“На момент порушення справи він уже був у Німеччині.”


Ред. звернула увагу на статтю (див. внизу) про самоздачу Богдана Данилишина українській владі тільки тому, що не зрозуміло стало чому, перебуваючи на лікуванні в Німеччині, пан Данилишин не здався поліції в посольстві в Берліні або іншій консульській установі? Не міг, як це стається з іншими, додзвонитись? Щось кінці не сходяться.
ред.
Юрій Дощатов
Данилишина ніхто не ловив, він сам зустрівся з українськими слідчими

Адвокат Богдан Данилишина Степан Українець заявляє, що екс-міністр економіки сам вирішив зустрітися з українськими слідчими і добровільно прийшов на цю зустріч в посольстві України в Чехії, де і був затриманий. Про це пан Українець розповів в інтерв`ю УНІАН.

За яких обставин відбулося затримання Данилишина в Празі? У Генпрокуратурі заявили, що це сталося після його звернення до лікувальної установи, де він нібито «засвітився».

Я хочу категорично спростувати цю інформацію, оскільки все відбувалося у нас, адвокатів, на очах. Коли ми з Богданом Михайловичем зайшли в Празі до посольства України, слідчі Генеральної прокуратури, які приїхали до Чехії, затримали його просто в посольстві, вручили ухвалу про порушення кримінальної справи і допитали.

Тобто, його затримали в посольстві України в Празі?

Так.

І він сам туди прийшов? Виходить, він фактично здався?

Богдан Михайлович сам виявив бажання зустрітися із слідчими прокуратури. Він прийшов до посольства у супроводі адвокатів.

Річ у тому, що Богдан Михайлович, ще перебуваючи в Україні, неодноразово ходив на допити як свідок, і щодо нього не було обрано ніяких запобіжних заходів, зокрема підписки про невиїзд. Саме тому він, як вільна людина, поїхав на лікування до Німеччини. До цього він проходив лікування в Україні. У нього загострення хвороби печінки, проблеми з хребтом. Лікування в Україні не дало бажаного результату, тому він поїхав на лікування до Німеччини. До речі, ми надали українським слідчим документи, які підтверджують необхідність лікування і факт його проведення.

А що він робив у Празі? Він намагався ховатися?

У жодному разі. На момент порушення справи він уже був у Німеччині.

Його місце перебування було відоме, йому дзвонили журналісти однієї з газет, і якщо у когось було б бажання його знайти, то це можна було зробити.

Після лікування в Німеччині, переконавшись, що він насправді в розшуку, Богдан Михайлович побажав зустрітися з правоохоронними органами України. З їх боку було бажання зустрітися в одній з країн ЄС. Була обрана Чехія, а саме посольство України в Чехії. Ми, як адвокати, доставили його з Німеччини до Праги.

Тобто це не результат роботи Інтерполу і поліції Чехії?

Абсолютно ні. Подібна інформація не відповідає дійсності. Він приїхав абсолютно добровільно, але чомусь прокуратура виставила все так, ніби він ховався і його зловили.

Як відбувалося затримання в посольстві?

Там слідчі української прокуратури пред`явили йому певні документи, проте не надали жодного реального доказу, який міг би витримати юридичну критику. Не складаючи протоколу про затримання, вони в примусовому порядку вивели Данилишина з посольства і передали до рук чеської поліції. Тобто, громадянина України в приміщенні посольства України в Чеській Республіці вивели і передали чеській поліції.

Коли це було?

У понеділок 18 жовтня в другій половині дня.

Проте посольство України в Чехії начебто спростовує інформацію, що на цьому тижні Данилишин був у посольстві.

Так, спростовує, але я думаю, що ми доведемо це – адже дійсно все було так. Ви ж розумієте, в посольстві працюють люди, які не можуть піти проти Генпрокуратури. Думаю, зрозуміло, чому.

На зустрічі і при затриманні був присутній посол України?

Ми не спілкувалися з послом. Нас провів до посольство співробітник посольства. Не можу назвати його посаду. Він завів нас до кабінету, де сиділи слідчий і прокурор управління з нагляду за транспортом і підприємствами оборонної промисловості.

Чи вважаєте ви і Данилишин законними звинувачення в його адресу?

Усі звинувачення не можуть бути законними.

На чому може будується законне звинувачення? На доказах, одержаних законним шляхом. Згідно з Конституцією, докази, що є у слідства, одержані незаконним шляхом. Вони недостатні. У зв`язку з цим звинувачення не може бути законним. Якщо слідчі порушували законодавство в посольстві в Чехії, то які порушення могли б бути, якби він повернувся до України!

А він розглядає можливість просити політичного притулку в Чехії?

Богдан Михайлович розглядає цей варіант, але поки не вирішив, чи варто просити притулку. Він дуже хоче повернутися до України, але побоюється, що проти нього дії правоохоронних органів будуть ще грубішими і незаконними, ніж у посольстві в Чехії.

Коли він їхав до Німеччини, то однозначно знав, що після проходження лікування повернеться до України і продовжить займатися наукою.

Чому ви кажете, що докази одержані незаконним шляхом?

Звинувачення будується на певних експертизах. Згідно з кримінально-процесуальним законодавством, коли той чи інший слідчий виносить рішення про призначення експертизи, він повинен ознайомити з ним підозрюваного, звинуваченого або підсудного для того, щоб ця людина могла поставити запитання щодо експертизі і могла захищатися всіма дозволеними законом способами згідно із ч. 5 ст. 55 Конституції. У даному випадку було грубо порушено право на захист. А якщо це так, то звинувачення не може бути законним.

Чи можете ви сказати, хто забезпечив Данилишину послуги адвоката?

У нас договір з Богданом Михайловичем. Ми не виступаємо від якої-небудь політичної сили.

А як себе зараз почувається Богдан Михайлович і де він перебуває?

Він почувається нормально. Богдан Михайлович перебуває в Празі в спеціальній установі, де утримують осіб, затриманих у зв`язку з тим, що перебувають в міжнародному розшуку.

Він у камері?

У цьому приміщенні мінімально необхідні умови для життя. Але, звичайно ж, вони не відповідають тим, яких заслуговує академік НАН України, професор і взагалі чесна людина і творча особистість.

***

Раніше повідомлялося, що екс-міністр економіки України Богдан Данилишин звинувачується в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 “зловживання владою або службовим станеовищем” Кримінального кодексу України. Наслідком, за інформацією МВС України, стало нібито неефективне і надмірне витрачання державних коштів, що, а свою чергу, спричинило збитки державі в особі Міністерства оборони України на суму 13,9 мільйона гривень.


Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s