“Конференція відбувалася в межах Десятого міжнародного літературного фестивалю”


У Берліні науковці обговорили долю архівів держбезпеки СРСР
10:26, 21.09.2010
В Берліні 17–19 вересня відбулася міжнародна наукова конференція «Роз’яснення супроти мовчання. Структури державної безпеки, діячі мистецтв та критичний аналіз комуністичних диктатур».

http://www.zaxid.net

Науковці з 13 країн Східної та Південно-Східної Європи обговорювали долю архівів держбезпеки тоталітарного СРСР та його сателітів. Вже у вступному слові організатори висловили стурбованість ситуацією в Україні і розпочатим тиском на істориків.

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, Науковці аналізували, як після змін політичних систем у Східній Європі різні країни поводилися з документацією органів держбезпеки.

Учасники конференції вважають, що надзвичайно важливим є надавати доступ до колись таємних архівів. “Це робиться для того, аби майбутні покоління знали і пам’ятали про минуле диктатур. Така пам’ять — це гарантія, що злочини не повторяться”, — аналізує Володимир В’ятрович.

В’ятрович розповів, що “архіви відкривалися різними способами, через створення окремих інституцій чи просто через надання доступу. Але головним принципом завжди було право жертв знати правду про минуле”.

Україну на конференції представляли літературознавець, дисидент Євген Сверстюк та історик Володимир В’ятрович. На конференції була присутня Маріанне Біртлер, уповноважена з архівів Міністерства держбезпеки НДР, з Росії прибув один із засновників “Меморіалу” Олександр Даніель, з Польщі — історик та публіцист Казимир Вуйцицький. Були представники Румунії, Молдови, Словаччини, Угорщини, Білорусі, країн Прибалтики, Словенії, Македонії, Сербії, Чехії, Франції.

Конференція відбувалася в межах Десятого міжнародного літературного фестивалю. Співорганізаторами конференції є також відомство Уповноваженої з архівів Міністерства держбезпеки НДР, Фонд дослідження диктатури СЄПН і Фонд Генріха Бьолля.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s