“Остання субота листопада є Днем вшанування пам’яті жертв Голодомору, який відзначатимуть українці цілого світу.”


Блог Олександра Гриба
http://www.bbc.co.uk
“Діаспора вам допоможе”

Olexander Hryb Olexander Hryb | 2010-11-24

У Лондоні відкрилася виставка плакатів на тему відзначення пам’яті жертв Голодомору в Україні. Її відкрито у холі української православної афто-кефальної церкви за ініціативою Союзу українців Британії. Діаспора із занепокоєнням спостерігає, як в Україні питання історії дедалі більше розглядають під кутом зору, вигідному Москві. Вебсайт СУБу також засудив факт демонтажу меморіальної дошки в’язню радянських таборів кардиналу УГКЦ Йосипу Сліпому у Харкові, де він перебував в ув’язненні.

Holodomor, Ukraine, art, poster, genocide 

Один з керівників СУБу Федір Курляк з цього приводу написав:

“Для тих, хто нічого не чув про кардинала Сліпого, дозвольте мені провести аналогію. Уявіть собі, якби у Кракові зірвали меморіальну дошку Папі Івану Павлу Другому, або меморіальну дошку на в’язниці у Південній Африці, де відбував покарання Нельсон Мандела. Чи викликало б це обурення? Звичайно! Але Україна “погоджується”, що такі “випадки” можуть “траплятися”. Головна причина цьому, можливо, у тому, що країна не спроможна погодитися з власним минулим!”.

Українці кількох хвиль еміграції до англомовних країн Заходу все ще сподіваються, що освітня кампанія в Україні допоможе їхнім землякам дійти згоди в розумінні складної історії історичної батьківщини. Конгрес Українців Канади готує освітній проект поширення DVD з історичним фільмами в Україні, які висвітлюють репресії проти українців у 20-му столітті. Проект так і назвали “Діаспора вам допоможе”.

Проте, чи браком історичних знань пояснюється історична амнезія української влади?

 

Професор Королівського військового коледжу Канади Любомир Луцюк написав з цього приводу так:

“Я став свідком дивної події. Політик вшанував пам’ять жертв геноциду у країні, де відбулися події, тоді як президент тієї країни проігнорував це, і твердить, що геноциду не було. Тим політиком був прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер. Президент України Віктор Янукович не прийшов. Як повідомляють, він ніколи не відвідував київський музей Голодомору 1932-33 років. …пан Гарпер може пишатися, що зарахував Канаду до кількох славних націй, які визнали Голодомор геноцидом, і таким чином висвітлив тих, хто відмовляється визнавати – організаторів злочину”.

Остання субота листопада є Днем вшанування пам’яті жертв Голодомору, який відзначатимуть українці цілого світу. У Лондоні люди прийдуть на панахиду за померлими безневинними душами і відвідають виставку плакатів. У Києві є музей Голодомору, де, напевне, чекатимуть президента України. Жодна освітня кампанія діаспори не зможе допомогти йому туди прийти. Це рішення може ухвалити лише він сам.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s