Українські події в Польщі


Володимир Прядко

Польські українці у розпал літа у різних куточках країни  організовують мистецькі свята, не забуваючи при цьому запросити й своїх побратимів з України.

На Півночі Польщі, у селищі Удорп’є, відбулася триденна Битівська Ватра. На забаві виступали не тільки місцеві колективи з Ґданська, Вроцлава, Ґурова-Ілавецького, Білого Бору, Слупська чи Ольштина, а й митці з України: волинський гурт Просвіта, дрогобицькі Веселі Музики, Верховинка і Верховина. А зіркою Битівської Ватри був етно-фольк-рок гурт Кораллі з Франківська.
У місті Валч Західно-Поморського воєводства, в рамках 15-х Зустрічей з українською культурою, українців і поляків порадували народний  ансамбль танцю Дружба Чернігівського міського Палацу культури, вокально-інструметнальний Джерело з Чернівців, Червона калина – ансамбль пісні і танцю з Цункова та гуцульський ансамбль пісні і танцю Згарда з Буковини.
Наступної суботи і неділі свято Ніч На Івана Купала проводиться над Сяном, у прикордонному Перемишлі. На прибулих чекає ярмарок народної творчості, уроки народної творчості для дітей (в тому числі виплітання вінків і лялок-мотанок), мультимедійна презентація Містичні купалські ночі, українська кухня… А також концерти народних колективів і танцювальних ансамблів Чорномор – Одесса, Аркан – Перемишль, Сум – Острог, Троїсті музики з Мармарощини (Румунія). А крім цього, буде ще й львівський ShockolaD.
У цей же час, у протилежному куточку Польщі, на Півночі, у Ґурово-Ілавецькому розпочинається дводенний Фестиваль української культури ЕКОЛОМИЯ. Він матиме вже більш рок-н-рольний характер, адже організатори ЕКОЛОМИЇ – це здебільшого вчителі та учні місцевого Комплексу шкіл з українською мовою навчання. А серед учасників концертів гурти з Польщі і України: Кораллі, Оратанія, Горпина, Кадарка, Булочки, Беркут, The Ukrainian Folk та Гайдамаки.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s