У Тернополі вандали знищили меморіальну дошку Ярослави Стецько


[20.08.2010 09:40]

http://www.unian.net/ukr/news/news-392033.html

У Тернополі вандали знищили меморіальну дошку Ярослави Стецько

У Тернополі невідомі знищили меморіальну дошку Ярослави Стецько.

Як повідомили кореспонденту УНІАН в прес-службі обласної організації Конгресу українських націоналістів, у ніч з 17 на 18 серпня охоронець почув сильний гуркіт, а коли вийшов на вулицю, то побачив збиту зі стіни меморіальну дошку. Одразу після цього він викликав правоохоронців.

Голова обласної організації КУН Іван БІЛАХ вважає акт вандалізму спеціально спланованою провокацією проросійських сил напередодні Дня Незалежності. «Що це не випадковість засвідчує і те, що цієї ж ночі у місті було зруйновано меморіальну дошку полковнику УПА Омеляну Польовому. З приходом команди ЯНУКОВИЧА антиукраїнські сили відчули свою безкарність і вседозволеність», – переконаний І.БІЛАХ.

Він додав, що представники КУН звернулися до міліції з вимогою розслідувати акти вандалізму. «Сподіваємося, що в найближчий час правоохоронці знайдуть зловмисників», – сказав І.БІЛАХ.

Як повідомляв УНІАН, 30 травня у Тернополі до 90-річчя від дня народження голови ОУН, народного депутата трьох скликань, голови КУН Я.Стецько обласна організація Конгресу українських націоналістів спільно з міською радою та патріотичними організаціями області відкрила меморіальну дошку видатній політичній діячці. Пам’ятну дошку було відкрито на фасаді будинку, де розташований офіс КУН, у центральній частині міста.

Довідка УНІАН. Я.Стецько народилася 14 травня 1920 року в с. Романівка Тернопільської області. Померла 12 березня 2003 року.

У 1943 році за діяльність в ОУН ув’язнена німцями у Львові. У 1944-1991 роки перебувала за кордоном, де разом із чоловіком Ярославом Стецьком вела підпільну діяльність, спрямовану на здобуття Україною незалежності. Співорганізатор Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН. З 1968 – керівник сектору зовнішньої політики Проводу ОУН. Була членом ЦК Антибільшовицького блоку народів (АБН), президентом АБН, головним редактором ABN-Correspondence (з 1948), квартальника «Ukrainian Review» та різних видань АБН, організатором конференцій АБН й учасником міжнародних антикомуністичних конгресів, співорганізатором Європейської Ради Свободи.

Після отримання Україною незалежності повернулася на батьківщину.

Очолювала Конгрес українських націоналістів з 1992 року.

До 2001 року – голова проводу ОУН(б).

Advertisements

2 thoughts on “У Тернополі вандали знищили меморіальну дошку Ярослави Стецько

  1. Коли не будь цьому буде край? Хто нарешті висуне ідею громадянської злагоди в Україні і впровадить її? Націоналісти не кращі комуністів. І тих мало, і тих не більше. А воду мутять так, що всі ми досі у бруді живемо. Ті їм ставлять “чугунок” Бандери, а ті їм – Сталіна. Ті “чугунку” Леніна у Києві підривають, а ті їм пам’ятні дошки збивають. Або дайте їм один одному пики натовкти, або засміріть обох, а краще принесіть у жертву свої мільярдні апетити і зробіть нарешті державу для нас. Для людей, які в ній живуть, люблять, творять, працюють, створюють сім’ї, народжують, виховують і виводять у люди своїх дітей. Я розумію, що це наївно чекати. Але ж зараз ми в своїй країні чужинці. Я маю на увазі не національність, а куди б ти не прийшов, або до державної установи або до приватної – тебе, по-перше, там ніхто не чекав, а по-друге, якщо прийшов, то давай гроші або йди геть (бо за так тільки замучишся до них ходить). В таких ситуаціях виходом завжди було кровопролиття. Пригадуєте ленінське “грабь награбленное”? Але заклики до цього караються законом і насправді нам це непотрібно, бо за цим – спустошення. То коли і який буде вихід? Тоді коли ці жирні коти згадають про совість? Знову йдемо на круг.

  2. Брехня, «жирні коти» ні до чого тут.
    Пам’ятники вбивцям, катам, людоїдам московським і комуністичним, які десятки мільйонів людей замучили і виховували протягом майже століття дегенератів, повинні бути, але – у спеціально відведених місцях – у музеях тоталітаризму московського і музеях окупації.
    Прирівнювати повстанців, які йшли на вірну смерть, героїв, – до злочинців, звірів нквдистів, дикунів, які – по шию в крові людській, це продовження тої злочинної, нелюдської «політики». Ганьба!

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s