“Ти ніде у Німеччині не доб’єшся справедливості!”


Продовженням теми українсько-німецьких подружів, ред. Op-ed  все ж посилює акцент на тому, що не все так романтично і щасливо закінчується, як починається. Кілька місяців тому редакція тоді ще “Хати скраю” отримала тривожного листа під заголовком “З надією. Або просто черговий стук у двері у сподіванні на допомогу”(див. внизу.

Ми відразу відреагували і зателефонували до українки Л. Історія дійсно виявилася складною. Ми запропонували жінці звернутися до берлінських адвокатів, які займаються справами українців і росіян. Та навіть вони розвели руками. Юридичні пастки – так називається феномен рівноправ’я в Німеччині. Ти можеш ніби все, але борони боже потрапити в юридичний лабіринт, з якого не має виходу. Правда заплуталася в тому лабіринті. Ред. Op-ed публікує лист брата українки Л. як застереження тим українкам, які завдяки своїй щирій наївності і відкритості, стають використаними в самі найбрутальніші способи з боку своїх “суджених”, завдяки якими стають засудженими німецьким законом. Українки підписують сумнівні папери, беруть на себе відповідальність за непосильні кредити, не усвідомлюючи того, що українці як правило безахистні перед німецькими законами. Як загалом і прості німці, не вплутані в корупційні чи юридичні схеми. Хто захистить українців в Німеччині? Питання аудиторії.

Op-ed

З надією. Або просто черговий стук у двері у сподіванні на допомогу.

Пишу до Вас від імені своєї сорокатрьохрічної сестри Л. Вона — типова заробітчанка четвертого покоління. Після розвалу Радянського Союзу вона залишилася довчатись в медичному університеті в Росії. Після закінчення університету поїхала у пошуках кращої долі у Західну Німеччину.  Там вона познайомилась з чоловіком, від якого народила дитину і з яким живе по цей день. На початку їхнього спільного життя він ставився до неї так, як і слід ставитися до жінки, а декілька років тому розробив підступний план як використати її. Підступом і хитрістю вмовив її підписати документи, які говорять про те, що вона директор фірми, а, натомість, усіма справами на фірмі займався сам. Коли настали скрутні часи кінця 2008 – початку 2009 років, він зрозумів, що фірма прогоріла і час “вішати” усе на мою сестру. Він створив нову фірму, яку зареєстрував уже на себе, вивіз з попередньої фірми усе обладнання на новостворену і таким чином уся відповідальність за справи на старій фірмі повісив на мою сестру. Вона увесь час справно і чесно працювала лікарем і не сподівалася що він усе-таки може її так жорстоко підставити. Окрім того він вчинив просто неймовірне: викрав у моєї сестри її паспорт і на разом з якоюсь іншою жінкою пішов у банк і вони взяли з допомогою того паспорта велетенські кредити на придбання космічно дорогих авто та верстата. Моя сестра зверталася у поліцію, у прокуратуру і куди тільки могла, та усюди її чекали відмовки. Таке враження, що усім байдуже.

З часом з’ясувалося, що усюди: і в поліції, і в прокуратурі, і в адвокатських бюро чоловіка сестри знають і з усіма ними він розмовляв. Можливо заплатив їм за мовчання, а можливо це просто по старій дружбі — так чи інакше, ніде моя сестра не змогла добитися справедливості. Удома він їй щодня, б’ючи, говорив: “Нікуди не ходи, нікому не жалійся. Це лиш збільшує мої витрати на їхнє мовчання. Ти ніде у Німеччині не доб’єшся справедливості. Тобі дві дороги: якщо не борсатимешся і попідписуєш усе, що тобі дадуть мої юристи, то спокійно підеш у тюрму, якщо ж ні — потрапиш у психушку”. Сестра стверджує, що усі її дії випереджуються на крок, телефони її прослуховуються, електронна пошта контролюється і вона по руках і по ногах пов’язана.
Я багатьма способами намагався їй допомогти, та усі мої спроби були марними. Не розумію чому. Недавно знайшов одного німецького журналіста з телеканалу RTL. Він поговорив з моєю сестрою по телефону, обіцяв приїхати до неї, щоби зняти інтерв’ю з нею і надати громадський розголос цій справі, та потім просто пропав з поля зору — не відповідає на дзвінки та й годі. Таке враження, що, як говорить моя сестра, з ним “поговорили”.
Що я хочу від Вас? Хочу, щоби не були байдужими і принаймні звернули увагу на цей акт нищення людської істоти. Хочу, щоби Ви зателефонували до моєї сестри і принаймні вислухали її історію. Якщо Ви зрозумієте, що Ви не спроможні їй допомогти, то, можливо, Ви зможете знайти небайдужих до людської біди, непідкупних принципових людей, які відважаться допомогти нещасній жінці у скруті.
Якщо Ви все-таки вирішите поцікавитися цим випадком і спроможетеся зателефонувати моїй сестрі, то попереджаю Вас, що усі її дзвінки прослуховуються і робиться усе, щоби нівелювати будь-які спроби допомогти моїй сестрі.

P.S.: Будь ласка, не сприймайте цю справу як розіграш, або як гру хворої уяви. Ця історія неймовірна, та вона реальна. Дуже надіюся на Ваше розуміння і допомогу…

З повагою, М.

Advertisements

2 thoughts on ““Ти ніде у Німеччині не доб’єшся справедливості!”

  1. на жаль, був я свідком подібної істрії в Баварії. Жінці з іншої словянської країни чоловік зумів відібрати довє дітей виганяючи її одну назад в країну походження. В останню хвилину вдалося українській громаді зупинити її відїзд та через суди повернути її дітей. Справа була настільки складною, що в чоловіка були рішення німецьких судів, які лишали її материнських прав. З допомогою друзів та чесних адвокатів вдалося повернути дітей матері а того чоловіка бодай на деякий час закрити в тюрмі. Корисним є звертатися за допомогою а ща краще з питанням про пораду до Української Церкви. Я сам священик і можу порекомендувати відповідного юриста. Такі юристи не все розмовляють українською чи російською але в більшости є добрими професіоналами-юристами потрібної царини німецького законодавства.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s