“повинна бути зрозуміла державна політика щодо українців за кордоном, особливо з територій, максимально наближених до України”.


Чи не варто хоча б заради такого (див. внизу) українцям Німеччини об”єднатися?
ред.
http://www.zaxid.net
Львівщина підписала Меморандум про співпрацю із Об’єднанням українців у Польщі
13:50, 18.08.2010
18 серпня відбулося підписання Меморандуму між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та Об’єднанням українців у Польщі.

Голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима наголосив, що попри тривалу історію співпраці із органами влади, громадськими організаціями України, до цього часу Об’єднання не мало підписаного документу такого рівня з жодною областю в Україні. Він зазначив, що Львівщина завжди була пріоритетною територією для співпраці і не лише тому, що є найбільш наближеною територіально, але й тому, що тут представники української діаспори з Польщі завжди знаходили найбільше розуміння до своїх потреб та ініціатив, – повідомляє кореспондент ZAXID.NET .

П.Тима висловив готовність Об’єднання українців у Польщі не лише розвивати традиційні напрями співпраці у галузі освіти, культури, збереження історичної спадщини, але й виступати посередником для посилення контактів громадських організацій, органів влади Львівщини та Польщі у розвитку економіки, туризму тощо.

Голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль наголосив, що “повинна бути зрозуміла державна політика щодо українців за кордоном, особливо з територій, максимально наближених до України”. “Це має бути чітка інформаційна політика стосовно тих чи інших ініціатив влади щодо тих чи інших реформ, щоб була обізнаність, розуміння соціальних проблем родичів, сімей, що виїхали і мають тут родичів, а також підтримка культурних та інших проектів, які пропонуються українцями з закордону. – зазначив Василь Горбаль. – Якщо влада буде так діяти, а влада це показує зараз, українці з-за кордону дійсно не будуть відчувати себе відірваними від своєї держави. Тоді ми може дійсно зробимо великий крок до роздумів українців щодо повернення назад”.

Відповідно до Меморандуму, сторони підтримуватимуть збереження національної і культурної ідентичності, тотожності й мови українців, що проживають у Республіці Польща.

Сторони сприятимуть вивченню історії української громади, дослідженню, збереженню та відновленню історичної та архітектурної спадщини, пам’яток української культури на території Польщі.

Львівська облдержадміністрація та Львівська облрада сприятимуть у проведенні ремонтних робіт і адаптації під український культурний центр приміщень Народного Дому у м. Перемишль.

Львівська облдержадміністрація та Львівська облрада сприятимуть забезпеченню українських товариств і бібліотек у Польщі найширшим спектром літератури, сприятимуть витанню книг, що висвітлюють історію і культуру української громади в Польщі, підтримуватимуть аматорські художні колективи національними строями.

Також Львівська облдержадміністрація та Львівська облрада взяли на себе обов’язок щороку приймати дітей українського походження з початкових та середніх шкіл Республіки Польща у Міжнародному українознавчому таборі на Львівщині та організовувати щорічні Літні школи україністики для дітей українського походження з Польщі, які володіють українською мовою на початковому рівні.

Сторони також задекларували сприяння у налагодженні та покращені партнерських контактів влад, громадських організацій, діячів культури, ЗМІ., громадських організацій.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s