“Серед спеціальних гостей «Форуму видавців» будуть Януш Лєон Вишнєвський, Марек Краєвський, Кшиштоф Варга (Польща), Терезія Мора (Німеччина), Лєонід Юзефовіч, Боріс Дубін, Лєв Рубінштейн, Міхаіл Фрідман, Євген Бистрицький, Мирослав Маринович, Оксана Забужко, Ольга Богомолець, Леонідас Донскіс (Литва) та інші гості.”


XVII Міжнародний «Форум видавців», який представить і релігійні новинки, здивує книгоманів своєю масштабністю

www.risu.org.ua

exklusiv.gifknuga.jpgЦьогоріч у рамках XVII Міжнародного «Форуму видавців» з 15 по 19 вересня відбудеться V Міжнародний літературний фестиваль (15-19 вересня), Бізнес-форум (16-18 вересня), конкурс «Найкраща книга Форуму – 2010» і вперше відбудеться Західноукраїнський Бібліотечний форум (15-17 вересня). Також організовано понад 300 акцій, а саме концертів, літературних вечорів, конференцій, тренінгів та презентацій.

Форум видавців збере понад 790 учасників, з яких 291 автор, 252 стендові учасники, 70 бібліотек, 30 книгарень, а також громадські організації, інститути післядипломної освіти, літературні організації, фонди, заклади культури та освіти.

«Жодне інше місто України не виділяє таких коштів на розвиток книговидання і літературних фестивалів, правда жодне інше місто не має таких фестивалів», – зазначила президент «Форуму видавців» Олександра Коваль.

За словами О. Коваль, вже розпочалась продуктивна співпраця із науковою бібліотекою Львівського національного університету імен Івана Франка. Василь Кметь, директор бібліотеки Львівського національного університету імен Івана Франка, поділився: «Сама університетська освіта найчастіше є тим важливим показником для корегування видавничого ринку, адже універсалізація наукового знання, розробка нових підходів у суто наукових проблемах в освітніх процесах так чи інакше визначає відповідні аспекти універсалізації культури читання. Тому я особисто, представляючи як академічну спільноту, так і спільноту наших наукових бібліотек, вважав доцільним залучення і формування такої співпраці».

Василь Кметь розповів, що «на базі наукової бібліотеки упродовж останніх років у нас проводиться низка заходів, презентацій, які і в рамках Форуму будуть продовжені, адже бібліотека як місце зустрічі видавця і читача повинна виконувати свою комунікативну функцію. І якщо йдеться про участь у цьому академічних спільнот, то участь університету беззаперечна». Через розширення географії місця засідання учасників Форуму цьогоріч різноманітні заходи і акції проводитимуть й у головному читальному залі наукової бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка.

Forum.jpg

Галина Дорощук, начальник управління культури і туризму Львівської обласної державної адміністрації, розповіла, що «Форум видавців – це презентаційна можливість показати наш регіон, який прагне до інтелектуального розвитку, поваги до книги, читання. Цьогоріч управління культури виділило 100 тисяч гривень для організації форуму, адже це ніша, в яку потрібно інвестувати кошти». За словами Г.Дорощук, Західноукраїнський Бібліотечний форум – хороша нагода для розширення співпраці керівників наукових універсальних бібліотек західного регіону. «Також з 2006 року ми зініціювали прийняття обласної програми поповнення збереження бібліотечних фондів. І це дасть можливість на пряму закупити літературу, яка вкрай необхідна для бібліотек як міських, так і центральних бібліотек районів та сіл області. Особлива увага є до дитячої літератури», – акцентувала вона.

«Для нас Форум – це не лише нагода поповнення фондів, а й форма корегування власних розробок», –  розповів директор бібліотеки ЛНУ імен Івана Франка, – «Завдяки Західноукраїнському бібліотечному форуму, матимуть нагоду зустрітися різні представники бібліотечних середовищ, обмінюватися досвідом».

Любов Коломієць, заступник начальника управління культури і туризму Львівської ОДА, нагадала, що «за останні чотири роки зросла фінансова підтримка заходів – за ці роки було використано мільйон чотириста двадцять шість тисяч гривень на підтримку заходів Форуму. І ми плануємо продовжувати цю роботу і надалі». «А на поповнення бібліотечних фондів, – сказала Л. Коломієць, – виділено один мільйон гривень. І це є показником того, що місто зацікавлене у тому, щоб його мешканці, а особливо діти, читали сучасну літературу».

Координатор літературного фестивалю Григорій Семенчук зазначив: «Мета організаторів фестивалю – розширення фестивалю, а особливо його географії та формату. Цього року V Міжнародний літературний фестиваль проводиться в рамках XVII Міжнародного «Форуму видавців» і є повноцінним мистецьким  заходом, який може задовольнити будь-які смаки, адже буде музика, відео, художні виставки. Він наголосив, що це радше мистецький фестиваль, де провідною темою залишається література».

Серед акцій літературного фестивалю буде Ніч поезії і музики нон-стоп, Молода республіка поетів та виступи музичних гуртів «Перкалаба», «Даха-Браха», «АукцЫон» (Росія) і Тарас Чубай.

На Форум видавців завітають письменники із 24 країн світу: України, Австрії, Польщі, Афганістану, Великобританії, Росії, Грузії, Сербії, Румунії, Чехії, Швеції, Швейцарії, Хорватії, Сербії, Данії, Ізраїлю та інших.

Щодо релігійної тематики, то за словами президента громадської організації «Форум видавців», «Почесним гостем Форуму буде о. Ксаверій Кнотц із Польщі, який презентуватиме свою книгу «Секс, якого не знаєте. Для подружжів, які люблять Бога».

«Ця книга викликала жваве обговорення і серед клерикалів, і серед світської аудиторії. Спілкування із такою людиною обіцяє бути дуже корисним і цікавим і для агностиків. Щодо видавництв, то у нас завжди присутні видавництва «Свічадо» та «Місіонер», видавництво Українського Католицького Університету, бібліотека Львівської Духовної Семінарії Святого Духа», – сказала О. Коваль.

Книгоманам на форумі запропонують свої книги Асоціація Християнських видавництв України, Західне регіональне біблійне товариство України, видавництво «Дух і літера», «Духовна вісь», «Брайт букс» та книгарня «Аве Марія» (м. Київ).

Серед спеціальних гостей «Форуму видавців» будуть Януш Лєон Вишнєвський, Марек Краєвський, Кшиштоф Варга (Польща), Терезія Мора (Німеччина), Лєонід Юзефовіч, Боріс Дубін, Лєв Рубінштейн, Міхаіл Фрідман, Євген Бистрицький, Мирослав Маринович, Оксана Забужко, Ольга Богомолець, Леонідас Донскіс (Литва) та інші гості.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s