“Форма організації спільноти науковців на основі спеціалізованого сайту…”


Група науковців Львівської політехніки започаткувала новий перспективний суспільно-орієнтований проект – “Українська наукова інтернет-спільнота “Наука-Онлайн”. В основі проекту – спеціалізований веб-сайт www.nauka-online.org, який надає широкий спектр можливостей для українських науковців з усіх регіонів України та світу.

Українська наука відчуває проблеми з розпорошенням наукових кадрів по світу. Наші вчені працюють у багатьох країнах, досягають значних результатів у закордонних наукових центрах та навчальних закладах. Так зростає потенціал української науки, її авторитет у світі. Проте його наразі не вдається використати в повному обсязі.
Великі відстані, культурні бар’єри та корпоративні обмеження стають на заваді повноцінній науковій співпраці та обміну досвідом наукової роботи. На жаль, і в самій Україні співпраця вчених різних закладів часто не є системною і достатньою для формування єдиного наукового поля.
Учасники спільноти можуть брати участь у публічних дискусіях, розміщувати інформацію про наукові конференції та інші події, розміщувати запити на пошук партнерів та організацію співпраці, вести приватне листування з іншими учасниками спільноти. На сайті можна організовувати робочі групи за інтересами, де може тривати і публічна, і приватна робота. На сайті також функціонує найповніший в інтернеті календар українських наукових подій, де можна у зручній календарній формі переглянути перелік конференцій, що відбуваються в Україні. Цікавою також є ініціатива розміщення на сайті електронних версій наукових статей та авторефератів дисертацій учасників спільноти – у перспективі це може суттєво підняти індекси цитування цих авторів.
Форма організації спільноти науковців на основі спеціалізованого сайту виглядає оптимальним вирішенням проблеми налагодження комунікації українських учених та організації географічно розділених наукових груп в умовах дороговизни поїздок та часто необґрунтовано завищеної вартості участі у наукових конференціях.

Отож, науковці Львівської політехніки д.т.н. А. М. Пелещишин, к.т.н. П. І. Жежнич, к.т.н. Д. О. Тарасов, к.т.н. Р. О. Голощук, асистент кафедри ІСМ Ю. О. Сєров започаткували проект, що може стати одним з чинників процесів інтеграції української науки у цілісне наукове поле.
Запрошуємо викладачів, аспірантів, магістрів Львівської політехніки до участі у проекті “Українська наукова інтернет-спільнота “Наука-Онлайн” задля зміцнення авторитету Львівської політехніки як провідного наукового-освітнього закладу України та присвоєння їй статусу дослідницького університету.

Advertisements

One thought on ““Форма організації спільноти науковців на основі спеціалізованого сайту…”

  1. Чудово! Маємо шанс спілкуватися!.
    Бажаю широти поглядів та щирості у взаєминах.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s