Вийшов 27-й випуск газети “Взаєморозуміння”


27-й випуск газети можна знайти за адресою:

http://www.zhura.de/Zeitung27.10.pdf

Голова товариства “Інститут всебічного взаєморозуміння між німецьким та українським народами” доктор фізико-математичних наук Валерій Жураховський, місто Кельн

На титульній сторінці розміщено статтю “Правові наслідки набуття громадянином Україні іноземного громадянства”, написану за матеріалами сайту Спілки українців у Португалії, які, у свою чергу, були сформовані за відповідним повідомленням Консульства України у Португалії,  м. Лісабон. Детально роз’яснюється різниця між поняттями “два громадянства” та “подвійне громадянство” і розтлумачується, за якими документами слід в’їжджати в Україну та виїжджати з України. Зокрема: при виїзді з України можна і навіть доцільно показувати українським митникам і прикордонникам одночасно два паспорти – український і німецький.

Далі йдуть витяги з однієї розмови в ефірі Радіо Свобода з народним депутатом України Олесем Донієм (НУНС) про те, якими були 20 років після проголошення Декларації про державний суверенітет. “Візьмімо всіх основних очільників держави – і опозиції, і влади – то ніхто з них не боровся за незалежність України: ні Янукович, ні Литвин, ні Симоненко, ні Тимошенко, ні Ющенко. Вони не боролися”.

Хвилюючими є витяги з гострої статті Ігоря Лосєва “Віктор Ющенко: штрихи до політичного портрету”, опублікованої в Інтернеті на сайті «Української Правди». “Саме Ющенко повернув цілковитого політичного банкрута Януковича до активної присутності в політичному просторі, підписавши з ним спочатку Меморандум, а потім Універсал про співпрацю, що й відкрило йому шлях до посади прем’єр-міністра”.

Не скучним доповненням до цього твердження є ось такий свіжий анекдот:

Ющенко: «Без Бандери не було б Януковича».

Бандера: «Без Ющенка не було б Януковича».

Далі йде повідомлення про перейменування частини вулиці Мазепи на Лаврську на догоду Московському Патріарху Кирилу, розповідається про нововведені 350 гривень щомісячної сплати до пенсійного фонду українськими підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, а відразу за цим йде замітка “Гонорар зірок, які виступили на ювілеї Януковича, перевищив мільйон євро”. Далі – “Україна як невичерпне джерело еміграції” та окреме серйозне повідомлення про введення процедури постановки штемпеля “Апостиль”, що скасовує вимогу взаємної легалізації українських та німецьких офіційних документів.

В рубриці “Церковне життя” ще раз розповідається про зичливі міжконфесійні стосунки між німецькими парафіями УАПЦ та УГКЦ, про важливі постанови архієрейського собору УАПЦ, одна з яких рекомендує молитовно поминати ім’я Вселенського Патріарха, а друга вимагає “Утримуватися від спілкування з главою УПЦ-КП“, а ще – про все далі міцніючі зв’язки між Філаретом і Тягнибоком і про нагородження останнього церковним Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого. Тут-таки представлена пишна колекція орденів УПЦ-МП. Між іншим сповіщається про відкриття україномовної версії офіційного сайту РПЦ.

Рубрику “Мистецькі родзинки” відкриває стаття про вихід у світ нової книжки мешканця міста Кельна сучасного драматурга Павла Ар’є – збірки з трьох п’єс під назвою “Форми”. Інша тема: тепер можна почути гімн України 14 мовами світу російською, білоруською, ідиш, вірменською, грузинською і навіть мовою ромів. Ролики під девізом “Ми різні, але ми єдині” вийшли в ефір на телеканалі Інтер, який їх і створив – до Дня Незалежності. Редакція газети “Взаєморозуміння” продовжує публікувати листи і літературні твори своїх дописувачів. В цьому номері подано нові вірші поета з міста Луганська доктора Дмитра Дорофеєва “Свято Незалежності” та “Вільна Україна”.

7-а сторінка газети присвячена “Німецьким цікавинкам”. До головної наступної мети – перемоги на чемпіонаті Європи з футболу в Україні та Польщі – німецьку збірну готуватиме Йоахім Лев. Кожен п’ятий громадянин Німеччини – виходець з іншої країни. У Німеччині остаточно затвердили можливість отримання водійських прав у 17 років. У Кельні пройшов найбільший в Європі ярмарок компютерних ігор Gamescom. У заході взяли участь понад 500 представників індустрії з 33 країн світу.

І нарешті – “Строката суміш”. 89-річна Теодозія Плитка-Сорохан видала за власну пенсію кілька книжок власних гуцульських співанок. Панянки з організації “Femen” виступили з протестом проти приїзду московського Патріарха, за звичаєм, у напівроздягненому вигляді. У Києві успішно пройшов Салон авторської ляльки, яким зацікавились всесвітньо відомі майстри, у тому числі і з Німеччини. До речі: порцелянові ляльки коштують від 4 до 7 тисяч євро. Рубрику і газету в цілому завершує замітка про Кловський палац, який представить столицю на конкурсі 7 чудес України.

На сайті www.zhura.de викладені лінки також і всіх попередніх випусків газети.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s