“Згодом доля таки усміхнулася Олені та звела її в Берліні з місцевим музикантом, колишнім латишем з ризькою консерваторською освітою Ґідеоном Шперлінґом (Gideon Sperling).”


http://www.ut.net.ua
Співачка зачарувала Німеччину українською піснею

Після важкої операції на голосових зв’язках колишній харків’янці Олені Стеценко довелося починати вокальну кар’єру практично «з нуля».

На Олену Стеценко все валилося «як сніг на голову» – брак коштів на операцію, негаразди в сім’ї, шалений нервовий стрес та розлучення. До того ж на її утриманні опинилося двоє синів – чотирнадцятилітній Даніель та одинадцятилітній Давид.

Згодом доля таки усміхнулася Олені та звела її в Берліні з місцевим музикантом, колишнім латишем з ризькою консерваторською освітою Ґідеоном Шперлінґом (Gideon Sperling). Талановитий піаніст та композитор, як з’ясувалося, був водночас похресником відомого маестро Раймонда Паулса. Шперлінґ допоміг Олені повірити в себе і закохав її у джаз.

Далі співачці з великими труднощами професійно «поставили» голос. Згодом в українсько-латиського творчого тандему з’явивлась своя аудиторія.

Як розповіла Олена Стеценко, берлінська публіка найбільше любить слухати у її виконанні легендарну класичну баладу Over the Reinbow.

«Мене з Ґідеоном запрошують люди, які цікавляться джазом, тобто ця аудиторія вже підготовлена. І це люди різного віку – це і молодь 15-16-ти років, яким було це привинуто просто – батьками чи колегами, це і люди середнього віку від 30-ти до 50-ти, і старшого віку – люди, які просто захоплені, яким це дуже подобається», – пояснила співачка.

Між іншим, у списку «Пісень століття» Американської асоціації звукозаписувальних компаній та Національного фонду мистецтв пісня Over the Rainbow посіла перше місце.

Крім джазу та класичних оперних творів, співачка залюбки виконує німецькі, польські та іспанські пісні, російські романси та український фольклор.

«Кожного року я виступаю у нас на Innsbrucker Platz, там є такий Sommerfest – Літній фестиваль. Німці – це переважна публіка, і я мушу сказати – я обов’язково, на кожному концерті, співаю одну-дві, але українських пісні. Ви знаєте, який шквал оплесків іде від публіки – вони так їх люблять! Це наша величезна українська культура, і я пишаюся тим, що я українка. Всі підходять і кажуть: «А чому би Вам не зробити просто концерт українських пісень?» Ну то я кажу – ну то запросіть, – то я зроблю, – будь-ласка!», – розповіла  Стеценко.

На разі співачка повністю підготувала до випуску свій перший пісенний альбом. Залишається лише знайти щонайменше 50 тисяч євро для його видання.

Advertisements

One thought on ““Згодом доля таки усміхнулася Олені та звела її в Берліні з місцевим музикантом, колишнім латишем з ризькою консерваторською освітою Ґідеоном Шперлінґом (Gideon Sperling).”

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s