“хочемо створювати корисні проекти для допомоги молоді української діаспори у тих питаннях, які є актуальними на сьогодні.”


Вельмишановна редакціє,
надсилаємо Вам інформацію про І Міжнародну літню
школу, яка успішно відбулася в липні цього року на базі Міжнародного інститут освіти,
культури та зв'язків з діаспорою Національного університету "Львівська
політехніка"  та  декілька фотографій. Ми є вашими постійними читачами вашого порталу, який ми дуже високо цінуємо, адже добре розуміємо, наскільки важливим є для
української громади не лише Німеччини, а й інших країн світу такий цікавий і різнобічний
інтернет-ресурс.
Ми відкриті для різноманітних спільних проектів. Зокрема, хочемо створювати корисні проекти для допомоги молоді
української діаспори у тих питаннях, які є актуальними на сьогодні.
Зараз проводимо якраз моніторин та аналіз.
Також літня школа 2010
стала першою ластівкою, яка засвідчила потрібність наших ідей та
діяльності,  і яка стане одним  із  видів  діяльності  нашого
інституту. Саме тому хочемо інформацію донести як до ширшого загалу і отримати реакцію на неї.

З повагою та найкращими побажаннями,

Ірина Гладун,
відповідальна за зв'язки з громадкістю

-- З повагою, press mailto:press@miok.lviv.ua

Перший крок зроблено!

Львів гостинно відчинив двері для учасників І Міжнародної школи україністики «Крок до України»

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» на два тижні перетворився на фантастичну суміш шкільних класів, етнографічної студії, кінотеатру та клубу зустрічі друзів: тут проходила І Міжнародна школа україністики «Крок до України». 20 студентів з Росії, Польщі та Франції з 5 до 16 липня 2010 року вивчали та вдосконалювали українську мову, знайомилися з елементами української культури у різних її проявах – від фольклору до сучасного мистецтва, а найголовніше – відкривали для себе Україну, хтось вперше, а хтось просто заново.

Заняття проходили у трьох групах (рівень А, В і С), так що кожен студент навчався відповідно до свого рівня знань. Викладачі намагалися створити у своїх групах максимально сприятливу та відкриту атмосферу дружнього спілкування, що допомогло студентам долати мовний бар’єр, за максимально короткий час вивчити якомога більше, ніби й не докладаючи особливих зусиль. У цьому дуже допомогли навчальні посібники, розроблені у МІОК: «КРОК-1» для початкового та «Автостопом по Україні» для завершального етапу вивчення мови.

Особливою популярністю у студентів користувалися пообідні заняття: кіноклуб, етнографія та екскурсії Львовом. І хлопці, і дівчата з задоволенням робили ляльки-мотанки – адже це унікальний сувенір, та ще й зроблений своїми руками, який кожен з них зміг повезти додому. Перегляд сучасних українських фільмів супроводжували цікаві дискусії. А прогулянки вулицями Львова у поєднанні з цікавим розповідями, сподіваємося, залишаться у пам’яті студентів надовго.

Школа стала для студентів справжнім кроком до України. Адже вони не лише вивчили тут слова чи граматичні правила – вони знайшли щось більше: справжню, живу Україну, яка промовляє до них архітектурою міста і розмовами на вулицях, піснями у дружньому колі та щирістю нових друзів, яких вони тут знайшли.

Бажаємо нашим студентам подальших успіхів у вивченні української мови і нових успішних кроків до України!

Команда літньої школи:

Олеся Палінська, Олег Качала, Оксана Туркевич, Галя Шміло, Оля Пташник,

Богдан Сиванич

З відгуків студентів

Олександр Двоєконко (Росія, Саратов):

Організація на досить високому рівні. Мовні заняття – люкс! Чим більше спілкування на заняттях – тим краще. Дуже цікаві заняття з етнографії, особливо сподобалось те, що могли щось зробити своїми руками.

Лука Чижевський (Польща, Люблин):

Весь едукаційний процес проходив із врахуванням потреб студентів. Книжки дуже гарні, повинні бути доступні у всьому світі. В екскурсіях дуже сподобалась мені добра підготовка Богдана, котрий не тільки показував місця, а також цікаво розповідав про їхню історію та події, пов’язані зі Львовом.

Ганна Качук (Польща):

Думаю, що це добра ідея, щоб оглядати українські фільми. Наша мова тоді стає гарніша.

Олександра Климчук (Росія, Воронеж):

Сподобалось те, що було багато обговорення, розмовної мови. Побільше б граматичних вправ. Цікаво було ознайомитись з суржиком, сленгом, гуцульською лексикою.

Денис Панченко (Росія, Москва):

Все було добре. Наш викладач Олег усе робив гарно. Було багато потрібної інформації. Заняття з етнографії – Олечка просто супер, ляльку-мотанку я запам’ятаю назавжди!!!

Софія Френк’єль (Франція, Париж):

Цікаві матеріали, дають сучасну картину України. Хотілось би ще порівнювати різні області України (що спільне, що їх відрізняє).

Марія Шуляк (Росія, Саратов):

Заняття з Оксаною мені дуже сподобалися, у неї чудова манера викладання. Я відчуваю прогрес у моєму вмінні розуміти і говорити українською. Інші викладачі також мені дуже сподобались.

One thought on ““хочемо створювати корисні проекти для допомоги молоді української діаспори у тих питаннях, які є актуальними на сьогодні.””

 1. Дуже приємна і радісна новина.

  Радує, що були українці з Росії. Адже там найбільша наша Діаспора. Але багато українців мають лише прізвища українські, але свідомістю то вже давно московські люди.

  Тим більше така подія радує.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s