“правляча нині влада збирається відібрати в нас не лише свободу, але й мову”


http://maidan.org.ua

на фестивалі повстансько-патріотичної пісні “Гайдамака.UA” в місті Ірпені, що під Києвом, відбувся флеш-моб “Бий на сполох!”, спрямований на захист української мови.

Після виступу легендарного гурту “Рутенія” Євген Ніщук, відомий як “Голос Майдану” (саме він був ведучим на сцені Майдану Незалежності під час Помаранчевої революції), повідомив присутнім, що правляча нині влада збирається відібрати в нас не лише свободу, але й мову, підготувавши відповідний законопроект, який має бути ось-ось проголосований у Верховній Раді. І закликав усіх прийти в понеділок 4 жовтня о 10.30 до Комітетів Верховної Ради (вул. Грушевского, 18/2) на організовану Громадянським рухом “Відсіч”, Рухом добровольців “Простір свободи” і Громадською кампанією “Новий громадянин” акцію з вимогами не вносити вбивчий для української мови законопроект до порядку денного Верховної Ради (цього дня у приміщенні комітетів засідатиме Погоджувальна рада, яка формуватиме порядок денний на пленарний тиждень). А сьогодні Є. Нищук запропонував провести репетицією цієї акції – вдарити на сполох, закликавши усіх присутніх кілька хвилин синхронно постукати всіма підручними предметами або й просто долонями відбивати ритм слідом за барабанщиком “Рутенії” та групою молоді з відрами та наповненими камінцями пластиковими пляшками, яка розташувалася біля намету з написом “Час дати Відсіч” (на молодих людях були також футболки і наліпки з аналогічним написом).

Учасникам фестивалю також роздавалися листівки із закликом прийти на акцію, так що нардепук (народний депутат України) Вадим Колісниченко, який написав до СБУ у кращих традиціях сталінських часів донос на організаторів фестивалю, може бути втішений: хоч щось у його пасквілі виявилось правдою. На фестивалі дійсно мав місце “заклик до дії молодих українців”.

“Ми створюємо шум, бо вони хочуть, щоб ми мовчали. Але якщо сьогодні ми будемо мовчати, маючи законні права на дії, які не порушують жодного закону чи жодної норми права, то завтра вони приймуть такі закони, що ми не зможемо робити і цього за встановленими ними правилами. “, – сказав один з учасників флеш-мобу Леонід Тонковид, згадавши принагідно про законопроект “Про мирні зібрання” № 2450, проти прийняття якого влітку цього року активно виступав разом з цілою низкою інших організацій і Громадянський рух “Відсіч”, активістом якого він є. Тоді громадськості вдалося добитися, аби попередньо запланований до розгляду на сесії законопроект не було внесено до порядку денного, і зараз його (хоч і без пропозицій громадськості, висловлених на Комітетських слуханнях) спрямували на розгляд до Венеціанської комісії.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s