“Плідна співпраця Посольства з…”


Співробітництво в культурно-гуманітарній сфері
http://www.mfa.gov.ua

Основу  договірно-правової бази співробітництва у сфері культури складає Угода між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво у галузі культури від 15 лютого 1993 р.

У сфері молодіжної політики та освіти діють такі угоди:  Угода між Міністерством України у справах сім’ї та молоді та Федеральним міністерством у справах сім’ї, жінок та дітей Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво у сфері молодіжної політики від 26 серпня 1993 р., а також Угода між урядом України і урядом Федеративної Республіки Німеччина про направлення німецьких викладачів у навчальні заклади України.

Найбільш широкомасштабними проектами у галузі культури упродовж  останнього періоду стали Дні культури України в ФРН у 2000р.,  Німеччини в Україні у 2003 р. та у 2008 рр., а також Тиждень української культури в Баварії (м.Мюнхен) у червні 2008 р., та Тиждень української культури в Європа-парку (м.Руст. Баден-Вюртемберг) у жовтні 2008 р., Фестиваль українського кіно у землі Північний Рейн-Вестфалія, березень 2009, Фестиваль українського кіно в Баварії (вересень 2009 р.), Вечори української поезії у Берліні, червень 2009 р., перший український фестиваль у Берліні «Українале 2009» (липень 2009 р.), 14-й «Українікум» на базі Університету Грайфсвальд та Наукового коледжу Крупп (серпень 2009).

Плідна співпраця Посольства з „Bereznitsky Gallery”, власницею якої є відома українська галеристка і мистецтвознавець Л.Березницька дала змогу на постійній основі реалізувати ряд важливих проектів, що, у свою чергу створило, фон для асоціативного виокремлення сучасної української школи малярства, дизайну та скульптури. Насамперед йдеться про виставку сучасних українських художників під назвою „Апартаменти”.

Результатом співпраці Посольства з мерією  м.Потсдам стало відкриття у вересні у приміщенні Старої ратуші м.Потсдам виставки українського художника О.Дубовика “Вино трансценденції”.

З 25 вересня ц.р. по 1 жовтня 2009 р. у приміщенні галереї «Уайт сквер геллері» пройшла виставка «Rapture», яка є спільним проектом згаданої галереї та Музею російського мистецтва Києва.

Упродовж останнього року у ФРН з гастролями перебували капели „Думка” (квітень-травень),яка здійснила дві постановки опери „Аїда” в м. Мангайм, а також  рок-гурт „Гайдамаки” (лютий 2009), камерний хор„Хрещатик” (травень 2009) та капели „Піккардійська терція” (жовтень 2009), гурту «Воплі Відоплясова» (лютий 2010 р.).

На окрему увагу заслуговує проведення у вересні 2009 р.  українського  фольклорного фестивалю у Міжнародному музеї вітряків під відкритим небом м.Гіфхорн (Нижня Саксонія). Програма заходу включала концерт, презентацію української етнічної вишивки, навчальний курс із оздоблення великодніх писанок та різьби по дереву.

Кращому розумінню сучасної поезії молодих українських авторів покликані сприяти  літературні вечори, які проводяться Посольством у співпраці з літературною майстернею „Літературверкштатт Берлін”. Зокрема 16-18 червня 2009 р. пройшли творчі вечори української поезії за участю як українських поетів, так і вчених-славістів.

16 вересня 2009 р. у культовому в Берліні «Кафе-бургер» було організовано  творчий вечір українського письменника Сергія Жадана.

З листопада 2009 року у Берліні відкрився «Український кіноклуб», який дедалі голосніше заявляє про себе і стає щораз популярнішим серед німецької молоді.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s