ЗБОРИ СКУ в Перемишлі


«Наше слово» №35, 29 серпня 2010 рок
# Ярослав Присташ
Чергові річні загальні збори Світового конґресу українців уперше проходили в Польщі, у м. Перемишлі 22–23 серпня 2010 р. Офіційна частина почалася в Народному домі, відтак гості зборів перенеслися до конференц­залу в готелі «Ґромала». Днем раніше з нагоди цих зборів у «НД» відбувся концерт капели бандуристів «Карпати» Українського товариства сліпих зі Львова.
Засідання відкрив президент СКУ Євген Чолій. Привітальні промови виголосили мер Перемишля Роберт Хома та в. о. посла України в Польщі, радник-посланник Андрій Сибіга, який зачитав привітання від президента України Віктора Януковича. Далі членів СКУ привітали: голова ОУП Петро Тима, голова Української всесвітньої координаційної ради Дмитро Павличко, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська, господар і голова Перемиського віддіду ОУП Марія Туцька.
Мер Р. Хома заявив, що Народний дім повернеться до української громади незабаром. За його словами, «це лічені – якщо не дні, то кілька тижнів». За працю мера Перемишля в цій справі подякував П. Тима.

Image

Учасників зборів вітає голова ОУП Петро Тима. У президії за столом сидять (зліва направо) в. о. посла України в Польщі, радник-посланник Посольства України Андрій Сибіга, голова УВКР Дмитро Павличко, мер міста Перемишля Роберт Хома, президент СКУ Євген Чолій, попередній президент СКУ Аскольд Лозинський, парох греко-католицької парафії архікафедрального собору св. Івана Хрестителя в Перемишлі о. митр. Євген Попович, парох православної парафії Успіння Пресвятої Богородиці в Перемишлі Юрій Мокрауз.

Д. Павличко висловив сподівання, що до Перемишля повернуться вулиці Маркіяна Шашкевича та Уляни Кравченко, крім цього, він критично віднісся до громадсько-політичної ситуації в Україні.
Після офіційних привітань, голови рад і комісій СКУ відзвітувалися з діяльності за останній рік. Пройшли круглі столи: про зв’язки СКУ з Україною, про координацію дій між СКУ і членами-­організаціями, про сучасний стан української громади в Польщі.
Далі звітували крайові організації-члени СКУ.
Проведення річних загальних зборів у Перемишлі мали на меті посприяти в процесі повернення Народного дому для української громади. У понеділок, 23 серпня президент СКУ Є. Чолій обговорив цю справу на зустрічі з мером Перемишля Р. Хомою.


Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s