Медичні каси в Німеччині подорожчають.


Автор: Ольга Самборська, Берлін

Фінансова криза в Німеччині не оминула і систему охорони здоров’я.

З концепцією реформи виступила правляча коаліція в складі Християнсько-Демократичного Союзу, Християнсько-Соціального Союзу і Вільної Демократичної Партіі. Філіп Рьостлер, Міністр охорони здоров’я, запропонував з 2011 року збільшити внесок, який щомісяця сплачують громадяни до фонду державного медичного страхування. Він мав би зрости з 14,9 до 15,5 відсотків. Насправді робітник в майбутньому платитиме 8,2 відсотки, а роботодавець — 7,3 відсотки від заробітку. Крім того, від заробітку відраховуватимуться незалежні внески, рівень яких встановлюватиме медична каса. За безробітних медичну страховку сплачуватиме біржа праці.

Реформа системи охорони здоров’я Німеччини покликана зменшити дефіцит коштів у цій сфері. В 2011 році він мав би скласти 11 мільярдів Євро. Дефіцит зумовлений демографічною ситуацією старіння населення і відмежування від фонду медичного страхування приватних медичних кас, якими користуються найбагатші члени суспільства. Вже з часу запровадження реформи 2009 року пацієнтів зобов’язали додатково сплачувати щоквартальний внесок за медичне обслуговування у розмірі 10 євро. А загалом за рік пацієнт витрачає на медичне страхування понад тисячу Євро.
Концепція медичної реформи викликала шквал критики в суспільстві. Її розцінюють як соціальну несправедливість, бо вдарить вона по кишені найбідніших верств населення. Незадоволеними залишилися і страхові компанії, які постали перед загрозою втрати клієнтів. На боці критиків і профспілки, і опозиційні партії. А соціал-демократи навіть вимагають відставки міністра охорони здоров’я.

Представлена концепція реформи системи охорони здоров’я в Німеччині після дебатів у парламенті буде поставлена на затвердження восени .

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s