“Ідея – показати обширність скіфського світу, який тягнеться від Туви ка Берліна, де виявлені найзахідніші поховання скіфів.”


Трохи застаріла, але цікава інформація. Бо актуальна.

Op-ed.

 

http://otherside.com.ua/

[12.07.2007]

Сенсація: германці і слов`яни мають спільних предків

У минулі вихідні в Берліні відкрилася виставка «Під знаком золотого грифа: царські могили скіфів», на якій представлені сенсаційні знахідки німецьких і російських археологів, зроблені на території Туви, Монголії і Алтайського краю. Експонати, представлені на вставці, явно свідчать про те, що германці і слов`яни мають загальних предків. У німецьких ЗМІ розвернулася дискусія на тему, чи визнають німці своє азіатське коріння.

Всесвітньо відомий вчений президент Німецького археологічного інституту Герман Парцингер вважає, що серед степових кочівників – скіфів, що прийшли з Південної Азії, 70 або 80% складали європейці.

На виставці, співорганізатором якої виступив Берлінський музей, представлені експонати з Алтая, з Казахстану, Північного Ірану, Південного Уралу, Сибіру, Кубані, України, Румунії. Ідея – показати обширність скіфського світу, який тягнеться від Туви ка Берліна, де виявлені найзахідніші поховання скіфів.

Відкриттю виставки в Германії надають велике значення: досить сказати, що на церемонії відкриття виступили міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер, міністр культури країни, посли держав, на території яких проводилися розкопки.

Багато німецьких ЗМІ розглядають цю подію як спробу розвінчати один з найстійкіших національних міфів – міф про германців як про «біляві бестії нордичного походження».

«Морально жителям Німеччини, боюся, буде задоволене складно прописати скіфів в пантеон своїх предків. Куди прівичнєє проводити себе від стародавніх греків або римлян, принаймні в тому, що стосується культури», – затверджує коментатор радіостанції Deutsche Welle. «У історії людства завжди були міграції. У Центральній Азії аж до скіфського часу жили європейці. Але люди тут, в Германії, в Європі взагалі,

цього часто не знають або не розуміють», – затверджує Герман Парцингер.

«Якщо люди знатимуть, що історія Німеччини і історія Росії – це не тільки слов`яни і германці, що є так багато фактів і елементів, які у нас загальні, – ніхто і подумати не зможе, що він кращий або гірший, ніж інший. У цьому теж полягає роль історії і археології: навчити людей поважати один одного», – стверджує учений.  Взгляд http://www.vz.ru/society/2007/7/10/93373.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s