Содом і Гомора на Параді Любові в місті Дуйсбург, Німеччина.


Автор: Ольга Самборська

http://twitpic.com/289pbs
Фото з http://twitpic.com/289pbs

Суботній полудень 24 червня 2010 в Німеччині обернувся трагедією, яку аж ніяк ніхто не чекав. Східну частину Німеччину розриває штормовий вітер, західну при сонячній погоді затьмарила трагедія, яка поєднала Німеччину в скорботі. Інтернет-сторінка Параду любови http://loveparade.de/ видавала лиш чорну рамку з текстом німецькою і англійською мовами такого змісту: “Наше бажання організувати гарну нагоду для всіх бути разом було затьмарене трагічним випадком. У зв’язку з цим ми припиняємо живу трансляцію Параду Любові і висловлюємо щирі співчуття родинам загиблих і тим, кому надається допомога. Місто Дуйсбург відкрило гарячу інформаційну лінію 0203-94000.” На протязі всього часу трагедії інформація про тотожність загиблих не надавалася. Встановити наявність українців серед загиблих було неможливо. На західному півдні Німеччини проживає численна українська громада. Станом на 25 липня кількість загиблих на Параді Любові становить 19 чоловік, кількість поранених – понад 300 чоловік

Медія озвучували різні версії причин трагедії. Одна з них: мала вмісткість території старого залізничного вокзалу, який мав один єдиний вхід до техно-дійства, а саме тунель шириною 16 метрів і довжиною 100 метрів (див. http://www.bild.de). Під час масового напливу молоді поліція і охорона не змогли справитися прибуваючою неконтрольованою масою молоді і перекрили вхід до головної сцени.  Цілком природньо, що молоді люди, яких в Німеччині прийнято називати “рейверами”, намагалися прорватися на територію техно-парті. Виведені з себе почуттям запертості в межах маломісткого проходу найспритніші почали шукати виходу з маси народу через додаткові знаряддя, шукали обхідні шляхи, що вели наверх, до території дійства. Одним таким знаряддям була 100метрова драбина, через яку на раз обліпило десятки чоловік. Саме ця злощасна драбина була для багатьох драбиною на той світ. Молоді хлопці і дівчата падали долу знесилені протистояти натовпу, який вже перестав бути контрольованим. Багато зомліли в середині натовпу під тунелем і падали як мухи. Їх затоптували інші, які не  бажаючи того, не могли протистояти стихії натовпу, який заповнював кожну вільну щілинку.

Молоді свідки пізніше розповідали про свої переживання так, що вони нічого не могли вдіяти в ситуації, що склалася, не мали можливості навіть користуватися своїми мобільними телефонами в тунельній пастці. Ними заволодів страх смерті. Багато бачили смерть друзів на своїх очах. Хтось назвав все, що відбулося, злим жартом любови. Та чи був цей парад дійсно парадом Любові?

Традиційний парад Любові проходить вже панад двадцять років в Німеччині. Він був деякий час візитною карткою Берліна, поки той не відмовився від організації параду з мотивів браку коштів на проведення такої масштабної події. Щоб не втрачати виробленого бренду “Ловпараду-Love Parade” ,  йому почали шукати інші локаліти. Парад Любові приймав Дюсельдорф, потім мав  бути Бохум, але відмовив теж за браком коштів. Нарешті вибір впав на Дуйсбург, місто на південному заході Німеччини. А місцем проведення вибрали старий залізничний вокзал. Його територія вміщає максимально 500 тисяч людей. На парад приїжджає максимум в три рази більше, тобто близько 1, 5 мільйона чоловік. Так було в Берліні, так було в Дюсельдорфі.

Парад Любові – найпопулярніша подія літа для молоді в Європі. Своїх обертів з часу заснування в 1989 році парад Любові набув завдяки розкутій музичній атмосфері в супроводі техно-музики, що виключає мозок і емоційно включає тіло в монотонний техно-ритм.  Алкоголь і легкі наркотики є невід’ємною частиною такого дійства. Сюди приїжджають відомі техно-діджей зі всього світу. Молодь на деякий час може відключитись від шаленого ритму життя турбокапіталістичного суспільства, орієнтованого на досягнення, тверду конкуренцію  і витривалість як ментальну так і фізичну. Молоді люди шукають розкутої атмосфери, що збалансує їх скутість щоденним ритмом життя за виживання в жорстоких умовах неоліберальної економіки. Остання в свою чергу шукає постійно прибутку. Шоу-бізнес – не останній елемент збагачення в Німеччині. В мережі Твіттер один дописувач зауважив (див. http://twitter.com/) “Можна було передбачити, що Дуйсбург для маси народу Параду Любові замалий, але 100 мільйонів товарообігу були очевидно вирішальними” .

Перший день після трагедії в Німеччині все ще повний шоку і неясностей. Політики висловлюють свої співчуття щодо трагедії в Дуйсбургу. Жоден з них не приїхав на місце трагедії. Новокоронований Президент Німеччини Крістіан Вульф вимагає пояснень трагедії. Місцеві служби намагаються звалити вину на самих загиблих на кшталт “не треба було порушувати правил безпеки, збиратися на драбину і таке інше”. В організаторів ніби все було “ін орднунг” . Інші політики, включаючи бундесканцлершу Ангелу Меркель, обмежились описом свого пригніченого стану з приводу трагедії. Медія обіцяють найближчим часом розібратись, що ж таки сталося. Наразі все в тумані. Навіть при всій так пропагованій свободі слова демократичного суспільства спостерігається тенденція приховати, зманіпулювати, подати так щоб було вигідно, а в особливих випадках, подати так, тобто ніяк, щоб пізніше не можна було прикопатися.

А поки турбокапіталізм розставляє крапки там, де їх не може поставити пригнічена страхом за виживання в умовах грошової конкуренції сила духу прозомбованої маси. Чого шукали молоді люди в Дуйсбургу? Любові? А знайшли смерть. Чому так сталося? Хто винний? І чи достатньо ставиться питань?

Єдине сподівання, що трагедія в Дуйсбургу пробудить споживацьке суспільство до людських цінностей. А поки дійство параду Любові триває далі з вимовою не створення подальшої паніки. Шаман-техно біти відбивають свого Духа зневаги до святості людського життя як один раз даної Богом цінності. І протистояти цій зневазі в атмосфері медійного зомбування і встановлених псевдоцінностей все важче й важче.

2 thoughts on “Содом і Гомора на Параді Любові в місті Дуйсбург, Німеччина.”

  1. Дивна справа. А ще наш Володимир Стусан Великий рекламував цей захід. Але, він же ж нічого не підозрював. Раптом таке сталося.
    Чого б я ото перся на лав-лав-лав у спеку і туди, де сотні тисяч людей !?
    Нащо воно мені. !

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s