перебуваю щонайбільше чотири місяці, – зізнається пані Ольга. – А решта часу – на сценах різноманітних театрів світу». Вона – і Графиня та Сюзанна («Весілля Фігаро»), Паміна («Чарівна Флейта»), Сервілія («Милосердя Тита»)… Геніальний музичний світ Вольфганга-Амадея Моцарта Ольга Пасічник репрезентує як рідну Україну. Тож недарма таку зацікавленість спричиняє кожен її виступ з українськими піснеспівами (із Бортнянського, з народної творчості в обробці Філарета Колесси).

Хай де виступала б (а це ж і лауреатства у найпрестижніших конкурсах), зазвичай поряд чоловік. Річ у тім, що в пані Ольги та на сім років старшого від неї репрезентанта «сильної половини» – синочок Назар, якому чотири роки. Оскільки вік оперної співачки суворо регламентований часом, наша славетна співвітчизниця, завше мріючи продовжити себе в дітях, не могла дозволити собі цього. Адже навіть сценічна перерва впродовж року може виявитися фатальною: творчо поновитися часто не вдається, і місце під сонцем завойовують конкуренти. «Мені довелося співати й на восьмому місяці вагітності, – розповідає Ольга. – А через шість тижнів після народження Назарчика я знову вийшла на сцену».
Чоловік погодився тимчасово залишити працю і виховувати сина. Спершу, коли Ольга була на сцені, неподалік, у залаштунковій кімнатці, на неї чекали Юрій та Назарчик. «Я навіть під час антрактів бігала, аби погодувати немовля. Ми були разом, і це був, мабуть, найкращий період у житті», – згадує співачка.
Ольга познайомилася з Юрієм Плискою, коли той був для неї на «Ви» (викладач, старший на сім років). Хотіла опанувати гру на гітарі. Навчання, зрештою, переросло у кохання, що й засвідчила ще одна українська сім’я.

А МИ У ПОЛОНІ ЧУЖОМОВНОЇ ПОПСИ
Коли пані Ольга на сценах Франції, Японії, США, Голландії, Ізраїлю, Австрії, Німеччини, видається, що у неї все так зоряно… Та цьому передує титанічна праця. Має рацію академік, доктор психологічних наук Ігор Пасічник, що митці такого рівня зазвичай більш успішно та ефективно працюють на Україну, ніж дипломати та політики.
«Я стала прикладом відомої біблійної істини: немає пророків у своїй вітчизні», – каже про себе пані Ольга. – Їх і не може бути, коли в Україні передовсім поціновують російськомовну попсу. І зі сцени палацу «Україна», і з екранів телевізорів, і з fm-«брехунців». Це стало неписаною державною політикою».
«Я всюди признаюся до свого українського кореня, – зізнається прима, – та виступаю в Україні не як своя, а як гість».

ОЛЬГА ПАСІЧНИК увірувала в те, що
…треба бути вдячним кожному дню за те, що він приносить.
…усе складається само собою.
…артистичне життя коротке.
…треба максимально передавати те, що зафіксовано в нотах, і знаходити мінімальне місце для себе.

СіД-інфо
Ольга Пасічник народилася 3 березня 1968 року в Рівному. Закінчила музично-педагогічний факультет Рівненського педінституту, Київську консерваторію, аспірантуру Варшавської музичної академії. Лауреат багатьох міжнародних конкурсів вокалістів.
Чоловік – Юрій Плиска – професор Національного університету «Острозька академія» та Варшавського університету. Сину Назарові – чотири роки. Мати Ядвіга Пасічник – професор математики Національного університету «Острозька академія», батько Ігор Пасічник – ректор найдавнішого відродженого українського вишу.

2 thoughts on ““Їй аплодують у Парижі та Нью-Йорку, в Канаді та Австралії, у Німеччині та Японії, в Бельгії та Фінляндії…””

  1. Працьовита людина, часто співає в Мюнхені. барокові опери, сучасну музику.
    А де можна придбати диски?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s